Monitor AOC C32G1 vs AOC CQ32G1. Który z nich wybrać?

image
W poradniku omówimy wszystkie najważniejsze kwestie, które pozwolą nam na wybór jednego z opisywanych modeli AOC.

Monitory AOC – modele

Na potrzeby tego poradnika dokładnie zbadaliśmy wysoką półkę cenową monitorów dla graczy. Nasze zainteresowanie wzbudziły dwa modele urządzeń marki AOC, która już od wielu lat dostarcza klientom świetny sprzęt. Czy tym razem będzie podobnie? Sprawdź wszystkie najważniejsze szczegóły na temat monitora AOC C32G1 oraz AOC CQ32G1. Dokładna analiza parametrów technicznych, designu oraz stosunku ceny do jakości pozwoli Ci na wybór jak najlepszego sprzętu.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – specyfikacja techniczna

Na początku sprawdźmy, jakie technikalia kryją w sobie omawiane monitory. Te parametry to zdecydowanie najważniejsze czynniki, które pozwolą nam na zakup jak najlepszego modelu. Wszystkie technikalia sprzętów umieściliśmy w poniższej tabeli. Pozwoli ona odpowiedzieć na pytania o zastosowanie monitorów oraz ich najważniejsze funkcje.
Parametry i technologie AOC C32G1 AOC CQ32G1 
Przekątna ekranu 31,5 cala 31,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
 • FreeSync
 • Zakrzywienie 1800R
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • Interaktywne menu OSD
 • FreeSync
 • Zakrzywienie 1700R
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • Interaktywne menu OSD
Już na pierwszy rzut oka widać, że omawiane monitory możemy śmiało zaklasyfikować do klasy premium. Oba urządzenie posiadają bardzo duże ekrany o przekątnej aż 31,5 cala. To daje dostęp do wielu możliwości wykorzystania tych sprzętów. Oglądanie filmów, granie w gry, a także codzienna praca będzie bardzo komfortowa. Oczywiście, minie jakiś czas, zanim zdążymy przyzwyczaić się do zakrzywionych ekranów, ale naprawdę warto. Kluczowym parametrem w kwestii ostrości obrazu jest oczywiście rozdzielczość monitorów. W modelu AOC C32G1 jest to 1920 x 1080 pikseli (FullHD), co stanowi bardzo dobry wynik. Jednak jeszcze wyższej jakości obraz zobaczymy na ekranie  AOC CQ32G1 – aż 2560 x 1440 pikseli (WQHD). To naprawdę bardzo atrakcyjne możliwości, które pokażą bogactwo nawet najmniejszych detali. Oczywiście omawiane sprzęty to monitory gamingowe. Dlatego zaimplementowano do nich częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. To rewelacyjny wynik, który zapewni znaczną wygodę rozgrywki. To samo można powiedzieć o bardzo szybkim czasie reakcji monitorów na nasze działania. To zaledwie 1 ms. Trudno o lepsze parametry. Monitory zostały wyposażone w cały szereg technologii, które będą miały ogromny wpływ na wygodę użytkowania. Trudno nie wspomnieć o funkcji FreeSync, która niezależnie od konfiguracji sprzętowej komputera, wyświetla maksymalną liczbę klatek na sekundę. Warto także pamiętać o technologii Flicker Free. Pozwala ona na podświetlenie pojedynczych diod, a w konsekwencji brak efektu migotania obrazu.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – design

Pomimo że wygląd monitorów jest raczej sprawą drugorzędną, to projekt tych modeli zasługuje na osobny akapit. Mamy do czynienia z bardzo nowoczesnymi urządzeniami również pod względem designu. Monitory są w kolorze czarnym z drapieżnymi akcentami czerwieni. Ta kompozycja prezentuje się znakomicie, zwłaszcza w zestawieniu z dużym i zakrzywionym ekranem. Sprzęty są bardzo dobrze usytuowane na stabilnej podstawie. Warto również podkreślić, że są wytrzymałe i skonstruowane z wysokiej klasy materiałów.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – czy warto?

Czy zakup jednego z monitorów AOC będzie dobrym wyborem? Oczywiście, że tak. To świetne sprzęty, których szeroki wachlarz znakomitych parametrów technicznych znajdzie idealne zastosowanie w grach. Jednak nie tylko gracze zachwycą się tymi urządzeniami. Świetna rozdzielczość i bardzo duży ekran sprzyja oglądaniu filmów, czy nawet codziennej pracy przy komputerze. Monitory posiadają nowoczesny design i świetnie będą prezentować się na naszych biurkach.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – cena

Ile przyjdzie nam zapłacić za tak zaawansowane sprzęty? Cena monitora AOC C32G1 to 1145 zł. Natomiast model CQ32G1 kosztuje 1759 zł. Chociaż cena omówionych monitorów wydaje się wysoka, należy wziąć pod uwagę bardzo wysokiej klasy możliwości obydwu sprzętów. Po dokładnej analizie możemy stwierdzić, że koszt urządzeń jest odpowiedni w stosunku do ich parametrów technicznych i zaimplementowanych technologii. Główną różnicę pomiędzy modelami stanowi rozdzielczość ekranów. Wybór będzie zależny od osobistych preferencji użytkownika. Tak czy inaczej, monitory AOC CQ32G1 i AOC CQ32G1 prezentują się znakomicie pod każdym względem.