Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1

image
Zapraszamy na artykuł o monitorach. W naszym poradniku dowiesz się, który sprzęt Iiyama warto wybrać.

Monitory Iiyama – modele

Będziemy porównywać dwa modele monitorów marki Iiyama, które znajdziemy na średniej półce cenowej. Sprawdzimy dokładnie możliwości techniczne sprzętów, jakie oferuje nam japoński producent. Również design urządzeń dla niektórych będzie istotną sprawą, dlatego poświęcimy tej kwestii kilka słów. Po dokładnej analizie odpowiemy na najważniejsze pytanie – Czy warto kupić monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 lub Iiyama GB2530HSU-B1? Przeczytaj i się przekonaj.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – technikalia

Specyfikacja techniczna to zdecydowanie najbardziej istotny zespół elementów przy zakupie monitora. Sprawdź, czy omawiane sprzęty nadają się do gier, pracy i domowej rozrywki. Wszystkie szczegóły natury technicznej przedstawiamy w poniższej tabeli. Warto się z nią wnikliwie zapoznać, aby podjąć jak najlepszą decyzję o zakupie swojego monitora.
Parametry i technologie Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 Iiyama GB2530HSU-B1
Przekątna ekranu 24,5 cala 24,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Black Tuner
 • Technologia AMD FreeSync
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Black Tuner
 • Technologia AMD FreeSync
O wyborze prawdopodobnie zdecyduje design. Biorąc pod uwagę same parametry techniczne, mamy do czynienia z identycznym sprzętami, które przeznaczone są dla graczy. Zaimplementowano tu rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080. To bardzo dobry wynik, który pokaże bogactwo detali na atrakcyjnym, ostrym obrazie. Kolejną świetną właściwością jest częstotliwość odświeżania na poziomie 75 Hz. Monitory wyświetlą, więc 75 klatek w ciągu jednej sekundy. To znakomity wynik i ukłon producenta w stronę graczy. Na tym nie kończy się gamingowy charakter urządzeń. W każdym z nich czas reakcji na działanie użytkownika wynosi 1 ms. Oba monitory posiadają wiele atrakcyjnych trybów i możliwości ustawień. Każdy będzie mógł dowolnie dostosować parametry obrazu. Monitory wyposażono w cały szereg rozmaitych funkcji. Na dużą uwagę zasługuje Technologia AMD FreeSync, która eliminuje zacięcia w grach i potrafi ukazywać płynny obraz bez względu na ilość klatek wyświetlanych na sekundę. Z kolei Black Tuner pozwoli na regulację jasności oraz dostosowanie poziomu czerni do własnych upodobań.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – design

Design to jedyna cecha, która dzieli omawiane urządzenia, choć w każdym przypadku prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie. Monitor Iiyama G-Master Black Hawk jest lżejszy, gdyż waży tylko 4 kg i cechuje się prostokątną, delikatnie podwyższoną podstawą. Z kolei model GB2530HSU-B1  waży 5,2 kg, a jego podstawa została spłaszczona. Ekrany wyglądają bardzo ładnie i cechują się cienkimi ramkami. Te elementy to oczywiście drobne niuanse. Co najważniejsze – oba sprzęty prezentują bardzo wysoką jakość wykonania.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – czy warto?

Omawiane tu monitory warto kupić zarówno z przeznaczeniem do gier, jak i wielu innych czynności. Praca będzie bardzo komfortowa, podobnie jak oglądanie filmów. To jednak gracze odkryją w tych sprzętach najwyższy potencjał. Świetna częstotliwość odświeżania, rewelacyjny czas reakcji oraz wysoka rozdzielczość to czynniki, które spowodują, że monitory mogą trafić w gusta wielu użytkowników. Dużym atutem jest również świetna cena.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – cena

Cena monitora Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 to 659 zł. Z kolei monitor iiyama GB2530HSU-B1 kosztuje 699 zł Różnice w cenie są bardzo niewielkie, gdyż sprzęty różnią się jedynie drobnymi detalami. Trzeba powiedzieć, że stosunek jakości do ceny jest wręcz rewelacyjny. Za mniej niż 700 zł możemy otrzymać wysoce zaawansowany sprzęt, który pozwoli na bardzo atrakcyjną rozgrywkę. Sprzęty znajdą również szerokie zastosowanie w biurze, jak również przy oglądaniu filmów.