Zipro czy Sapphire? Porównanie oferty

image

Zakup sprzętów i akcesoriów fitness warto poprzedzić dobrym rozeznaniem się w ofercie i porównaniem parametrów różnych rozwiązań. Nie można zapominać też, że dość istotną kwestią jest renoma producenta. Wśród marek, które oferują całą gamę sprzętów i akcesoriów sportowych znajdziemy, między innymi, Zipro czy Sapphire. Jaka jest oferta tych firm? Na którą się zdecydować?

Sprzęt fitness

Zakup odpowiedniego sprzętu treningowego nie jest łatwym zadaniem. Asortyment tego typu znajdziemy zarówno wśród propozycji marki Sapphire, jak i Zipro. Wśród najpopularniejszych sprzętów fitness do użytku domowego znajdziemy: rowery stacjonarne, orbitreki oraz bieżnie. Jakie urządzenia z tych kategorii znajdziemy w ofercie marki Zipro, a jakie w asortymencie Sapphire?

Sprzęt fitness Zipro Sapphire
Rowery treningowe To jeden z głównych filarów marki Zipro. Bardzo szeroki wybór rowerów: magnetyczne, elektryczno-magnetyczne, poziome, spinningowe, składane. Ceny od około 350 zł. Oferta dedykowana do użytku domowego. Rowery treningowe znajdują się w ofercie marki Sapphire, ale nie stanowią jej głównego asortymentu. Niewielki wybór. Ceny od około 470 zł. Oferta dla użytkowników domowych.
Orbitreki Istotny filar w asortymencie marki Zipro. Szeroki wybór różnego typu urządzeń: magnetyczne, elektryczno-magnetyczne. Ceny zaczynają się od około 550 zł. Oferta dedykowana do użytku domowego. Całkiem istotna część asortymentu marki to orbitreki. Spory wybór orbitreków: magnetyczne, elektromagnetyczne. Ceny zaczynają się od około 930 zł. Oferta dedykowana głównie do użytku domowego.
Bieżnie Bieżnie stanowią istotną część oferty marki Zipro. Spory wybór bieżni – od modelu budżetowych do zaawansowanych. Ceny od około 1300 zł. Wyłącznie pojedyncze modele bieżni w asortymencie marki Sapphire. Ceny od niespełna 3 tysięcy zł.

Jak widać, asortyment obu marek pokrywa się jedynie w drobnej mierze. Zdecydowanie większy wybór sprzętów fitness znajdziemy w ofercie marki Zipro, która uczyniła z tych kategorii jedną ze swych specjalizacji.

Zipro w Presto

Akcesoria fitness

Choć akcesoria fitness, a szczególnie te drobne, nie należą do przedmiotów tak kosztownych, jak sprzęty i urządzenia treningowe, to i tak nie warto wybierać ich pochopnie. Przedmioty takie, jak maty fitness, materace, ściskacze, piłki do ćwiczeń, ekspandery, gumy treningowe, stepy, twistery i wiele innych znajdziemy w ofercie wielu marek. Przyjrzyjmy się jednak temu, co proponują w tym zakresie marki Zipro oraz Sapphire.

Akcesoria fitness Zipro Sapphire
Maty fitness W ofercie marki Zipro znajdziemy niedrogie, ale funkcjonalne maty fitness. Maty Zipro są wykonane z pianki EVA. Ceny od około 49 zł. Wysoka jakość wykonania, gustowna kolorystyka. W asortymencie marki Sapphire znajdziemy nieco większy wybór mat treningowych. Maty Sapphire są wykonane z pianki NBR. Ceny od około 18 zł. Produkt budżetowy o niezbyt wyszukanym designie.
Piłki do ćwiczeń Różne rodzaje piłek do wyboru: standardowe oraz piłki do balansowania. Ceny od około 30 zł. W ofercie Sapphire znajdziemy wyłącznie zwykłe piłki fitness. Ceny od około 20 zł.
Rollery i piłki do masażu W asortymencie marki Zipro znajdziemy szeroki wybór akcesoriów tego typu. Ceny od około 40 zł. Dostępne różne średnice i warianty. -
Ekspandery i gumy do ćwiczeń Znajdziemy je w asortymencie marki Zipro, ale wybór nie jest duży. Ceny od około 50 zł. Znajdziemy je w asortymencie marki Sapphire, ale wybór nie jest duży. Ceny od około 60 zł.

Jak widać, asortyment akcesoriów fitness także jest nieco szerszy w przypadku marki Zipro. Firma Sapphire nadrabia za to przedmiotami z zupełnie innych kategorii, jak odzież, akcesoria wędkarskie oraz obuwie.

Sapphire w Presto

Którą markę wybrać?

Poszukując dobrej jakości akcesoriów treningowych lub sprzętów fitness, nie sposób pominąć kwestii tak istotnej, jak renoma producenta. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, a mianowicie na to, czy marka ma szerszy asortyment w danej kategorii. Jeśli w jej asortymencie znajdziemy wyłącznie pojedynczy rowerek treningowy albo jeden rodzaj piłki fitness, to raczej nie jest to jej specjalność – zdecydowanie lepiej zaufać firmie, która jest bardziej wyspecjalizowana w danym dziale.

Jeśli więc chcemy kupić dobry rowerek treningowy, bieżnię lub rollery do masażu, to warto zdecydować się na ofertę marki Zipro. W przypadku chęci kupienia orbitreka, można mieć wątpliwości, bo obie marki oferują te urządzenia, a wówczas ostateczną decyzję warto podjąć na podstawie cen oraz parametrów technicznych tych urządzeń.

Przy zakupie sprzętów oraz akcesoriów sportowych warto kierować się także polityką firmy, jej historią, specyfiką, a nawet opiniami na jej temat. Marka Zipro jest, w tym wypadku, dobrym wyborem, gdyż jest to polska firma, która jest marką własną sklepu Presto – jest wyspecjalizowana w kilku działach, a jej produkty całkiem nieźle konkurują z propozycjami topowych marek zagranicznych.