Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN. Który sprzęt wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch smartfonów marki Samsung. Sprawdź ważne szczegóły na temat każdego z nich.

Monitory Samsung – modele

Dziś omówimy modele, które możemy znaleźć na niższej półce cenowej. Wśród nich znalazł się Samsung LS24D330HSX/EN oraz Samsung LS24F350FHUXEN. To może być świetna propozycja dla oszczędnych użytkowników, którzy jednak oczekują po monitorze wysokiej jakości. Czy Samsungowi udało się w tak niskim budżecie zbudować dobre monitory? Przekonajmy się. Będziemy analizować specyfikację techniczną sprzętów oraz ich design, aby ostatecznie odpowiedzieć sobie na pytanie – Czy warto kupić jeden z opisanych tu modeli? Zapraszamy na poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – możliwości techniczne

Nie ma wątpliwości, że najważniejsze kryteria przy wyborze monitorów określają ich parametry techniczne. Sprawdź, czy monitory sprostają Twoim wymaganiom. Wszystkie elementy, na które należy zwrócić uwagę, umieściliśmy w poniższej tabeli. Podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi modelami pozwolą Ci dokonać jak najlepszego wyboru.
Parametry i technologie Samsung LS24D330HSX/EN  Samsung LS24F350FHUXEN
Przekątna ekranu 24 cali 24 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie do gier Do domu, pracy i biura
Najważniejsze funkcje
  • Tryb gry ze świetną głębią czerni
  • Technologia Flicker Free
  • Technologia Eco Saving Plus
  • Samsung MagicAngle
  • Samsung MagicBright
  • Samsung MagicUpscale
  • AMD FreeSync
  • Technologia Eco Saving Plus
  • Technologia Flicker Free
Pod kątem technicznym mamy tu sprzęty bardzo zbliżone do siebie. Przekątna ma długość 24 cali. Rodzaj podświetlenia to LED. Taki ekran zapewnia bardzo komfortową pracę i rozrywkę. Najważniejszym parametrem, który świadczy o odbiorze atrakcyjnego i ostrego obrazu jest rozdzielczość. W obu przypadkach możemy mówić o technologii Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 60 Hz. Oznacza to, że monitory potrafią w ciągu jednej sekundy wyświetlić 60 klatek. Ten parametr może nieco zniechęcić graczy. Rekompensatą będzie rewelacyjny czas reakcji w przypadku Samsunga LS24D330HSX/EN, który wynosi 1 ms oraz dobry w przypadku modelu LS24F350FHUXEN – 4 ms. Oczywiście im szybszy jest czas reakcji, tym szybciej monitor wyświetli obraz, który będzie stanowił realizację naszych działań. Zatem to ten pierwszy monitor bardziej spodoba się graczom, chociaż drugi również nie będzie złym wyborem. Monitory wyposażone zostały w szereg bardzo zaawansowanych technologii. Warto wspomnieć o Flicker Free. Ta funkcja pozwoli nam chronić wzrok i nie zmęczyć oczu. Z kolei technologia FreeSync potrafi zsynchronizować częstotliwość odświeżania z liczbą klatek na sekundę. Te parametry z pewnością pomogą graczom, jak i wszystkim innym użytkownikom sprzętów.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – design

W kwestii technicznych zauważyliśmy wiele podobieństw. A jak prezentuje się design monitorów? Dużo bardziej nowocześnie wygląda Samsung LS24F350FHUXEN. Nad jego stabilnym ułożeniem czuwa stylowa podstawa. Pozostałe elementy również konstrukcji wypadają bardzo atrakcyjnie. Monitor posiada zaledwie 10 mm grubości. Drugi z omawianych tu sprzętów – LS24D330HSX/EN wygląda ładnie, lecz bardzo klasycznie. Niczym się nie wyróżnia, lecz również nie ma się czego wstydzić. Oba sprzęty wykonane są bardzo solidnie.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – czy warto?

Doszliśmy do punktu, w którym musimy jasno określić, czy warto kupić któryś z przedstawionych tu modeli? Jeśli poruszamy się w obrębie tej półki cenowej – zdecydowanie tak. Gracze mogą liczyć na świetny czas reakcji oraz rozdzielczość Full HD. Pozostali użytkownicy docenią również kulturę pracy obydwu urządzeń. Monitory dobrze prezentują się na biurkach i mogą funkcjonować przez lata.

Samsung LS24D330HSX/EN vs Samsung LS24F350FHUXEN – cena

Monitor Samsung LS24D330HSX/EN zakupimy już za 529 zł. Natomiast model LS24F350FHUXEN kosztuje 459 zł. Urządzenia prezentują wręcz rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Już 459 zł wystarczy, aby cieszyć się bardzo dobrym sprzętem, wyposażonym w technologię Full HD, który sprawdzi się zarówno w codziennej pracy, jak i rozrywce. Śmiało można powiedzieć, że udało się połączyć niską cenę z wysoką funkcjonalnością i szerokimi możliwościami technologicznymi.