Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – Który sprzęt wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów marki Samsung, które reprezentują średnią półkę cenową. Oto poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitory Samsung – modele

Sprzęt marki Samsung od wielu lat cieszy się dużym uznaniem. Czy za renomą marki pójdzie jakość omawianych monitorów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie omówiliśmy kwestie techniczne oraz design urządzeń. Sprawdzamy również ich najlepsze zastosowanie oraz stosunek ceny do jakości sprzętu. Pod lupę bierzemy Samsunga LC24RG50FQUXEN oraz Samsunga LC27F390FHUXEN. Przekonaj się, czy któryś z nich spełni Twoje oczekiwania. Oba sprzęty wyposażone są w matrycę typu LED. Dzięki tej technologii podświetlania można uzyskać lepszą jakość obrazu bez obniżenia wydajności. To dużo bardziej energooszczędne i trwałe rozwiązanie w stosunku do starszego typu matryc CCFL. Diody w matrycy LED mogą świecić nawet do 30 000 godzin dłużej.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – techikalia

Sprawdźmy, jakie technologie zaimplementował producent do swoich monitorów. Wszystkie najważniejsze informacje przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Dowiesz się, czy omawiane urządzenia nadają się do gier, długotrwałej pracy, czy użytku domowego. Dzięki temu wybór stanie się dużo łatwiejszy.
Parametry i technologie  Samsung LC24RG50FQUXEN Samsung LC27F390FHUXEN 
Przekątna ekranu 23,5 cala 27 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 4 ms
Waga 3,3 kg 4,4 kg
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy VA VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja AMD FreeSync
  • Znakomita częstotliwość odświeżania
  • Zakrzywiony ekran
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja AMD FreeSync
  • Zakrzywiony ekran
Monitory różnią się szerokością ekranu. Samsung LC24RG50FQUXEN charakteryzuje się przekątną o długości 23,5 cala. Natomiast Samsung LC27F390FHUXEN – 27 cali. Każdy ze sprzętów wyposażono w matrycę VA. W przypadku pierwszego z modeli częstotliwość odświeżania wynosi aż 144 Hz, a w drugim – 60 Hz. O czym świadczy ta różnica? Im większa jest ta wartość, tym więcej klatek na sekundę może wyświetlić ekran. To bardzo ważne dla graczy, którzy z pewnością wybiorą model z wyższą częstotliwością. Jeśli chodzi o czas reakcji, to w obydwu przypadkach stoi na dobrym poziomie i wynosi 4 ms. Każdy z monitorów charakteryzuje się rozdzielczością Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Obraz będzie, więc atrakcyjny i szczegółowy. Dzięki temu urządzenia znakomicie nadają się do oglądania filmów i zdjęć w wysokiej jakości. Oba monitory wyposażono w innowacyjną funkcję FreeSync. To właśnie ona odpowiada za eliminowanie problemu drgania obrazu przy jednoczesnym zmniejszaniu opóźnień. Ma to szczególne znaczenie podczas zabawy z grami komputerowymi, gdzie oczekujemy płynnego wyświetlania klatek. Szczególnie w rozgrywce sieciowej ważna jest każda sekunda.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – design

Monitor Samsung LC24RG50FQUXEN  został usytuowany na stabilnej i nowoczesnej podstawie, model LC27F390FHUXEN przyjął tę klasyczną i okrągłą. Oba ekrany są delikatnie zakrzywione, co nie jest często spotykane w tym zakresie cenowym. To właśnie ta cecha czyni sprzęty nadzwyczaj atrakcyjne pod kątem wizualnym. Każdy z modeli, niezależnie od długości matrycy będzie bardzo dobrze wyglądał na naszych biurkach.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – czy warto?

Zastanówmy się, czy warto zdecydować się na zakup jednego z tych sprzętów. Po przeanalizowaniu parametrów technicznych i rzucie okiem na design okazuje się, że zdecydowanie tak. W atrakcyjnej cenie możemy otrzymać monitor bardzo przyjazny dla graczy z ekranem 24-calowym lub 27-calowym, który sprawdzi się idealnie do użytku biurowego i domowego. Za zakupem monitorów przemawia rozdzielczość Full HD oraz zakrzywiona konstrukcja. Nie bez znaczenia pozostaje również funkcja AMD FreeSync.

Samsung LC24RG50FQUXEN i Samsung LC27F390FHUXEN – cena

Za monitor Samsung LC24RG50FQUXEN zapłacimy 789 zł. Koszt Samsunga LC27F390FHUXEN to 729 zł. Przy omówionych zaletach obydwu urządzeń, śmiało można powiedzieć, że stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie. Otrzymamy wielozadaniowe monitory o świetnych parametrach.