Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN. Który sprzęt wybrać?

image
Dziś porównamy ze sobą dwa modele monitorów marki Samsung. W naszym poradniku znajdziesz wszystkie informacje.

Monitory Samsung – modele

W tym poradniku opisujemy możliwości monitorów Samsung z wyższej półki cenowej. Mowa o urządzeniach: Samsung LC27JG50QQUXEN oraz Samsung LC24FG73FQUXEN. To sprzęty o bardzo wysokich możliwościach, które przypadną do gustu szerokiemu gronu użytkowników. Dziś omówimy możliwości techniczne tych sprzętów oraz ich design i cenę, aby ostatecznie odpowiedzieć na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – możliwości techniczne

Aby kupić monitor, który nas w pełni zadowoli, należy wcześniej sprawdzić jego możliwości techniczne. Te pozwolą nam zaklasyfikować produkt do określonej grupy odbiorców. Czy omawiane monitory znajdą swoje zastosowanie w grach, filmach i codziennej pracy? Wszystkie najważniejsze technikalia umieściliśmy w poniższej tabeli. Warto ją dokładnie przeanalizować, aby podjąć właściwą decyzję co do wyboru urządzenia.
Parametry i technologie Samsung LC27JG50QQUXEN Samsung LC24FG73FQUXEN
Przekątna ekranu 23,5 cala 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Ekran Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Głównie do gier Głównie do gier
Najważniejsze funkcje
 • Eco Saving Plus
 • FPS Mode
 • FreeSync
 • Full HD
 • HAS
 • RTS Mode
 • sRGB
 • Black eQualizer
 • Eco Saving Plus
 • FPS Mode
 • LED Backlight
 • MagicUpscale
 • OSD
 • RPG Mode
 • RTS Mode
Monitor Samsung LC27JG50QQUXEN charakteryzuje się przekątną ekranu o długości 23,5 cala, natomiast model LC24FG73FQUXEN jest dużo większy i posiada 27 cali. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnym i zakrzywionym ekranem. W przypadku pierwszego modelu zauważymy rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 oraz bardzo szybki czas reakcji na poziomie 1 ms. To świetne parametry, które świadczą o tym, że mamy do czynienia ze sprzętem gamingowym. Drugi z monitorów – Samsung LC24FG73FQUXEN posiada jeszcze lepszą rozdzielczość – WQHD na poziomie 2560 x 1440 pikseli. To oznacza rewelacyjnie ostry obraz, który pokaże wiele detali. Nie tylko w grach monitor znajdzie zastosowanie. Może również służyć za świetne narzędzie do oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości. Oba sprzęty charakteryzują się znakomitą częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Ta liczba oznacza ilość klatek, jaką w ciągu jednej sekundy wyświetli monitor. To kolejny ukłon producenta w kierunku graczy. Kolejnym atutem jest mnogość zainstalowanych tu technologii, różnorodność trybu wyświetlania oraz wiele funkcji, które podniosą wirtualną rozrywkę na wyższy poziom.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – design

Pierwsze, co się rzuca w oczy to oczywiście zakrzywiony ekran, który każdemu z monitorów nadaje elegancki, a zarazem drapieżny charakter. Sprzęty wyglądają bardzo ładnie i idealnie prezentują się na biurkach. Usytuowane są na bardzo stabilnych podstawach. Całość tworzy znakomitą kompozycję o wysoce solidnej konstrukcji. Warto pamiętać, aby w przypadku większego monitora zagospodarować odpowiednią ilość miejsca na naszym stanowisku gamingowym.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – czy warto?

Chociaż zakup jednego z omówionych tu modeli może wiązać się z wysokimi kosztami, zdecydowanie warto go rozważyć. Mamy do czynienia ze sprzętami niezastąpionymi w grach. Możemy liczyć na kapitalną częstotliwość odświeżania oraz wysoką rozdzielczość ekranu. Na bardzo duże słowa uznania zasługuje zakrzywiony ekran, który został stworzony z myślą o graczach. To również świetne monitory zarówno do pracy, jak i oglądania filmów. Oczywiście, musi minąć chwila, zanim przyzwyczaimy się do tego typu wyświetlacza. Jednak jego jakość jest nadzwyczaj atrakcyjna.

Samsung LC27JG50QQUXEN VS Samsung LC24FG73FQUXEN – cena

Cena zakupu monitora Samsung LC27JG50QQUXEN to 1242,70 zł. Natomiast monitor  Samsung LC24FG73FQUXEN kosztuje 1130,99 zł. Monitory nieznacznie różnią się cenowo. Koszt każdego z nich może wydawać się wysoki. Jednak po zaznajomieniu się z ich specyfikacją techniczną, śmiało można stwierdzić, że stosunek ceny do jakości jest nadzwyczaj atrakcyjny. W tej cenie otrzymamy bardzo wysokiej klasy sprzęt, który spełni wszystkie wymagania graczy. Aby wybrać monitor, który wpisze się w nasze gusta, należy zwrócić uwagę na wszystkie różnice i podobieństwa pomiędzy opisanymi modelami.