Jaki grzejnik olejowy wybrać? Jaki najlepszy?

image

Jak działa grzejnik olejowy?

Z jakich elementów jest zbudowany grzejnik?

  • Grzejniki są wyposażone, również w regulację mocy od 1 do 3 stopni.
  • Pozostałe elementy grzejnika olejowego to przeważnie termostat, zabezpieczanie przed przegrzanie oraz kółka. Niektóre z grzejników są wyposażone w dodatkowe gadżety typu wiatrak, który uwalnia pozostałe ciepło, nawilżacz oraz czujnik temperatury.

Jak działa grzejnik?

Grzejnik potrzebuje kilkunastu minut, aby zaczął wydzielać ciepło. Olej w grzejniku nagrzewa się i urządzenie zaczyna grzać. Po wyłączeniu ogrzewa jeszcze mieszkanie przez kilka minut.

Plusy i minusy grzejnika olejowego?

  • Jest jak najbardziej wskazany dla alergika, ale niestety jest bardzo ciężki. Waży około 10 kilogramów.

Jakie występują typy grzejników olejowych?

  • Pierwszy model to grzejnik o charakterystycznej żeberkowej budowie. Grzejniki olejowe wyglądają podobnie jak kaloryfery. Składają się z paru żeber, które są wypełnione olejem oraz z grzałką na dole.
  • Drugi typ konwektorowy składający się z dwóch płaskich elementów i grzałki czy też płyty, która zaczyna pracować po podłączeniu się do prądu. Powietrze jest zasysane od dołu i po zetknięciu się z grzałkami ogrzewa się i unosi w górę.

Jaki grzejnik olejowy wybrać?

Pytanie jaki grzejnik wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na pełnym ogrzaniu mieszkania przy mniejszym nakładzie pieniężnym powinniśmy wybrać pierwszy tym grzejnika olejowego, który swoim wyglądem przypomina kaloryfer. Jeśli chcemy dogrzać jakieś pomieszczenie lepszy będzie konwektor, jednak będzie on droższy ponieważ pracuje na prąd. Jednak, jego zaletą jest to, że można go przemieszczać z jednego pokoju do drugiego, ponieważ niektóre z modeli posiadają kółeczka. Jeden jak i drugi grzejnik są dobrym rozwiązaniem, jednak pod względem ekonomicznym bardzo się różnią i to powinno być kryterium naszego wyboru.

Ranking 5 grzejników olejowych