MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ. Który monitor wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów marki MSI. Czym potrafią nas zaskoczyć? Oto wszystkie szczegóły.

Monitory MSI – modele

Wśród wielu modeli, jakie wyszły spod skrzydeł MSI, dziś zestawimy ze sobą dwa sprzęty z wyższej półki cenowej. Mowa o monitorze MSI Optix MAG271C oraz MSI Optix MPG27CQ. Aby rzetelnie porównać oba modele oraz sprawdzić, czy warto rozważyć ich zakup, przeanalizowaliśmy ich wszystkie najważniejsze parametry. Zwróciliśmy uwagę na możliwości techniczne, design oraz stosunek jakości do ceny. Zapraszamy na poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ - technikalia

Zanim zakupimy monitor, należy zastanowić się, jakie zastosowanie znajdzie na naszych biurkach. Następnie należy dostosować do tych czynności parametry techniczne sprzętów i na tej podstawie dokonać wyboru. Wszystkie właściwości monitorów  MSI Optix MAG271C oraz MSI Optix MPG27CQ zamieściliśmy w poniższej tabeli, która znacznie ułatwi decyzję.
Parametry i technologie MSI Optix MAG271C MSI Optix MPG27CQ
Przekątna ekranu 27 cali 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Konstrukcja
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja wysokości
Najważniejsze funkcje
 • Anti-glare
 • FreeSync
 • Full HD
 • LED Backlight
 • OSD
 • Anti-Flicker
 • Less Blue Light
 • Adaptive Sync
 • Full HD
 • LED Backlight
 • OSD
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
Podstawową różnicą pomiędzy dwoma modelami monitorów jest rozdzielczość ekranu. W przypadku MSI Optix MAG271C mamy do czynienia z technologią FullHD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. To dobre parametry, jednak dużo ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz zapewnia monitor MSI Optix MPG27CQ, chodzi o WQHD  na poziomie 2560 x 1440. W pozostałych kwestiach możemy zauważyć wiele podobieństw. Każdy z monitorów cechuje się znakomitą częstotliwością odświeżania obrazu – aż 144 klatek na sekundę. Kolejnym atutem jest błyskawiczny czas odświeżenia. Zaledwie 1 ms potrzebują monitory na realizację zleconej przez użytkownika akcji. Te parametry będą dla graczy ogromnym udogodnieniem. Warto również zwrócić uwagę na konstrukcję monitorów, której ustawienia możemy w dużym zakresie regulować. Do monitorów zaimplementowano wiele atrakcyjnych technologii. Jedną z nich jest funkcja Flicker Free, która ogranicza efekt migotania ekranu i nie powoduje zmęczenia wzroku. Z kolei FreeSync zapewnia płynny obraz bez spadku animacji. To kolejny ukłon producenta w stronę graczy. Długa rozgrywka przy maksymalnym komforcie nie stanowi żadnego problemu.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ - design

Dzięki dużym i zakrzywionym ekranom monitory wyglądają bardzo nowocześnie i idealnie wpisują się w najnowsze rynkowe trendy. Model MAG271C usytuowany został na bardzo solidnej podstawie i został wykonany z najwyższej klasy materiałów konstrukcyjnych. Odważny projekt z pewnością przykuwa uwagę. Układ monitora jest niemal bezramkowy. Nie sposób przejść obojętnie obok diod ulokowanych pod logo producenta. Możemy tu obserwować wszystkie barwy tęczy. Sam monitor idealnie łączy czarną kolorystykę z delikatnym akcentem czerwieni. MSI Optix MPG27CQ to również bardzo dobrze skonstruowane urządzenie. Czarna kolorystyka prezentuje się nadzwyczaj stylowo i atrakcyjnie. Ponownie mamy do czynienia z konstrukcją pozbawioną ramki, dzięki której jakość rozgrywki będzie jeszcze wyższa.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ - czy warto?

Pora zastanowić się nad tym, czy warto wybrać jeden z tych sprzętów. Jeżeli dysponujemy wyższą kwotą na zakup monitora, z pewnością należy rozważyć ten wybór. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z kapitalnymi możliwościami gamingowymi. To właśnie w grach, sprzęty najbardziej wykorzystają swój potencjał. Sprawdzą się również przy oglądaniu filmów, czy nawet pracy biurowej, chociaż do zakrzywionego ekranu będziemy musieli się przyzwyczaić. Są to świetne i wielozadaniowe sprzęty.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ - cena

Za monitor MSI Optix MAG271C zapłacimy 1300 zł. Z kolei cena modelu MSI Optix MPG27CQ wynosi 2 126,02 zł. Główną różnicą, która znalazła odzwierciedlenie w cenach sprzętów, jest rozdzielczość ekranu. W pozostałych kwestiach znajdziemy wiele podobieństw. Analizując zaawansowane właściwości omawianych sprzętów, należy stwierdzić, że stosunek jakości do ceny jest znakomity. Otrzymamy sprzęt na lata, który zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania.