Far Cry 4 w wersji na PC miał swoją premierę już jakiś czas temu. Jednak jeżeli do tej pory nie mieliście jeszcze szansy zagrać w kolejną odsłonę popularnej strzelanki studia Ubisoft, sprawdźcie, czy Wasz komputer jej podoła. Przedstawiamy wymagania komputera do Far Cry 4
Polecane komputerydo Far Cry 4
Minimalne wymagania Far Cry 4:
|
Far Cry 4 rekomendowane wymagania
|
W samym centrum tego konfliktu pojawia się Ajay Ghale, nasz bohater, młody Amerykanin, którego rodzina wywodzi się z Kyratu. Przybywa on do kraju przodków wypełniając ostatnią wolę matki, by rozsypać jej prochy na rodzinnej ziemi. Misja ta jednak „nieco” się komplikuje…
Far Cry 4 oferuje rozbudowany wątek fabularny dla pojedynczego gracza, a dodatkowo opcję multiplayer, dzięki której możemy zagrać z, lub przeciwko graczom w sieci. Tym razem pojawił się także tryb kooperacji, pozwalający na wspólne wykonywanie misji pobocznych oraz zwiedzanie świata.
Aby zagrać, będziemy potrzebować 64-bitowy system operacyjny i czterordzeniowy procesor, co w tych czasach jest raczej standardem, jednak może nieco odstraszać posiadaczy starszych pecetów. Poza tym, sugerowane wymagania nie przerażają, aczkolwiek po bardzo miernej optymalizacji Assassins Creed: Unity, nowej części Far Cry’a wieszczono podobne problemy. Okazuje się jednak, że Ubisoft potrafi uczyć się na własnych błędach, bo gra działa całkiem płynnie nawet na średniej klasy maszynach, bez konieczności większego redukowania detali. Nieco zastanawiające jest zestawienie przez producenta rekomendowanych kart graficznych: GTX680 od Nvidii, oraz R9 290X od Radeona, jako że ta pierwsza jest wydajnościowo wyraźnie słabsza. Może oznaczać to, że optymalizacja nie jest jednak do końca udana, a chcąc pograć płynnie na platformie AMD będziemy potrzebować nieco lepszego modelu, niż w przypadku kart Nvidia.Far Cry 4, tak jak jej dwie poprzednie części, opiera się o silnik graficzny Diuna, który jest ciągle ulepszany i usprawniany. Jednak poza oczywistymi zmianami, takimi jak ostrzejsze tekstury, czy więcej szczegółów roślinności i środowiska, różnica jakości grafiki pomiędzy „czwórką”, a wydaną w 2012 roku „trójką”, nie wydaje się aż tak wielka, mimo wyraźnego zwiększenia wymagań sprzętowych.