Jakie radio samochodowe Pionieer? Polecane modele

image
Jeśli zamierzasz kupić radio samochodowe, ale nie wiesz dokładnie na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu, przeczytaj nsz krótki poradnik.

Radio samochodowe Pionieer

Radia samochodowe Pionieer cieszą się wśród użytkowników od dawna dużym uznaniem. Jest wiele modeli radioodtwarzaczy Pionner, w różnych cenach i posiadających unikalne funkcje. Dobry wybór to taki, kiedy siadasz do auta, włączasz radio i zatapiasz się w kojące dźwięki muzyki lub budzisz się do pracy, wsłuchując w dynamiczne i soczyste basy. Dobry radioodtwarzacz to także taki, który nie zawodzi, ma to, czego od takiego urządzenia oczekujesz i możesz śmiało polecić je najlepszemu przyjacielowi.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Oczywiście na cenę, jeśli jest to czynnik ograniczający Twoje marzenia co do posiadania idealnego radioodtwarzacza. Za mniejszą kwotę otrzymasz również dobre radio Pionieer, ale na pewno będzie miało mniej funkcji i umilających życie codzienność gadżetów. Nie zawsze jednak, każdy chce je mieć, wtedy wybiorą sie radio bardziej ascetyczne i po prostu… funkcjonalne. Idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na stylistykę urządzenia, czyli dopasować je  do wnętrza pojazdu. To przede wszystkim linia radia, rozmieszczenie przycisków, rodzaj podświetlenia, sposób podłączenia do instalacji i szybki demontaż – wpływają na wybór radioodtwarzacza. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to zawsze dokładnie przeczytaj specyfikację produktu. Ważne jest to, jaki rodzaj plików muzycznych radio odtwarza, jaką ma barwę dźwięku, czy posiada korektę i wzmocnienie dźwięku oraz czy wyświetla komunikaty na wyświetlaczu – o stacji radiowej, tytule piosenek itd. Jest to tzw. Radio Data System. Dla wielu użytkowników cenną funkcją jest możliwość odczytu płyt CD, podłączenie iPoda czy rozbudowane możliwości połączeniowe Bluetooth i złącze USB. Słuchanie ulubionych kawałków zgranych na CD czy na pendrive,a  będzie wtedy jak najbardziej możliwe. Jeśli jednak preferujesz tylko jedną formę odtwarzania muzyki, wtedy wybierz radioodtwarzacz np. tylko z wyjściem USB. Będzie z pewnością taniej. Jedni preferują ciche słuchanie muzyki w samochodzie, inni lubią czasem zaszaleć i poczuć dźwięk namacalnie. Wtedy konieczna jest większa moc i dobra jakość głośników. Sprawdzisz to w specyfikacji technicznej, patrząc na dwuczłonowe oznaczenie np. 4X50, gdzie pierwsza cyfra oznacza ilość głośników a druga moc wyrażoną w Watach. Przysłowiową kropką nad „i” jest zdejmowany przedni panel radia. Dzięki temu możesz zabrać ze sobą radioodtwarzacz lub schować w schowku samochodu, aby czuć się spokojnie, kiedy auto stoi na parkingu.

Ranking radioodtwarzaczy Pioneer

Radioodtwarzacz Pioneer DEH-X7800BT – Jest to bardzo dobry sprzęt z niższej półki cenowej, który oferuje odtwarzanie kilku podstawowych formatów WAV, MP3, AAC, FLAC, WMA i posiada złącze USB na przednim panelu. Model ten działa w oparciu o wysokie standardy w zakresie odtwarzania dźwięku oraz możliwości połączeniowych. Dzięki funkcji Time Shift istnieje możliwość cofania, wstrzymywania i wznawiania transmisji DB na żywo. Radio posiada też 13-zakresowy korektor graficzny, łączy się z urządzeniami iOS, Android i Apple. Umożliwia prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym, dzięki rozbudowanym możliwościom połączeniowym Bluetooth. Radioodtwarzacz Pioneer MVH-190 UB – To znacznie tańsze radio o mocy 200 W, które możesz nabyć za ok. 200 zł. Tak samo, jak wyżej wymieniony model, obsługuje formaty WAV, MP3, AAC, FLAC i  WMA i posiada złącze USB na przednim panelu. Istnieje możliwość połączenia urządzenia z telefonem działającym w oparciu o  Androida. Cechą wyróżniającą go jest wyjście RCA, za pomocą którego można podłączyć dodatkowy subwoofer. Radio to zapewnia wysoką jakość reprodukcji dźwięku. Radioodtwarzacz Pioneer AVH 290-BT – To już zdecydowanie wyższa półka cenowa, ale też zdecydowanie lepsze parametry techniczne i możliwości. Oprócz obsługi płyt CD, USB i MP3 w tym radioodtwarzaczu obejrzysz także film DVD i zdjęcia. Model ten ma dotykowy ekran o rozdzielczości 800X400 i wielkości 6.2 cala. Połączysz z nim bezproblemowo smartfona. Jeśli nie wiesz jeszcze jakie radio samochodowe Pioneer wybrać, prześledź dokładnie opis wybranych modeli na stronie sklepu i poczytaj opinie. Pamiętaj jednak, aby dobrać radioodtwarzacz do własnych preferencji, kierując się własnymi potrzebami oraz tych, którzy będą z niego korzystać.