Razer Phone – flagowy model dla graczy - recenzja

image
Na rynku mobilnym pojawi się niedługo wyjątkowy smartfon gamingowy firmy Razer. Oficjalną prezentację już miał, a do sprzedaży na rynki europejskie ma trafić 17. listopada.

Wyświetlacz

Smartfon wykonany jest z matowego, czarnego metalu. Budowę ma dość  kanciastą, ale na pewno nie będzie z nim problemu podczas używania, gdyż idealnie leży w dłoni. Zarówno u góry, jak i u dołu wyświetlacza znajdują się dwie dosyć duże ramki, które osłaniają głośniki. Ekran pokryty szkłem Gorilla Glass Corringa, zachował tradycyjny format 16:9, dzięki czemu każda gra kupiona w sklepie Google Play będzie idealnie na nim odtworzona. Trzeba dodać, że jest to 5,7 calowy ekran IZGO o rozdzielczości QuadHD (2560X1440 pikseli). Wyświetlacz typu Ultra Motion , odświeża obraz na poziomie 120 Hz, co niweluje opóźnienia w transmisji sygnału i usuwa efekt gubienia klatek, czego skutkiem jest porozrywany obraz (tak przynajmniej ma być). Mówiąc prościej, płynność obrazu podczas grania będzie naprawdę na wysokim poziomie, na pewno o wiele lepsza od aktualnie dostępnych na rynku smartfonów gamingowych.

Wydajność

Mocny, ośmiordzeniowy procesor Quallcomm Snapdragon 835, wysokie parametry pamięci operacyjnej 8GB RAM LPDDR4 i szybka pamięć UFS zapewniają bezproblemowe i optymalne warunki do gry. Do tego dochodzi pamięć wbudowana 64 GB, którą oczywiście można rozszerzyć za pomocą karty micro SD. Oczekiwane dodatki? – Razer zapowiedział, że smartfon będzie wyposażony w dedykowany system chłodzenia oraz tryb Razer Game Booster, którego zadaniem jest optymalizacja wydajności układu podczas uruchamiania gry. Przysłowiową kropka nad „i” jest dość pojemna bateria, aż 4000mAh, która zapewni dobrych kilka godzin grania bez ładowania telefonu. Także, zapowiada się bardzo ciekawie.

Jakość dźwięku

Jest po prostu rewelacyjna. Do każdego głośnika dopasowany jest wzmacniacz – 24 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, natomiast wykorzystywana technologia Dolby ATMOS ma być pomocna przy emulacji dźwięku przestrzennego. Jedyny minus to brak gwiazda JACK, za co producent dokłada adapter USB-C z certyfikatem dźwięku THX. Zawsze można też skorzystać z słuchawek bezprzewodowych lub przenośnych DAC-ów, kiedy chcesz grać np. będąc w ruchu.

Aparat

Tu również jest bardzo dobrze. Dwa aparaty – pierwszy 12 MPX z przesłoną f 1,75, natomiast drugi 13 mMPX wyposażony w teleobiektyw i optykę f 2,6. Co ważne, podczas korzystania z funkcji hybrydowego przybliżania , można przełączać się między modułami. Kiedy smartfon wejdzie na rynek do oficjalnej sprzedaży będzie kosztował całkiem sporo. W Polsce cena może wynieść 2,5 tys. zł. Niestety, nie jest to mały wydatek, ale sprzęt zasługuje na taką półkę cenową,. Jest wydajny, ładnie się prezentuje i na pewno będzie wyróżniał się wśród innych smart fonów gamingowych wieloma przydatnymi funkcjami.