Zipro Shox czy Neon? Który lepszy?

image

Odpowiednio dobrany orbitrek zaowocuje w treningu, lecz wcale nie jest to łatwe. Oferta tych sprzętów treningowych jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana pod względem cen i parametrów. Ogromną popularnością cieszą się orbitreki marki Zipro, a wśród nich szczególnie modele Shox oraz Neon. Który z nich będzie lepszy? Czym się różnią?

Orbitrek magnetyczny Shox

Jednym z bestsellerów wśród orbitreków magnetycznych marki Zipro jest właśnie model Shox. Jest to urządzenie dedykowane do użytku domowego, a jego parametry przedstawiają się następująco:

  • Wymiary urządzenia: 109 x 67 x 152 cm.
  • Maksymalna waga użytkownika: 120 kg.
  • System hamowania: magnetyczny.
  • Waga koła zamachowego: 7 kg.
  • Regulacja oporu: manualna.
  • Cena: od 549 zł.

Orbitrek magnetyczny Shox ma wiele zalet. Jest to urządzenie stosunkowo nieduże i niezbyt ciężkie (waga sprzętu to 29 kg), przez co świetnie sprawdza się w warunkach domowych. Regulacja oporu w tym modelu przebiega manualnie, a służy do niej wygodne i precyzyjne pokrętło. Orbitrek Shox jest wykonany solidnie, posiada mocną konstrukcję i stabilne podstawy, a także komfortowe, antypoślizgowe płozy. Dodatkowym atutem urządzenia jest wielofunkcyjny komputer oraz znajdująca się w jego obrębie półka na urządzenia mobilne – dzięki temu można obejrzeć ulubiony film podczas treningu lub odebrać pilne połączenie.

Orbitrek magnetyczny Shox wyróżnia się także pod względem stonowanego designu – zastosowano w nim głównie neutralną kolorystykę (czerń, szarość, biel) oraz bardzo subtelne wstawki w niebieskim kolorze. To powoduje, że urządzenie dobrze prezentuje się w każdym pomieszczeniu.

Orbitrek magnetyczny Neon

Alternatywą dla orbitreka Shox jest model Neon tego samego producenta. Urządzenie to różni się już na pierwszy rzut oka pod względem wizualnym – obudowę ozdobiono neonowymi paskami w jasnozielonym kolorze. Orbitrek Zipro Neon cieszy się również bardzo dużą popularnością, a oto jego specyfikacja:

  • Wymiary urządzenia: 107 x 66 x 152 cm.
  • Maksymalna waga użytkownika: 120 kg.
  • System hamowania: magnetyczny.
  • Waga koła zamachowego: 7 kg.
  • Regulacja oporu: manualna.
  • Cena: od 549 zł.

Orbitrek magnetyczny Neon to urządzenie bardzo chętnie wybierane i dobrze oceniane przez użytkowników. Choć jego cena nie jest wysoka, to może konkurować on z nieco droższymi sprzętami tego typu. Jest to orbitrek dedykowany do użytku domowego, ma solidną konstrukcję i stabilne podstawy, jest raczej niewielki, co ułatwia ulokowanie go niemal w każdym pomieszczeniu.

Orbitrek magnetyczny Neon jest wyposażony w funkcjonalny komputer, który umożliwia monitorowanie różnorodnych parametrów w trakcie treningu.

Zipro Shox czy Neon?

Na pierwszy rzut oka urządzenia Zipro Shox oraz Neon różnią się od siebie jedynie nieznacznie i faktycznie pomiędzy nimi nie ma kolosalnych rozbieżności, a szczególnie jeśli chodzi o kluczowe parametry techniczne. Najważniejszymi różnicami pomiędzy tymi modelami orbitreków są:

  • Różnice estetyczne – nie mają większego wpływu na możliwości treningowe urządzenia, ale mogą mieć znaczenie, gdy orbitrek zamierzamy ulokować w salonie lub gabinecie. Model Shox jest, pod tym względem, nieco bardziej subtelny. Neon operuje neonowym odcieniem zieleni, co z kolei może pasować do nowoczesnych wnętrz o sportowym charakterze.
  • Obecność półki na urządzenia mobilne – w orbitreku Zipro Shox znajdziemy wygodną funkcjonalność w postaci półki na urządzenia mobilne, która umożliwi umieszczenie smartfona w bezpieczny sposób tak, by można było zerkać na niego i korzystać z niego w trakcie treningu. Jest to wygodne rozwiązanie, ale warto zauważyć, że położenie telefonu na urządzeniu przysłoni wyświetlacz komputera.

Zarówno Orbitrek Shox, jak i Neon to propozycje polskiej marki Zipro, która jest marką własną sklepu Presto. Urządzenia te są do siebie bardzo podobne, a różnice dotyczą głównie detali. Przy wyborze warto więc kierować się kwestią estetyki oraz tego, czy preferujemy urządzenie z półką na smartfona, czy też jest nam ona całkowicie zbędna. Kluczowe parametry techniczne tych urządzeń są bowiem praktycznie takie same.