Orbitrek Zipro czy Sapphire? Który wybrać?

image

Wiele osób zainteresowanych ćwiczeniami w domowym zaciszu decyduje się właśnie na zakup orbitreka. Jest to urządzenie angażujące do pracy niemal całe ciało, co przynosi bardzo wymierne efekty treningowe. Orbitreki można znaleźć w asortymencie wielu różnych marek, a sporą popularnością cieszą się sprzęty tego typu od firmy Zipro oraz Sapphire – którą markę wybrać?

Orbitrek Zipro

Orbitreki stanowią jeden z głównych filarów asortymentu tej marki, a przez to są to propozycje dopracowane i spełniające wygórowane oczekiwania kupujących. Wśród propozycji marki Zipro znajdziemy orbitreki o różnorodnych parametrach technicznych, ale też o dość mocno zróżnicowanych cenach. Najtańszy sprzęt tego typu kupimy już za około 550 zł, co jest naprawdę dobrą ofertą na tle propozycji konkurencyjnych marek. Niedrogie modele orbitreków to Zipro Neon, Zipro Shox oraz Burn. Wśród tych urządzeń można wyróżnić:

  • Orbitreki magnetyczne – przeważają w asortymencie marki Zipro. Są to urządzenia w zróżnicowanych cenach i o różnorodnych parametrach. Najtańsze modele (Neon, Shox, Burn) mają nośność do 120 kg oraz koło zamachowe o wadze od 7 do 8 kg. Są to urządzenia dedykowane do użytku domowego. Nieco droższe modele orbitreków magnetycznych marki Zipro (Hulk, Hulk RS) mają większą odporność na obciążenie (do 150 kg) i są również nieco bardziej zaawansowane pod względem technicznym. Orbitrek magnetyczny Zipro to częsty i popularny wybór wśród kupujących, którzy poszukują niedrogiego, ale funkcjonalnego i zaawansowanego sprzętu treningowego do domowego użytku.
  • Orbitreki elektryczno-magnetyczne – wśród propozycji marki Zipro nie zabrakło również bardziej zaawansowanych urządzeń, jak choćby orbitrek elektryczno-magnetyczny iConsole+ Dunk. Cena tego urządzenia jest bardzo atrakcyjna na tle podobnych produktów konkurencyjnych marek. Orbitreki elektryczno-magnetyczne posiadają bardzo precyzyjną i wygodną regulację oporu, a model Zipro iConsole+ Dunk został wyposażony w koło zamachowe o wadze 12 kg, , co stwarza naprawdę szerokie możliwości dopasowania parametrów treningowych do potrzeb każdego użytkownika.

Orbitreki marki Zipro to bardzo popularny wybór wśród kupujących. Widać to szczególnie po ich obecności na listach bestsellerów, a także po liczbie ocen i recenzji, jakie na ich temat można znaleźć w sieci.

Orbitrek Sapphire

Alternatywą dla orbitreków marki Zipro bywają orbitreki Sapphire. Urządzenia te również są dość często wybierane, choć ich oferta nie jest aż tak szeroka i różnorodna, jak w przypadku propozycji marki Zipro. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jeśli chodzi o różnice w ofercie orbitreków Zipro oraz Sapphire, to poziom cenowy urządzeń tych marek. O ile w przypadku orbitreków Zipro można liczyć na sprzęd za mniej niż 600 zł, o tyle ceny orbitreków Sapphire zaczynają się od niespełna tysiąca złotych – różnica jest więc dość istotna, a szczególnie, gdy ktoś szuka orbitreka o podstawowych parametrach. Wśród orbitreków Sapphire znajdziemy:

  • Orbitreki magnetyczne – ich oferta nie jest tak szeroka, jak w przypadku marki Zipro. Najtańszy orbitrek Sapphire magnetyczny to koszt nieco ponad 900 zł, co nie jest wcale małą kwotą. Za to jest to sprzęt pozwalający na obciążenie do 150 kg i posiadający koło zamachowe o wadze 10 kg.
  • Orbitreki elektromagnetyczne – ich również nie mogło zabraknąć w asortymencie marki Sapphire, są jednak zauważalnie droższe od propozycji firmy Zipro. Model Sapphire Galaxy II SG-330E wytrzymuje obciążenie do 150 kg, posiada koło zamachowe o wadze 12 kg i może być przenzaczony do użytku komercyjnego i domowego.

Orbitrek Zipro czy Sapphire – który wybrać?

Wybierając orbitrek do użytku domowego, warto kierować się zarówno ceną, jak również szczegółowymi parametrami urządzenia. Renoma producenta również jest kwestią istotną.

  • Marka Zipro cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących, a wszystko to ze względu na dobrą jakość oferowanych sprzętów i atrakcyjne ceny. Faktycznie – orbitreki tego producenta mogą kosztować mniej niż 600 zł. Choć do najtańszych modeli należą te o podstawowych parametrach, to dla wielu użytkowników okazują się one w pełni wystarczające. Na średniej półce cenowej znaleźć można orbitreki Zipro o bardziej zaawansowanych parametrach i wciąż pozostają one tańszą alternatywą dla produktów konkurencyjnych.
  • Marka Sapphire posiada mniejszą gamę orbitreków w swoim asortymencie, a przez to wybór nie jest tak swobodny. Urządzenia te są droższe, ale za to najtańsze modele mają bardziej zaawansowane parametry od najtańszych orbitreków Zipro.

Wybór orbitreka do użytku domowego warto poprzedzić starannym rozejrzeniem się i zorientowaniem w ofercie tych urządzeń. Zarówno propozycje marki Zipro, jak i Sapphire cieszą się dużym zainteresowaniem, a także dobrymi opiniami użytkowników, dlatego wybór nie należy do łatwych. Jeśli jednak kupującemu zależy na wyborze urządzenia o jak najlepszym stosunku ceny do jakości, to warto skupić się głównie na propozycjach marki Zipro.