Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN

image
Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów marki Samsung. Który sprzęt spełni nasze oczekiwania?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitory Samsung – modele

W tym poradniku przedstawimy najważniejsze informacje o Samsungu LC27F591FDUXEN oraz Samsungu The Space LS27R750QEUXEN. Dokładnie sprawdzimy parametry techniczne obydwu sprzętów, także poruszymy kwestie związane z ich wyglądem. Sprawdzimy, jakie zastosowania spełniają monitory i jaki stosunek ceny do jakości prezentują. To wszystko pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup jednego z tych urządzeń? Wielu klientów przy zakupie monitorów kieruje się niemal wyłącznie długością przekątnej. Należy jednak zwrócić uwagę na szereg innych parametrów, które są bardzo istotne dla codziennego zastosowania. Ważna jest również rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania, czas reakcji i wiele innych kwestii technicznych, na które należy zwrócić uwagę.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – technikalia

Przyjrzyjmy się danym technicznym monitorów. Pozwoli to ocenić ich zastosowanie oraz sprawdzić, czy spełniają nasze oczekiwania. Warto dokładnie zapoznać się z informacjami przedstawionymi w poniższej tabeli. Każda z funkcji i technologii odgrywa bardzo istotną rolę. Sprawdź, czy poniższe parametry będą dla Ciebie wystarczające.  
Parametry i technologie  Samsung LC27F591FDUXEN Samsung The Space LS27R750QEUXEN
Przekątna ekranu 27 cali 27 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 144 Hz
Czas reakcji 4 ms 4 ms
Waga 4,4 kg 5,8 kg
Konstrukcja Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia Regulacja kąta pochylenia i wysokości
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy VA VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Zakrzywiony ekran
  • Funkcja AMD Free Sync
  • Tryb Eye Saver
  • Rozdzielczość WQHD
  • Regulowany stojak HAS
  • Ukryte kable
  • Dostosowanie do poziomu wzroku
  • Multitasking
  • Tryb Eye Saver
W przypadku obydwu sprzętów mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 27 cali, który podświetlany jest diodami LED. Każde z urządzeń charakteryzuje się szybkim czasem reakcji na poziomie 4 ms. Gracze będą bardziej zadowoleni z Samsunga LC49RG90SSUXEN, gdyż może się pochwalić świetną częstotliwością odświeżania obrazu – 144 Hz oraz rozdzielczością 2560 x 1440 (WQHD).  W przypadku Samsunga The Space LS32R750UEUXEN te parametry to odpowiednio: 60 Hz i 1920 x 1080 (Full HD). Mocną stroną tego monitora jest funkcja AMD Free Sync, która w pewnym stopniu rekompensować niższą liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość. Każdy z monitorów bardzo dobrze nadaje się do pracy biurowej, czy codziennego użytku. Kolory są bardzo żywe, a detale odpowiednio ostre. W modelu LC27F591FDUXEN na dużą uwagę zasługuje nowoczesny i zakrzywiony ekran. Z kolei monitor Samsung The Space LS27R750QEUXEN charakteryzuje się szerokimi możliwościami konstrukcyjnymi, dzięki czemu można dostosować go do poziomu wzroku. Każdy ze sprzętów wyposażono w technologię Eye Saver. Oznacza to, że monitor potrafi redukować emisję niebieskiego światła, które pobudza wzrok znacznie bardziej od innych kolorów. Korzystanie z urządzenia może być teraz dłuższe i zdecydowanie bardziej komfortowe. To znakomita wiadomość dla osób, które dużo czasu spędzają przy komputerze.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – design

W przypadku monitora Samsung LC27F591FDUXEN możemy liczyć na zakrzywiony ekran i niemal bezramkową konstrukcję. Sprzęt charakteryzuje się okrągłą podstawą oraz obudową w kolorze metalicznego srebra i błyszczącej bieli. Bardzo cienkie ramki to również atut monitora Samsung The Space LS27R750QEUXEN. Należy również zwrócić uwagę na regulowany stojak HAS. Dzięki temu można idealnie dostosować położenie ekranu do preferencji użytkownika.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – czy warto?

Każdy z monitorów prezentuje znakomite parametry, które idealnie sprawdzą się w domu i biurze. Świetna rozdzielczość ekranu sprawi, że obraz będzie bardzo ostry i szczegółowy. Funkcja Eye Saver pozwoli na długotrwałą i komfortową pracę. Dzięki temu sprzęty będą przyjazne również dla graczy, jednak należy mieć na uwadze lepszą częstotliwość odświeżania ekranu w przypadku Samsung The Space LS27R750QEUXEN. Zdecydowanie warto zainteresować się tymi urządzeniami.

Samsung LC27F591FDUXEN vs Samsung The Space LS27R750QEUXEN  – cena

Koszt monitora Samsung LC27F591FDUXEN wynosi 976 zł. Natomiast za Samsunga The Space LS27R750QEUXEN zapłacimy 1599 zł. Biorąc pod uwagę ilość zaimplementowanych na pokład urządzeń technologii i atrakcyjne design, należy stwierdzić, że stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej odpowiedni.