Zipro czy Elitum? Porównanie oferty

image

Sprzęt treningowy można znaleźć w asortymencie wielu różnych producentów. Markami, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących są, między innymi, Zipro czy Elitum. Co takiego mają do zaoferowania? Która z nich oferuje lepszy sprzęt treningowy?

Sprzęt na siłownię

Wybór wyposażenia profesjonalnej lub domowej siłowni to spore wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na cały szereg czynników, a najlepiej zdecydować się na zakup urządzeń renomowanego producenta. Nie bez znaczenia są także różnego typu akcesoria oraz inne elementy wyposażenia siłowni.

Zarówno marka Zipro, jak i Elitum mają w swojej ofercie cały szereg urządzeń treningowych. Są to nie tylko sprzęty budżetowe, ale też z wyższej półki. Szczególną uwagę warto zwrócić na:

1. Bieżnie – nieodzowny sprzęt na każdej siłowni. Bieżnia przyda się zarówno podczas treningu cardio, jak również do rehabilitacji. Całą ofertę bieżni elektrycznych znajdziemy w asortymencie marki Zipro, ale też wśród propozycji marki Elitum.

  • Bieżnie Zipro w sprzedaży znajdziemy, co najmniej, kilka różnych modeli bieżni marki Zipro. Najtańsza z nich (model Tekno) kosztuje zaledwie około 1300 zł, co czyni ją idealnym wyborem w sytuacji, gdy budżet na zakupy jest mocno ograniczony. Najdroższa i najbardziej zaawansowana bieżnia Zipro, model Lunar, to wydatek niespełna 5 tysięcy zł, ale za to jest to profesjonalny i zaawansowany sprzęt treningowy, który oferuje cały szereg udogodnień (szerszą powierzchnię do biegania, wiele programów treningowych, bezprzewodowa łączność Bluetooth, głośniki, sensory i wiele innych). Bieżnie marki Zipro są bardzo chętnie wybierane przez kupujących i dobrze oceniane przez użytkowników. Są dedykowane głównie do użytku domowego lub do małych siłowni (na przykład dla pracowników biura).
  • Bieżnie Elitum – w sprzedaży znajdziemy bez problemu kilka modeli bieżni Elitum. Są to głównie urządzenia dedykowane do użytku domowego. Jeden z najtańszych modeli (TX500) to wydatek niespełna 1800 zł, ale w asortymencie tej marki dominują sprzęty ze średniej półki cenowej – modele TX900 oraz TX1000 kosztują około 4-5 tysięcy złotych, ale za to mają znacznie więcej do zaoferowania (sensory, wejście audio, głośniki, wiele programów treningowych). Bieżnie tej marki są dość popularne i chętnie wybierane, aczkolwiek wybór jest nieco mniejszy niż w przypadku propozycji marki Zipro.

2. Wioślarze – urządzenia cieszące się sporą popularnością zarówno wśród osób trenujących na siłowni, jak i kompletujących sprzęt do użytku domowego. Trening na wioślarzu wzmacnia mięśnie brzucha, ramion oraz klatki piersiowej. Urządzenia tego typu znajdziemy głównie w asortymencie marki Elitum. Szczególną popularnością cieszy się model ZX700 – to wioślarz magnetyczny z kołem zamachowym o wadze 9 kilogramów, z wielostopniową regulacją oporu oraz komputerem z panelem LCD.

3. Rowery treningowe – niezastąpione nie tylko na siłowni, ale też w domowym zaciszu. Wśród rowerów treningowych znajdziemy modele pionowe, poziome, spinningowe oraz innego typu. Urządzenia te są obecne zarówno w asortymencie marki Zipro, jak i wśród propozycji marki Elitum.

  • Rowery treningowe Zipro – urządzenia te stanowią jeden z głównych filarów w asortymencie marki Zipro. W większości są to pionowe rowery magnetyczne, ale nie brak również rowerów poziomych Zipro, jak również modeli spinningowych, elektryczno-magnetycznych, a nawet składanych. Rowery Zipro cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Są dostępne w wielu wariantach. Najtańsze z nich to koszt rzędu około 350 zł, a najdroższy model to kwestia około 1200 zł. Popularnością cieszą się szczególnie modele z niższej oraz średniej półki cenowej, jak Drift, One lub Boost.
  • Rowery treningowe Elitum – w asortymencie tego producenta nie brak wielu różnych rowerów treningowych. Są to zarówno modele pionowe, jak i poziome, a nawet spinningowe. Nie znajdziemy za to rowerów składanych w asortymencie tej marki. Za najtańszy rower magnetyczny Elitum trzeba zapłacić około 400 zł, a co bardziej zaawansowane propozycje to wydatek rzędu około 1000 zł. Ciekawą opcją jest model LX900 za około 2-2,5 tysiąca złotych, który jest rowerem poziomym elektrycznym iConsole – to profesjonalne i zaawansowane urządzenie dla wymagających użytkowników.

Wybierając sprzęt na siłownię można sugerować się głównie marką, ale warto spoglądać także na kluczowe parametry techniczne – wytrzymałość sprzętu, maksymalne obciążenie, funkcje komputera, gotowe programy treningowe i inne udogodnienia, które sprawdzą się w codziennych treningach.

Warto zwrócić uwagę na to, że w asortymencie marki Zipro znajdziemy nie tylko sprzęt treningowy, ale też akcesoria, jak różnego typu piłki, wałki, maty pod sprzęt i maty amortyzujące, które również są niezbędne przy tworzeniu lub rozbudowywaniu siłowni.

Sprzęt do domu

Domowa przestrzeń treningowa także powinna być wyposażona w profesjonalne urządzenia oraz akcesoria treningowe, ale w domach najczęściej musimy ograniczyć się do mniejszej liczby urządzeń ze względu na ograniczoną przestrzeń. Nie musimy za to wybierać najdroższych i najbardziej zaawansowanych sprzętów, skoro użytkowników nie będzie wielu.

Zarówno marka Zipro, jak i marka Elitum mają sporo do zaoferowania, jeśli chodzi o sprzęty do siłowni domowych. Są to, wymienione już, bieżnie, rowery treningowe i wioślarze, które przecież sprawdzą się nie tylko w siłowni, ale też w domowm zaciszu. Są to również innego typu sprzęty, które można kupić do treningów domowych:

1. Orbitreki – urządzenia te są niezwykle chętnie wybierane do domowych przestrzeni treningowych. Choć zajmują więcej miejsca niż rowerki treningowe, to jednak oferują zupełnie inny rodzaj aktywności, który angażuje do pracy mięśnie niemal całego ciała.

  • Orbitreki Zipro – stanowią mocny punkt w asortymencie tego producenta. Są chętnie wybierane oraz dobrze oceniane przez użytkowników. Ich ceny zaczynają się od około 550 zł (orbitrek Neon oraz Shox), a jeden z najbardziej zaawansowanych modeli to wydatek rzędu 1400 zł (orbitrek elektryczno-magnetyczny iConsole Dunk). Budżetowe orbitreki Zipro są przystosowane do pracy pod obciążeniem do 120 kg, a modele ze średniej oraz wyższej półki są dedykowane do obciążenia do 150 kg.
  • Orbitreki Elitum – również stanowią istotny element w asortymencie tej marki. Są jednak nieco droższe od propozycji firmy Zipro. Najtańsze modele to wydatek rzędu około 600 zł (model MX300), a za najbardziej zaawansowane konstrukcje elektryczno-magnetyczne trzeba zapłacić nawet 2300 do 3000 zł (model MX1500).

2. Steppery – urządzenia te są chętnie wybierane do użytku domowego ze względu na swe niewielkie rozmiary oraz atrakcyjną cenę. Steppery można znaleźć w asortymencie obu marek, choć są to głównie pojedyncze modele skrętne (Zipro Roam, Elitum NX300).

3. Akcesoria treningowe – w domowym zaciszu sprawdzają się nie tylko orbitreki, steppery i tym podobne urządzenia, ale też masażery, hantle, platformy do balansowania, taśmy treningowe, ekspandery i tym podobne rozwiązania.

Którą markę wybrać?

Zarówno marka Zipro, jak i Elitum cieszą się sporą popularnością wśród kupujących. Ich asortyment jest zbliżony, ale nie identyczny, dlatego trudno wskazać jedno, najlepsze rozwiązanie.

  • Propozycje marki Zipro pozwalają na nieco tańsze doposażenie siłowni i domowej przestrzeni treningowej. To producent specjalizujący się głównie w orbitrekach, rowerach treningowych oraz trampolinach, ale posiadający także całą gamę akcesoriów treningowych i innego typu sprzętów.
  • Propozycje marki Elitum są nieco droższe i skupione raczej na sprzętach treningowych niż na drobniejszych akcesoriach i dodatkach. Wśród propozycji tej marki dominują bieżnie, orbitreki i rowerki.

Chcąc kupić konkretny rodzaj sprzętu treningowego, najlepiej więc spoglądać nie tylko na markę oraz cenę, ale też na parametry. W końcu to one decydują o komforcie użytkowania, funkcjonalności sprzętu i o tym, jakich efektów można oczekiwać po treningu.