Klawiatura Razer BlackWidow Ultimate Green Switch – dane techniczne, specyfikacja, recenzja

Klawiatura Razer BlackWidow Ultimate Green Switch została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach wirtualnych rozgrywek. Nie tylko zapewnia dużą skuteczność i wysoki komfort grania, ale i jest odporna na uszkodzenia oraz atrakcyjna pod względem wizualnym. Czy jednak warto ją kupić?

Razer Blackwidow Ultimate Green Switch – recenzja

Klawiatura Razer BlackWidow Ultimate Green Switch to sprzęt, który doceniło wielu użytkowników. Ma ona bowiem wiele atutów. Za jeden z najważniejszych uznaje się niebywałą wręcz wytrzymałość. Model ten jest bowiem odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i wstrząsy, upadek z niewielkiej wysokości, a nawet zalanie. Nie straszny jej również kurz. Producent przetestował bowiem klawiaturę w warunkach odpowiadających stopniowi ochrony IP54.

Jak przekonuje producent, klawisze Razer BlackWidow Ultimate Green Switch wytrzymują nawet do 80 milionów naciśnięć. To imponujący wynik, który przekłada się na długą żywotność sprzętu. Do produkcji panelu klawiatury użyto matowego tworzywa sztucznego, dzięki czemu całość atrakcyjnie się prezentuje. Materiał jest chropowaty, acz przyjemny w dotyku. Na uwagę zasługuje również jego wysoka odporność na zarysowania i łatwość w czyszczeniu.

Klawisze z kolei wyprodukowano z błyszczącego plastiku. W połączeniu z matową powierzchnią panelu daje to ciekawy efekt wizualny. Niestety, pogarsza nieco walory użytkowe. Na błyszczących przyciskach kurz i odciski palców są bardziej widoczny. Jest to jednak drobny mankament. Całość utrzymana jest w minimalistycznym tonie, dzięki czemu klawiatura prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Dodatkowo klawiatura Razer BlackWidow Ultimate Green Switch została wyposażona w podpórkę na nadgarstki. Jest ona stosunkowo krótka, dzięki czemu spełnia wymagania zarówno osób, które nie lubią tego typu rozwiązań, jak i użytkowników, którzy bez podpórek nie wyobrażają sobie korzystania z klawiatury. Jest to zatem uniwersalne rozwiązanie.

Wytrzymałość, wysoka jakość wykonania i atrakcyjny design to nie jedyne atuty sprzętu. Jest on również niezwykle funkcjonalny. Działa szybko, niezawodnie i stabilnie, a to za sprawą bardzo dobrych parametrów technicznych. Oto krótka specyfikacja klawiatury Razer BlackWidow Ultimate Green Switch:

  • Typ klawiatury: mechaniczna, multimedialna,
  • Komunikacja z komputerem: przewodowa – za pomocą kabla USB,
  • Układ klawiatury: amerykański (US)
  • Zastosowane funkcje: podświetlenie, Anti-Ghosting
  • Blok numeryczny: tak
  • Rodzaj przełączników: Razer Green
  • Dodatkowe udogodnienia: antypoślizgowe podkładki, odchylane nóżki, cylindryczne klawisze, podpórka pod nadgarstki
  • Wymiary: 480x260x60 mm
  • Waga: 1,5 kg.

Przełączniki najwyższej klasy

W przypadku modelu Razer BlackWidow Ultimate Green Switch na uwagę zasługują przełączniki. To rozwiązania Razer Green Switch. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, są precyzyjne oraz szybko się aktywują i resetują. W porównaniu z przełącznikami Razer Orange są jednak głośniejsze.

Przełączniki mechaniczne Razer Green Switch zostały opracowane z myślą o graczach. Wśród ich największych atutów, obok precyzji klasy turniejowej, wymienić można także błyskawiczną reakcję, która w wirtualnych rozgrywkach jest niezwykle istotnym aspektem. Ponadto wykazują się wysoką skutecznością, trwałością i niezawodnością w działaniu, dając tym samym przewagę w grze.

https://images.morele.net/i1064/5365784_4_i1064.jpg

Praktyczny układ klawiszy

Klawiatura Razer Blackwidow Ultimate Green Switches ma standardowy układ klawiszy. Nie należy do kategorii TKL – tenkeysless. Wyposażona jest więc w blok numeryczny. Użytkownik nie znajdzie na niej natomiast dodatkowych przycisków, np. do obsługi multimediów czy też tworzenia makr. Poziomem głośności czy też natężeniem podświetlenia można sterować, wykorzystają klawisz funkcyjny Fn, który znajduje się tuż obok prawego Altu – w miejscu, gdzie standardowo umieszczony jest przycisk Windows. Tuż pod klawiszami znajduje się zielona plansza, która wzmacnia efekt podświetlenia.

Same klawisze działają prawidłowo. Wymagają optymalnej siły nacisku, co pozwala uniknąć przypadkowych kliknięć. Naciśnięciu klawisza towarzyszy charakterystyczny „klik”, do którego jednak łatwo się przyzwyczaić. Klawiatura sprawdza się bez zarzutu nie tylko podczas codziennego użytkowania, ale także w trakcie wirtualnych rozgrywek. Gwarantuje bowiem wysoki komfort gry.

Producent przewidział również tryb „gaming mode”. Uruchamia się go po naciśnięciu klawisza „G” znajdującego się w prawym górnym rogu klawiatury. Pozwala on wyłączyć działanie przycisku Windows oraz skrótów Alt+F4 oraz Alt+Tab. W ten sposób da się zapobiec przypadkowemu wyjściu z rozgrywki.

Z kolei funkcja key rollover umożliwia jednoczesną rejestrację do 10 wciśniętych klawiszy. To praktyczna opcja, którą doceni wielu graczy. Na rynku dostępne są klawiatury, które rejestrują więcej klawiszy jednocześnie, jednak rzadko zdarza się, aby takie udogodnienie było w praktyce wykorzystywane.

Efektowne podświetlenie i funkcjonalne oprogramowanie

W przypadku Razer Blackwidow Ultimate Green Switch zdecydowano się na jednokolorowe (zielone) podświetlenie, którym można sterować za pomocą oprogramowania Razer Synapse. Użytkownik ma do wyboru sześć domyślnych trybów podświetlenia. Może zdecydować się także na własną konfigurację, podświetlając np. wyłącznie jeden klawisz lub grupę wybranych przycisków.

W konfiguratorze zmieniać można także intensywność świecenia oraz częstotliwość migania. Możliwe jest również całkowite wyłączenie podświetlenia. Jednak wówczas klawiatura traci na efektowności. Ponadto oprogramowanie Razer Synapse pozwala odczytywać statystyki odnoszące się do liczby kliknięć czy też najczęściej wciskanych przycisków. Pozwala również na przypisywanie klawiszom określonych czynności, np. uruchamianie wskazanego programu.

Przemyślana konstrukcja

Razer Blackwidow Ultimate Gaming Keyboard to sprzęt z kategorii ciężkich. Waży około 1,5 kilograma, co jak na klawiaturę jest dosyć imponującym wynikiem. Jej przenoszenie w torbie lub plecaku może być zatem nieco kłopotliwe. Taka waga ma jednak swoje zalety. Dzięki niej sprzęt nie przesuwa się bezwładnie po biurku, z czym użytkownik może mieć do czynienia w przypadku lżejszych modeli, zwłaszcza jeśli rozgrywka jest naprawdę intensywna.

Żeby uniknąć niekontrolowanych ruchów, producent dodatkowo zastosował gumowe podkładki. Znajdują się one nie tylko na rogach urządzenia, ale i w jego centralnej części. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które zwiększa komfort użytkowania sprzętu i sprawia, że dobrze trzyma się on blatu, gwarantując stabilność.

Klawiatura została osadzona na solidnych, antypoślizgowych nóżkach. Producent przewidział również możliwość zmiany kąta nachylenia sprzętu – ze standardowych 8 st. do 13 st.

Praktyczny przewód zasilający

Klawiatura Razer Blackwidow Green Switch to klawiatura przewodowa. Nic więc dziwnego, że producent poświęcił sporo uwagi przewodowi zasilającemu. To solidny, wytrzymały i dosyć gruby kabel, który został w całości opleciony. Na około 20-30 cm od zakończenia element dzieli się na trzy przewody. Pierwszy wtyk – USB – umożliwia działanie sprzętu. Drugi obsługuje port na boku urządzenia. Trzeci zaś jest zakończony wtykiem audio-in/micro-out i pozwala podłączyć do klawiatury mikrofon lub słuchawki. Każda z końcówek jest pozłacana.

Podsumowując, firma Razer to jeden z liderów w segmencie klawiatur mechanicznych. Marka nieustannie rozwija swoje produkty, stosując coraz nowsze technologie. Żeby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników, stworzyła model BlackWidow Ultimate Green Switch. To rozwiązanie, które wyróżnia się wysoką jakością wykonania, niezawodnością, szybkością działania oraz atrakcyjnym designem. Ma wszystko, czego można chcieć od klawiatury gamingowej. Sprosta więc potrzebom i preferencjom nawet najbardziej wymagających graczy. Sprawdzi się również doskonale podczas codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

300-101   400-101   300-320   300-070   300-206   200-310   300-135   300-208   810-403   400-050   640-916   642-997   300-209   400-201   200-355   352-001   642-999   350-080   MB2-712   400-051   C2150-606   1Z0-434   1Z0-146   C2090-919   C9560-655   642-64   100-101   CQE   CSSLP   200-125   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-075   300-115   AWS-SYSOPS   640-692   640-911   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   000-089   000-105   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410