Lenovo Yoga 910 z procesorem i7-7500U, specyfikacja, dane techniczne, opinia

image
W końcu ktoś wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników i stworzył ekskluzywny laptop 2w1 za rozsądną cenę. Seria Yoga 910 składa się z kilku modeli różniących się od siebie, dzięki czemu każdy będzie w stanie dobrać model według swoich preferencji.

Przeznaczenie Lenovo Yoga 910

Lenovo Yoga 910 nada się w szczególności dla tych osób, którym przenośny komputer jest niezbędny w pracy. W wykonaniu tego laptopa widać wysoką jakość. Zastosowane tu mechanizmy zawiasów są bardzo stabilne przez co korzystanie z niego staje się prawdziwą przyjemnością. Ponadto miły dla oka wygląd oraz najlepsza jakościowo bateria sprawiają, że jest to ciekawa propozycja dla każdego kto pragnie mieć dobry laptop połączony z funkcjami tableta. Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na jego zakup musi wcześniej przemyśleć, którą jego funkcję będzie używał częściej. Pomimo tego, że jest dość cienki, osoby, które będą często korzystały z niego jako z tableta mogą szybko odczuć tego skutki, bowiem wcale nie należy on do najlżejszych.

Specyfikacja Lenovo Yoga 910, dane techniczne

Procesor i7-7500U (2.7 GHz, 3.5 GHz Turbo, 4 MB Cache) lub i5-7200U (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 3 MB Cache)
Matryca 13.9 cali, rozdzielczość 3840 x 2160 pikselilub 1920 x 1080 pikseli, błyszcząca, dotykowa
Dysk twardy Dysk SSD, 256GB lub 512GB
Pamięć RAM 8 GB lub 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Karta graficzna Zintegrowana, Intel HD Graphics 6202GB pamięci współdzielonej
Bateria 4-komorowa, czas prasy do 15 godzin (w rozdzielczości Full HD) lub 10,5 godziny (w rozdzielczości ultra HD)
System operacyjny Windows 10 Home(64-bit)
Waga i wymiary 1.38 kg. Szer x głęb. x wys. : 323mm x 224,5mm x 14,3mm
Audio Zintegrowana karta dźwiękowa, wbudowane dwa głośniki stereo JBL oraz dwa mikrofony, system HD Audio i Dolby Audio Premium
Porty Gniazdo słuchawkowe/głośnikowe, wejście mikrofonowe, USB 2.0 typ C (z funkcją ładowania), USB 3.0, USB typ C (umożliwiająca ładowanie nawet przy wyłączonym laptopie)
Czytnik kart Brak
Łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, LAN 10/100/1000 Mbps
Dodatkowe oprogramowanie CCSDK, Lenovo Companion 3.0, Lenovo Experience Improvement, Lenovo ID, Lenovo Photo Master 2.0, Lenovo Settings 3.0, Lenovo Solution Center, McAfeeLiveSafe, Microsoft Office 2013, Lenovo Utility, Lenovo OneKey Recovery
Zabezpieczenia Czytnik linii papilarnych

Zalety i wady Lenovo Yoga 910

Zalety Wady
Stabilna pokrywa (można wygodnie korzystać z ekranu dotykowego w każdym trybie) Ciężki jak na tablet
Możliwość korzystania w trybach: standu, namiotu, tableta i laptopa Brak czytnika kart pamięci
Bardzo dobry jakościowo obraz oraz dźwięk (nawet przy maksymalnej głośności)
Duża ilość dodatkowego oprogramowania od Lenovo
Wydajne procesory
Bateria

Opinia

Życie opiera się na kompromisach. Do takiego samego wniosku doszła firma Lenovo, która stworzyła model Yoga 910. Na rynku dostępnych jest coraz więcej hybryd czyli urządzeń, które skutecznie łączą w sobie cechy laptopa i tableta. Niemniej jednak to Yoga 910 jest jednym z czołowych modeli. Pierwszym z pozytywnych aspektów, który należy wyróżnić jest dostępność wydajnych procesorów. Modele I7 i I5 od Intela działają z taktowaniem odpowiednio 2,7 GHz (3,5 GHz w trybie Turbo) oraz 2,5 GHz (3,1 GHz w trybie Turbo). Są to parametry, które pozwolą korzystać z bardziej wymagających aplikacji i nowszych gier. Istotną zaletą jest również ilość pamięci operacyjnej (8 lub 16 GB) oraz zastosowanie dysku SSD, który osiąga dużo lepsze czasy zapisu i odczytu niż przestarzałe dyski HDD. W modelach Yoga 910 dostępne są wersje z dyskami o pojemności 256 i 512 GB więc miejsca na aplikacje i pliki będzie wystarczająco. Podając parametry dostępnych procesorów zaprezentowano w nawiasach taktowania z włączonym Turbo Boost, który jest kolejnym istotnym pozytywem przemawiającym na korzyść Yogi 910. Dzięki tej funkcji możliwe jest zwiększenie częstotliwości pracy procesora, a co za tym idzie, zwiększenie jego wydajności. Funkcja ta sprawdza się przy korzystaniu z bardziej zaawansowanych aplikacji. Opisując ten model trzeba jednak zwrócić uwagę na brak dedykowanej karty graficznej. Jest to wada, dla osób, które chciałyby pograć w najnowsze gry na wysokich detalach. Rozmiar tego modelu (13 cali) wskazuje jednak na to, że nie jest on przeznaczony dla graczy więc nie powinien dziwić fakt rezygnacji z takiej karty na rzecz zintegrowanej.

Polecane laptopy Lenovo