Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – który monitor wybrać?

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki Philips z niższej półki cenowej. Czy spełnią nasze oczekiwania?

Monitory Philips – modele

Holenderski producent od wielu lat wzbogaca rynek monitorów kolejnymi modelami. Czy jakość prezentowanych w tym zestawieniu urządzeń, pójdzie za renomą marki? Naprzeciw siebie staje Philips 243V7QDAB/00 oraz Philips 248E9QHSB. Dokładnie przeanalizujemy ich dane techniczne i porównamy kwestie związane designem. Zastanowimy się również nad zastosowaniem obydwu sprzętów i stosunkiem jakości do ceny. To z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – technikalia

Dane techniczne to oczywiście najważniejsze kwestie przy wyborze monitora. Nadal wielu klientów bierze pod uwagę jedynie długość przekątnej. Tymczasem istnieje wiele bardzo ważnych parametrów, które mają ogromne znaczenie dla jakości obrazu. Dla graczy, czy miłośników kina to rozdzielczość może być najbardziej istotna. Z kolei pracę w biurze wspomogą funkcję ochrony wzroku. Wszystkie dane techniczne, z którymi należy się zapoznać, przedstawiamy w poniższej tabeli. Przekonaj się, czy któryś z monitorów znajdzie zastosowanie na Twoim biurku.
Parametry i technologie  Philips 243V7QDAB/00 Philips 248E9QHSB
Przekątna ekranu 23,8 cala 23,6 cala
Rodzaj podświetlenia WLED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 4 ms
Waga 3,5 kg 3,07 kg
Konstrukcja
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
 • Flicker Free
 • SmartContrast
 • SmartImage
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • FreeSync
 • SmartImage
Matryce obydwu monitorów podświetlane są diodami LED, chociaż w modelu 243V7QDAB/00 zastosowano nieco unowocześnioną wersję tej technologii. Długości przekątnych ekranu są do siebie bardzo zbliżone. Czas reakcji na działanie użytkownika oraz częstotliwość odświeżania to elementy, w których nieco lepiej prezentuje się Philips 248E9QHSB. Każdy ze sprzętów oferuje rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Oznacza to dużą szczegółowość detali, co ucieszy miłośników zaawansowanej grafiki w grach komputerowych. Na pokładzie urządzeń zainstalowano szereg dodatkowych funkcji, które znacznie poprawią komfort pracy. Technologia Flicker Free eliminuje efekt migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. Funkcja SmartContrast dokładnie analizuje wyświetlaną na ekranie treść i dopasowuje do niej optymalny poziom jasności. Z kolei Low Blue Light to technika niskiej emisji szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Wszystkie powyższe elementy sprawiają, że każdy z monitorów świetnie sprawdzi się w pracy biurowej oraz domowej rozrywce.

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – design

Monitor Philips 243V7QDAB/00 to połączenie klasycznej konstrukcji opartej na zaokrąglonej podstawie z niemal bezramkowym ekranem. Tę stylową kompozycję uzupełnia wysoka ergonomia. Dostęp do przycisków funkcyjnych jest bardzo szybki i wygodny, a urządzenie stworzone zostało z wytrzymałych materiałów. Philips 248E9QHSB to monitor, który wyróżnia się zakrzywionym ekranem o bardzo cienkich ramkach. Urządzenie usytuowano na solidnej podstawie o niezwykle oryginalnym designie. To również bardzo ergonomiczny sprzęt, w którym wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują.

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – czy warto?

Każdy ze sprzętów znajdzie szerokie zastosowanie. To doskonałe urządzenia, które znajdą zastosowanie w pracy biurowej. Zadowoleni będą również gracze. Wszystkie parametry techniczne stoją na wysokim poziomie. Na największą uwagę zasługuje rozdzielczość Full HD, która pozwoli na uzyskanie wyraźnego obrazu pełnego nawet najdrobniejszych detali. Monitor Philips 248E9QHSB charakteryzuje się zakrzywionym ekranem, z kolei Philips 243V7QDAB/00 wpisuje się w klasyczną stylistykę.

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – cena

Koszt zakupu monitora Philips 243V7QDAB/00 to 445 zł. Za model 248E9QHSB zapłacimy 479 zł. Biorąc pod uwagę atrakcyjne parametry techniczne oraz ciekawy design obydwu sprzętów, należy podkreślić znakomity stosunek jakości do ceny. Zdecydowanie warto się nimi zainteresować.