Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – Który monitor wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów marki Philips z niższej półki cenowej. Poznaj wszystkie szczegóły.

Monitory Philips – modele

W tańszym segmencie cenowym nie brakuje modeli, które świetnie nadają się do pracy biurowej i domowej rozrywki. Chociaż na ekranach nie zobaczymy obrazu w rozdzielczości 4K, nadal są to urządzenia warte uwagi. Dokładnie porównamy wszystkie dane techniczne monitora Philips 223V5LSB oraz Philips 243V7QSB/00. Zwrócimy również uwagę na design urządzeń oraz sprawdzimy, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości. Dzięki temu dowiesz się, czy któryś z tych sprzętów sprosta Twoim oczekiwaniom.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – technikalia

Wśród parametrów technicznych bardzo istotną rolę odgrywa rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania, czy czas reakcji. Wiele monitorów oferuje szereg funkcji ochrony wzroku. Wszystkie najważniejsze dane na temat obydwu urządzeń, przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Warto ją dokładnie przeanalizować, aby dokonać udanego zakupu.
Parametry i technologie  Philips 223V5LSB Philips 243V7QSB/00 
Przekątna ekranu 21,5 cala 23,8 cala
Rodzaj podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 8 ms
Waga 2,61 kg 3,5 kg
Konstrukcja
  • Kensington Lock
  • Regulacja kąta pochylenia
  • Bezramkowy design
  • Kensington Lock
  • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • SmartContrast
  • SmartControl
  • Flicker Free
  • SmartContrast
  • SmartImage
Monitor Philips 223V5LSB charakteryzuje się ekranem o przekątnej 21,5 cala. Natomiast model 243V7QSB/00 wyposażono w większy – 23,8-calowy wyświetlacz. Każdy ze sprzętów zaprezentuje obraz w jakości Full HD dzięki rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. To oznacza duże przywiązanie do detali, które zobaczymy zwłaszcza w filmach, a także wielu grach. Na zadowalającym poziomie stoi częstotliwość odświeżania, wynosząca 60 Hz. Dużą różnicę stanowi czas reakcji, który jest szybszy w przypadku pierwszego z monitorów. To parametr decydujący o tym, jak szybko monitor zrealizuje polecenie użytkownika. W omawianych urządzeniach zastosowano różne typy matryc. Typ TN bardzo dobrze sprawdzi się w dynamicznych scenach gier, czy filmów. Natomiast IPS zapewnia szerokie kąty widzenia i świetne odwzorowanie kolorów. Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe technologie zastosowane na pokładzie urządzeń. Funkcja SmartContrast pozwoli na uzyskanie głębokiej czerni i większe bogactwo szczegółów. Z kolei Flicker Free niweluje efekt migotania obrazu.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – design

Monitor Philips 223V5LSB  prezentuje klasyczną, lecz atrakcyjną dla oka stylistykę. Ekran został usytuowany na okrągłej podstawie. Sprzęt jest lekki i można łatwo go przenieść. Dostęp do przycisków funkcyjnych nie stanowi problemu. Wszystkie elementy designu bardzo dobrze do siebie pasują. Philips 243V7QSB/00 to sprzęt, który wpisuje się w nieco bardziej nowoczesną konwencję. W oczy rzuca się niemal bezramkowy ekran. To niezwykle eleganckie urządzenie wyposażono w delikatnie zaokrągloną podstawę. Cała kompozycja prezentuje się stylowo, a przede wszystkim bardzo stabilnie. Każdy z tych sprzętów będzie znakomicie wyglądał na naszych biurkach.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy jeszcze raz rzucić okiem na tabelę z porównaniem technicznym. Okazuje się, że oba sprzęty dobrze sprawdzą się w pracy biurowej oraz domowej rozrywce. Ich największy atut to oczywiście rozdzielczość Full HD. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na wysokiej jakości obraz pełen drobnych detali. Urządzenia wyposażono w ciekawy zestaw funkcji dodatkowych, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Oba monitory różni kwestia zastosowanej matrycy, czas reakcji oraz design. Wybór zależał będzie od osobistych preferencji klienta, jednak każdy sprzęt zasługuje na dużą uwagę.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – cena

Za monitor Philips 223V5LSB zapłacimy 320 zł. Natomiast koszt zakupu modelu 243V7QSB/00 to 399 zł. To tanie, lecz funkcjonalne i wielozadaniowe sprzęty. Stosunek jakości do ceny stoi, więc na rewelacyjnym poziomie. Za nie więcej niż 400 zł otrzymamy monitor, który świetnie sprawdzi się przy codziennym użytkowaniu.