NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti zapowiedziana!

image
Nvidia zapowiedziała właśnie oficjalnie najnowszą kartę graficzną GeForce GTX 1070 Ti, a Zotac posiada już dwie wersje karty graficznej serii AMP

Nvidia nie podkręca GTX 1070 Ti

Oficjalna premiera Nvidia GeForce GTX 1070 Ti rozwiała wszelkie wątpliwości, które dotyczyły możliwości podkręcania karty graficznej. Okazało się, że nie może tego robić producent i jedynie na poziomie BIOS-ów. Choć Nvidia stworzyła układy nastawione na podkręcanie, to sama oficjalnie nie może tego dokonać. Oznacza to, że na GTX-ach 1070 Ti producent nie może stosować innego zegara niż referencyjny. Jest to dość innowacyjne podejście, gdyż do tej pory Nvidia nie miała problemu z podkręcaniem swoich podzespołów. Być może chodzi tu o brak konkurencji dla GTX-a 1080, jednak w dalszym ciągu dosyć trudno zrozumieć takie podejście producenta.

Specyfikacja Nvidia GeForce GTX 1070 Ti

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły informacje, które wskazywały na dane techniczne dotyczące karty graficznej.  Nvidia GeForce GTX 1070 Ti stworzona została na bazie układu graficznego Pascal GP104-300. To nieco okrojona wersja w porównaniu do GeForce GTX 1080, gdyż wyłączono w niej jeden blok i teraz zamiast dwudziestu jest ich dziewiętnaście. Wyposażona została 2432 rdzenie CUDA, które składają się z 7,2 miliarda tranzystorów, 152 jednostki teksturujące, 64 jednostki ROP, 8 GB pamięci RAM GDDR5. Zegary, jakie zostały zastosowane, są takie same jak w modelu poprzednim GTX 1070. Częstotliwość pracy rdzenia wynosi 1607 MHz oraz 1683 MHz w trybie Turbo. Natomiast 256-biotwa szyna zapewnia przepustowość pamięci na poziomie 256 GB/s.

Wersje Founder’s Edition

Model Founder’s Edition został wyposażony w trzy złącza DisplayPort, a także po jednym HDMI i DVI-D. Całą konstrukcję tworzy ośmiopinowa wtyczka zasilania. Poziom TDP został ustalony na 180 W. Wyposażony został w układ chłodzenia, który oparty jest na turbinie i srebrnej obudowie. Wszyscy zainteresowani mogą już zamawiać wersję Founder’s Edition na oficjalnej stronie producenta. Według Nvidi nie powinno być żadnych większych problemów z podażą.

Podkręcenie Zotaca

Choć oficjalnie Nvidia nie może podkręcić swoich kart graficznych, to niektórzy znaleźli prosty sposób, w jaki sposób obejść ten zakaz. Zotac pochwalił się posiadaniem aż dwóch wersji kart graficznej GeForce GTX 1070 Ti serii AMP!- Extreme oraz Edition. Zostały oparte na autorskich laminatach oraz wyposażone w ośmiopinowe gniazda dodatkowe zasilania PEG. Wersja Extreme posiada rozbudowany system chłodzenia, w którym zastosowano trzy wentylatory oraz podświetlenie diodowe. Z tyłu natomiast jest metalowa osłonka. Z kolei wersja Edition ma system chłodzenia z dwoma wentylatorami, a z boku znajduje się podświetlany logotyp Zotaca. Choć Nvidia zabroniła stosowania innych niż referencyjne zegary, to odnosi się to do zegara bazowego. Natomiast duże pole do popisu jest w przypadku zegarów GPU Boost. Aplikacja FireStorm firmy Zotac umożliwia użytkownikom samodzielne tworzenie profile zegarów. Zotac zadeklarował, że każdy egzemplarz zostanie podniesiony o co najmniej dwie wartości- gwarantowany poziom OC- 150 MHz dla GPU oraz 200 MHZ dla pamięci RAM.

Polecane karty graficzne Nvidia