Rower Zipro czy HMS? Który wybrać?

image

Asortyment rowerów treningowych stacjonarnych jest bardzo szeroki. Urządzenia te są obecne w ofercie wielu marek. Sporą popularnością cieszą się propozycje firmy HMS oraz Zipro. Na którą ofertę się zdecydować? Czy lepiej wybrać rower Zipro czy HMS?

Oferta rowerów Zipro

Stacjonarne rowery treningowe stanowią jeden z głównych filarów w asortymencie marki Zipro. Są to urządzenia bardzo często wybierane do użytku domowego, dobrze oceniane oraz rekomendowane przez ekspertów. Co ważne, stacjonarne rowery Zipro są dostępne w wielu różnych wariantach oraz w mocno zróżnicowanych cenach, co ułatwia dobór odpowiedniego rozwiązania dla każdego z kupujących. W asortymencie tej marki znajdziemy:

 • Magnetyczne rowery stacjonarne treningowe – są dostępne w wielu różnych wersjach. Najtańszy rower magnetyczny Zipro można kupić już za mniej niż 350 zł – niedrogi model roweru Zipro to Prime, ale też Beat oraz Drift. Droższy, ale też bardziej funkcjonalny i zaawansowany jest model Zipro Boost.
 • Rowery treningowe poziome – to coraz popularniejsza alternatywa dla rowerów treningowych klasycznych. Rower stacjonarny poziomy Zipro można kupić w różnych wariantach – najtańszy to model Vision, a nieco droższy to model Zipro Easy. Rowery te mają wysoką nośność – w zależności od modelu będzie to do 150 kg.
 • Rowery treningowe składane – to bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w mieszkaniu. Składany rower treningowy Zipro to model Future X, który po treningu można złożyć i oprzeć o ścianę, by nie zajmował przestrzeni.
 • Rowery spinningowe – kolejnym rodzajem rowerów treningowych, jakie są obecne w asortymencie marki Zipro, jest rower spinningowy (Zipro Holo). To model dedykowany do szczególnie intensywnych treningów kolarskich.
 • Rowery elektryczno-magnetyczne – w ofercie marki Zipro nie mogło zabraknąć propozycji typu premium, a mianowicie wysokiej klasy roweru elektryczno-magnetycznego. To model iConsole+ Rook, który oferuje bardzo szeroką funkcjonalność, wysoką jakość wykonania oraz zaawansowany komputer treningowy, który ułatwia śledzenie postępów, planowanie i przeprowadzanie treningów.

Jak widać, asortyment rowerów marki Zipro jest naprawdę mocno zróżnicowany. Popularnością cieszą się zarówno modele najtańsze, jak Zipro Prime lub Zipro Drift, ale też modele magnetyczne ze średniej półki, jak Zipro Nitro, a nawet najdroższe z propozycji – Zipro iConsole+ Rook.

Oferta rowerów HMS

Alternatywą dla rowerów marki Zipro mogą być propozycje innej marki, a konkretniej firmy HMS, która również cieszy się sporą popularnością wśród kupujących. Jest to jednak marka oferująca wiele innych produktów, a nie skupiająca się głównie na tym konkretnym dziale. Asortyment rowerów treningowych HMS jest nieco mniejszy niż w przypadku firmy Zipro, a ceny są nieco wyższe. Wśród propozycji tej marki znajdziemy:

 • Rowery treningowe magnetyczne HMS – to zróżnicowana grupa rowerów, wśród których znajdziemy propozycje budżetowe oraz premium. Najtańszy rower magnetyczny tej marki to model M6120, który kosztuje niespełna 400 zł. Popularnością cieszą się jednak modele ze średniej półki, jak HMS M9239 oraz rowery magnetyczne premium, jak HMS M0907.
 • Rowery magnetyczne poziome – w asortymencie tego producenta nie zabrało również rowerów poziomych treningowych, jak rower HMS magnetic R9203 lub R9259.
 • Rowery powietrzne – to urządzenia nietypowe, przypominające połączenie rowerka z orbitrekiem. Zastosowano w nich opór powietrzny. Ćwiczenia wykonuje się na siedząco, ale angażowane są również górne partie ciała.
 • Rowery elektromagnetyczne – wśród rowerów tego producenta znajdziemy również propozycje elektromagnetyczne. Są one jednak zauważalnie droższe od porównywalnych propozycji marki Zipro.

Rower Zipro czy HMS?

Wybór dobrego roweru treningowego wymaga czasu. Priorytetem podczas zakupów powinno być zapoznanie się z parametrami poszczególnych urządzeń, ale warto też kierować się renomą producenta.

 • Marka Zipro jest marką własną sklepu Presto, jest to polska firma, która już od lat prężnie działa na rynku sportowo-turystycznym. Oferta marki Zipro jest skupiona na kilku dziedzinach, a rowery treningowe stanowią jej ważną część – są więc bardzo dobrze dopracowane i dostępne w wielu wariantach. Na ich korzyść przemawia również to, że w ich przypadku stosunek ceny do jakości i funkcjonalności jest bardzo dobry.
 • Marka HMS jest obecna na rynku już od wielu lat, a jej asortyment jest bardzo szeroki. Pomimo to, rowery treningowe nie stanowią zbyt licznej grupy produktów w ofercie HMS, a ich ceny są nieco wyższe niż rowerów Zipro o zbliżonych parametrach. Ciekawostką w ofercie tej marki są rowerki powietrzne, ale za to nie znajdziemy tu propozycji kompaktowych i składanych.

Wybierając rower treningowy stacjonarny, warto zerknąć na ofertę obu marek, ale jeśli szukamy urządzenia o dobrych parametrach w atrakcyjnej cenie, roweru składanego lub spinningowego, to warto skupić się na propozycjach marki Zipro.