Jaki różowy powerbank wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Powerbanki to urządzenia, które całkowicie podbiły rynek i okazały się doskonałym remedium na ciągłe braki energii w urządzeniach mobilnych. Wiele firm wypuszcza powerbanki reklamowe, sygnowane logiem marki, powstają najróżniejsze designerskie banki energii, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę swoim świetnym wyglądem. Wielu konsumentów wybiera powerbaki głównie pod kątem ich walorów wizualnych, zapominając często o sprawach czysto technicznych i specyfikacji powerbanku.

Powerbanki stały się dosyć mocno zintegrowanym elementem ubioru. Poza awaryjnym ładowaniem swoich mobilnych urządzeń świetnie nadają się jako uzupełnienie stylu posiadacza lub posiadaczki.

W artykule swoją uwagę skupimy różowym powerbankom, których na rynku nie brakuje. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na powerbank, jakie mogą być zastosowania różowych powerbanków, na co zwracać uwagę wybierając sprzęt tego typu, oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry powerbank w jedynym słusznym kolorze. Oferta banków energii jest bardzo rozległa, a ich parametry mocno zróżnicowane. Warto wybrać taki, który poza stylowym różem, będzie dobrze wykonywał swoją pracę.

Dlaczego warto wybrać powerbank?

Stając się posiadaczem lub posiadaczką powerbanku, zdamy sobie sprawę, jakie to przyjemne i pożyteczne urządzenie. Po naładowaniu powerbanku możemy nosić go w torebce, torbie, lub plecaku i wyjąć zawsze wtedy, gdy poziom baterii w smartfonie, tablecie lub innym kompatybilnym urządzeniu mobilnym zbliży się do niebezpiecznej granicy.

Powerbanki ładują urządzenia szybko, niewiele ważą i nie zajmują dużo miejsca. Doskonale sprawdzają się jako awaryjne źródło zasilania. Wybierając różowy powerbank, możemy liczyć na urządzenia mniejsze, bardziej kompaktowe, które naładują nasz smartfon do połowy, a także i większe powerbanki, które pozwolą naładować pełną baterię w laptopie lub kilkukrotnie nasz smartfon.

Niektóre z banków energii mogą odznaczać się wymiarami większego pendrive’a, karty bankowej, czy w przypadku dużych powerbanków- wypchanego portfela. Małe gabaryty ograniczają pojemność baterii, dlatego przed zakupem poza kwestiami wizualnymi, warto określić, na czym nam bardziej zależy- pojemności, czy mobilności.

Ceny powerbanków nie są duże. Zaczynają się od 20 złotych, a mogą kończyć maksymalnie na 200-500 złotych. Dobry różowy powerbank kupimy w cenie około 100 złotych. Głównym czynnikiem, który wpływającym na cenę powerbanku poza wyglądem, jest jego pojemność.

Zastosowanie powerbanku

Powerbanki znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebować mobilnego, niewielkiego źródła energii elektrycznej. Gabaryty powerbanków umożliwiają noszenie ich w torebkach, torbach, plecakach, czy nawet kieszeniach spodni, czy kurtki. Naładowany bank energii możemy nosić ze sobą w oczekiwaniu na krytyczny stan baterii jednego z naszych urządzeń mobilnych.

Różowy powerbank doskonale nada się do stylowego ładowania smartfona lub tabletu w szkole, na studiach i w pracy, a także podczas dojazdu w wypunktowane wyżej miejsca. Rozładowuje Ci się bateria w telefonie, a jesteś w autobusie, pociągu, lub wypożyczasz rower miejski? Wystarczy, że podłączyć powerbank do telefonu i wrzucisz urządzenia do torebki, czy plecaka.

powerbank różowy ranking

Duże powerbanki nadają się również do ładowania baterii w laptopach i netbookach. Planujesz pracować na świeżym powietrzu, jednak obawiasz się, że bateria w komputerze nie wytrzyma? Kupno odpowiednio pojemnego różowego powerbanku załatwi sprawę.

Powerbanki idealnie nadają się podczas jednodniowych, czy nawet kilkudniowych wycieczek poza miasto, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Mając dobry powerbank w kieszeni lub plecaku, unikniemy rozgoryczenia rozładowanej baterii. Piesze, czy rowerowe wycieczki krajoznawcze już nigdy nie będą wiązać się z oszczędnym korzystaniem ze smartfona.

Powerbanki to również jedne z chętniej wybieranych akcesoriów do łapania Pokemonów w grze Pokemon Go.

Na co zwrócić uwagę wybierając powerbank?

Wybierając różowy powerbank, należy zwrócić uwagę na szereg parametrów i cech, które będą warunkować użyteczność mobilnego banku energii, a także pozwolą lepiej dopasować go do osobistych potrzeb.

Obudowa

Obudowa powerbanku poza kwestią wizualną chroni akumulator oraz elektronikę przed uszkodzeniami i urazami mechanicznymi. Powerbanki to urządzenia mobilne, które często podróżują z nami na dnie toreb lub plecaków. Warto zadbać, aby obudowa naszego różowego banku energii była solidna i odpowiednio mocna. Warto zainteresować się powerbankami wykonanymi z aluminium lub mocnych tworzyw sztucznych.

Najtańsze urządzenia zwykle posiadają obudowy z kiepskiego, błyszczącego i niezbyt dokładnie połączonego plastiku, na którym widać każde zarysowanie, a spotkanie powerbanku z podłogą lub chodnikiem zwykle kończy jego żywot.

Typ akumulatora

Dobre powerbanki najczęściej posiadają litowo-jonowe lub nieco lepsze litowo-polimerowe. Ogniwa te doskonale magazynują energię elektryczną, są niezwykle trwałe i mogą być ładowane i rozładowywane w wielu tysiącach cykli. Cykl ładowania określa żywotność baterii- im większy, tym lepiej.

Zabezpieczenia

Poza akumulatorem równie ważne są zabezpieczenia dbające o bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Dobry różowy powerbank powinien być wyposażony w zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem, przegrzaniem i przeładowaniem. Urządzenie posiadające szereg zabezpieczeń pozwoli nam na bezpieczne użytkowanie powerbanku i zagwarantuje, że nie grozi nam, ani urządzeniu żaden przykry incydent.

Warto postawić na znanych i solidnych producentów. Nawet jeżeli powerbank będzie służył nam jako ostateczna ostateczność i będziemy z niego korzystać raz na miesiąc, nie warto decydować się na chińskie urządzenia. Dobre różowe powerbanki wychodzą spod skrzydeł takich firm jak: PQI, Omega, Sony, Samsung, LG, Huawei, TP-Link, Xiaomi, czy GP.

Parametry różowych powerbanków

Kupując powerbank, bezwzględnie należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy- pojemność, prąd ładowania oraz ilość portów.

Pojemność

Powerbanki posiadają najróżniejsze pojemności. Na pojemność wybranego powerbanku powinny wpływać takie czynniki jak: częstotliwość korzystania z powerbanku, pojemność akumulatora urządzenia, które będziemy ładować oraz ilość urządzeń, jakie zamierzmy obsłużyć powerbankiem.

Do smartfonów z małą baterią nadadzą się powerbanki o pojemności około 4000 mAh, które będą w stanie naładować sprzęt 1- 2 razy. Kilkukrotne naładowanie bardziej pojemnych smartfonów uzyskamy, wybierając powerbank o pojemności około 6000 – 7000 mAh, natomiast powerbanki o pojemności 10 000 mAh z łatwością naładują baterię w laptopie i smartfonie.

Pojemność powerbanku wiążę się również z jego gabarytami. Zwykle pojemne powerbanki są równocześnie duże. Jeżeli zależy nam na kompaktowych wymiarach naszego różowego powerbanku, warto pomyśleć o mniejszej pojemności, która pozwoli uzyskać mniejsze wymiary sprzętu.

Prąd ładowania

Prąd ładowania określa, z jaką prędkością powerbank jest w stanie oddawać zgromadzoną energię elektryczną podłączonemu urządzeniu. Im większa wartość prądu ładowania, tym lepiej. Zwykle prąd ładowania wynosi 1 A i umożliwia przyzwoitą prędkość ładowania baterii smartfona.

Zdecydowanie lepiej poradzi sobie powerbank o prądzie ładowania 2 A, który w zasadzie będzie mógł naładować urządzenie dwukrotnie szybciej. Istnieją również powerbanki z prądem na wyjściu na poziomie 3 A. Zwróćmy uwagę, czy prąd ładowania podany przez producenta dzielony jest na kilka gniazd, oraz czy nasze urządzenie mobilne poradzi sobie z dużym prądem ładowania.

Ilość portów

Powerbanki zwykle posiadają od jednego do trzech portów, w które możemy wpiąć mobilne urządzenia. Oczywiście są to porty USB. Jeżeli zależy nam na szybkim ładowania naszego urządzenia- np. laptopa, możemy podpiąć go do wszystkich portów w powerbanku. Jeżeli chcemy podłączyć dwa lub więcej urządzeń i ładować je w tym samym czasie, powerbank również nam to umożliwi.

Polecane różowe powerbanki

2 myśli na temat “Jaki różowy powerbank wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

 • 1 września 2016 o 21:53
  Permalink

  nie, żebym była blondynką i nie, żebym szukała kolejnego różowego gadżetu do kolekcji. mam nowy telefon w uproszczonym abo w TM i mega potrzebuję powerbanka, bo sporo podróżuję! dzięki za rady!

  Odpowiedz
 • 1 września 2016 o 21:53
  Permalink

  nie, żebym była blondynką i nie, żebym szukała kolejnego różowego gadżetu do kolekcji. mam nowy telefon w uproszczonym abo w TM i mega potrzebuję powerbanka, bo sporo podróżuję! dzięki za rady!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

300-101   400-101   300-320   300-070   300-206   200-310   300-135   300-208   810-403   400-050   640-916   642-997   300-209   400-201   200-355   352-001   642-999   350-080   MB2-712   400-051   C2150-606   1Z0-434   1Z0-146   C2090-919   C9560-655   642-64   100-101   CQE   CSSLP   200-125   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-075   300-115   AWS-SYSOPS   640-692   640-911   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   000-089   000-105   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410