Jaki powerbank do smartfona LG wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

image
Wraz z postępem technologicznym i zaawansowaniem urządzeń wzrasta również zapotrzebowanie na energię elektryczną. Otaczamy się coraz większą ilością mobilnych gadżetów- smartfonami, tabletami, laptopami, odtwarzaczami audio i wideo, smartwatchami, czy fit trackerami. Wszystkie te urządzenia potrzebują energii i to całkiem sporo. Co zrobić w przypadku gdy zapomnieliśmy podładować każdego z nich albo nagle zdaliśmy sobie sprawę, że zostało mniej niż 5% baterii, a w okolicy nie ma nigdzie gniazdka? Co zrobić, jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż, gdzie nie będziemy mieli dostępu do sieci? Jak podładować smartfon, odtwarzacz MP3, czy nawigację? Może właśnie rozładowuje Ci się telefon, a Ty jesteś na wykładach lub w pracy i nie masz możliwości wpięcia go do sieci. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest powerbank. Jest to zwykły akumulator, który po naładowaniu jest w stanie ładować inne urządzenia mobilne. Banki energii posiadają bardzo różne pojemności i można wykorzystywać je do ładowania niemal każdego mobilnego urządzenia. Poza możliwością podładowania naszego smartfona od LG powerbank będzie w stanie napełnić baterię smartwatcha, tabletu, laptopa, GPS i wielu innych sprzętów.

Dlaczego warto mieć powerbank?

Warto zaopatrzyć się w powerbank głównie dlatego, że jest wygodny w użyciu. Raz wrzucony do plecaka, torby lub kieszeni, zapewni nam spokój i bezpieczeństwo naszej baterii. Poza tym jego kompatybilność i wszechstronność pozwala na ładowanie każdego sprzętu wyposażonego w port USB, mini USB lub micro USB. Jeżeli często podróżujesz i nie zawsze masz dostęp do gniazd sieciowych, powerbank zdecydowanie okaże się pożytecznym urządzeniem, które nie raz uratuje Twój sprzęt od niechybnego końca. Banki energii sprawdzają się również w przypadku osób zapominalskich i wszystkich tych, którzy nie ładują swoich smartfonów lub tabletów regularnie.

Parametry powerbanków - na co zwracać uwagę?

Na samym początku należy określić, czego oczekujemy od powerbanku. Czy zależy nam na ładowaniu pojedynczego smartfona, czy zamierzamy również ładować powerbankiem tablet i laptop. Warto również zdecydować jak często będziemy używać powerbanku. Zamierzasz używać powerbanku w awaryjnych sytuacjach, czy może będziesz korzystał z niego regularnie? Wszystkie te preferencje powinny mieć wpływ na wybór pojemności, a także prądu ładowania i ilości portów w banku energii. Jeżeli decydujesz się na częste korzystanie z powerbanku i będziesz ładował więcej niż jedno urządzenie, warto wybrać sprzęt o dużej pojemności. Jeżeli natomiast będziesz korzystał rzadko i ładował jedynie smartfon od LG, wtedy lepiej postawić na urządzenie o mniejszej pojemności. Nie należy przesadzać z wybieraniem jak największej pojemności, ponieważ ma ona wpływ na finalną cenę produktu, jego gabaryty, a także czas ładowania powerbanku. Prąd ładowania jest kolejnym ważnym parametrem. Im większy prąd ładowania, tym lepiej. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ nowsze smartfony od LG wytrzymują maksymalnie do 2 A na wejściu. Średniej klasy powerbanki charakteryzują się prądem ładowania na poziomie 1,5 A. W przypadku używania powerbanku do ładowania smartfona LG dobrym rozwiązaniem są powerbanki o pojemności wynoszącej około 6 000 mAh z prądem ładowania nie mniejszym niż 1,2 A. Takie parametry pozwolą na komfortowe korzystanie z banku energii i pozwolą na pełne wykorzystanie jego potencjału. Jeżeli zamierzasz ładować tablet, laptop lub więcej niż jeden smartfon, lepiej wybrać powerbank o pojemnościach oscylujących w granicach 10 000- 12 000 mAh z jak największym prądem ładowania (do 2 A). Dobrym pomysłem jest również powerbank z więcej niż jednym portem, który umożliwi ładowanie dwóch lub więcej sprzętów naraz. W związku z tym, że powerbank jest urządzeniem mobilnym, powinien mieć trwałą obudowę, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt zawsze w pewien sposób niszczy się w transporcie, dlatego solidna obudowa jest bardzo pożądana. Na rynku można spotkać głównie banki energii otulone plastikiem, czasem aluminium, a nawet sprzęty typu Rugged, których obudowa jest dodatkowo powleczona grubą gumą.

Wygląd powerbanków

Nie jest tak istotny, jak specyfikacja, jednak warto nie bagatelizować tej kwestii. Większość lepszych powerbanków od sprawdzonych marek charakteryzuje się prostym wzornictwem, jednolitą kolorystyką i nieskomplikowanymi kształtami. Jeżeli zależy nam na jakości powerbanku, należy wystrzegać się urządzeń, które na pierwszym miejscu stawiają wygląd i przyciągają krzykliwym designem. W takich przypadkach istnieje prawie 80% pewność, że taki sprzęt jest kiepskiej jakości, a producent stara się to zatuszować ładnym opakowaniem.

Zastosowanie powerbanków

Banki energii znajdą zastosowanie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieciowego źródła energii. Świetnie sprawdzają się na biwakach, wyprawach w głąb natury, a także w codziennej wielkomiejskiej gonitwie, w której nie ma czasu na podładowanie naszych urządzeń.

Ranking 5 najlepszych powerbanków do LG