Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – który monitor wybrać?

image
Czy prezentowane monitory marki Philips spełnią nasze oczekiwania? Oto szczegółowe  porównanie dwóch modeli.

Monitory Philips – modele

W tym poradniku dokładnie przeanalizujemy wszystkie najważniejsze parametry monitora Philips 276E8VJSB oraz Philips 278E8QJAB/00. To modele, które reprezentują średnią półkę cenową. Czy któryś z nich może zachwycić nas parametrami technicznymi? Omówimy również kwestie związane z designem, a także zastanowimy się nad stosunkiem ceny do jakości. Dzięki temu przekonasz się, czy warto rozważyć zakup monitora holenderskiego producenta.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – technikalia

Aby dokonać udanego zakupu, należy bardzo dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną interesujących nas modeli. Bardzo często klienci zwracają uwagę głównie na długość przekątnej ekranu. Istnieje jednak wiele innych niezwykle istotnych czynników, które wpływają na komfort użytkowania monitora. Należy do nich przede wszystkim rozdzielczość ekranu, a także częstotliwość jego odświeżania. Dla graczy istotny może być również czas reakcji. Z kolei użytkownicy, którzy długo pracują przy komputerze, docenią technologię ochrony wzroku. Wszystkie najważniejsze parametry zamieściliśmy w poniższej tabeli.
Parametry i technologie  Philips 276E8VJSB Philips 278E8QJAB/00
Przekątna ekranu 27 cali 27 cali
Rodzaj podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60Hz
Czas reakcji 5 ms 4 ms
Waga 4.84 kg 4,8 kg
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 3840 × 2160 (UHD 4K) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • OSD
  • SmartImage
  • Flicker Free
  • FreeSync
  • SmartContrast
  • SmartImage Lite
Monitory charakteryzują się przekątną ekranu o długości 27 cali i są podświetlane za pomocą technologii LED. W obydwu przypadkach częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz. Czas reakcji nieznacznie się różni. Na pokładzie Philipsa 276E8VJSB zainstalowano matrycę typu IPS, która gwarantuje świetnie odwzorowane kolory oraz szerokie kąty widzenia. W modelu 278E8QJAB/00 zastosowano matrycę VA, która pozwoli uzyskać wysoki kontrast. Istotną różnicą jest rozdzielczość ekranu. W przypadku Philipsa 276E8VJSB możemy liczyć na obraz w jakości 4K. Oznacza to niezwykłe bogactwo detali i wręcz wymarzone warunki do oglądania filmów. Philips 278E8QJAB/00 oferuje standardową w dzisiejszych czasach rozdzielczość Full HD, która nadal prezentuje się całkiem dobrze. Każdy z monitorów wyposażono w dodatkowe technologie, które poprawią wygodę użytkowania. Funkcja Flicker Free redukuje efekt migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. Z kolei FreeSync niweluje zacięcia, które mogą irytować podczas dynamicznej rozgrywki. Warto również zwrócić uwagę na opcję Low Blue Light, dzięki której zmniejsza się emisja niebieskiego światła, które szkodliwe jest dla wzroku.

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – design

Każde z urządzeń wyróżniają bardzo cienkie ramki, które pomogą skupić wzrok wyłącznie na obrazie. Monitory zostały usytuowane na podstawie w kształcie półokręgu. Trzeba przyznać, że to nowatorska, lecz bardzo stabilna konstrukcja. Podstawową różnicą w designie jest zastosowanie zakrzywionego ekranu w monitorze Philips 278E8QJAB/00. W modelu z technologią 4K mamy do czynienia z klasycznym płaskim obrazem. Oba monitory będą bardzo dobrze prezentować się na naszych biurkach. W designie widać duże przywiązanie do detali. Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – czy warto? Czas odpowiedzieć na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup jednego z tych sprzętów? Biorąc pod uwagę wszystkie parametry techniczne oraz wygląd monitorów, należy stwierdzić, że sprzęty sprawdzą się znakomicie w naszych domach i biurach. Oczywiście monitory różnią się między sobą, jednak każdy w swoim segmencie cenowym wygląda bardzo dobrze. Wybór będzie zależał od preferencji użytkownika. Najmocniejszym punktem monitora Philips 276E8VJSB jest oczywiście rozdzielczość 4K. Natomiast Philips 278E8QJAB/00 wyróżnia się nowoczesnym zakrzywionym ekranem.

Philips 276E8VJSB vs Philips 278E8QJAB/00 – cena

Za monitor Philips 276E8VJSB zapłacimy 989 zł. Koszt zakupu modelu 278E8QJAB/00 to 659 zł. W obydwu przypadkach należy podkreślić znakomity stosunek ceny do jakości.