Lodówka z czarnego szkła - Jaką wybrać? Jaka najlepsza?

image
Lodówka stanowi centralny punkt każdej kuchni. Jest to sprzęt, który będzie służyć latami, dlatego też należy dobrze przemyśleć jego zakup. Coraz większą popularnością cieszą się modele wykonane z czarnego szkła. Takie rozwiązanie z pewnością idealnie wpasuje się do eleganckiej i nowoczesnej kuchni.

Polecane lodówki z czarnego szkła

Jaka powinna być lodówka z czarnego szkła?

Lodówki z czarnego szkła są oferowane w różnych cenach, na którą wpływa wiele parametrów, w tym jakość użytych materiałów. W przypadku tego modelu niezwykłym atutem jest jego estetyczny wygląd. Dlatego też warto zwrócić uwagę na sposób otwierania lodówki. Jeśli nie będzie ona wyposażona w dodatkowy uchwyt, drzwiczki szybko pokryją się nieestetycznymi śladami palców.

Ale lodówka ma nie tylko wyglądać, ale przede wszystkim dobrze działać. Na jakie elementy warto jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy kierować się posiadaną przez lodówkę klasą energetyczną. Jest to jeden z tych sprzętów, które są podłączone do prądu na stałe. Dlatego też aby uniknąć wysokich rachunków lepiej wybrać modele z parametrem co najmniej A. Warto także zwrócić uwagę na kierunek otwierania drzwi. Dzięki temu dostęp do produktów zamieszczonych w lodówce będzie łatwy, a wyciąganie półek przy myciu nie sprawi większych problemów. Większość producentów oferuje modele otwierające się w prawo. Jednak istnieje też możliwość zmiany na życzenie klienta. Kolejną ważna kwestią jest umiejscowienie zamrażarki. Jeżeli potencjalny klient dysponuje przestrzenną kuchnią może pozwolić sobie na zakup osobnego urządzenia. Jednak przeważnie wybierane są modele z wbudowanym zamrażalnikiem. W przypadku umieszczenia go w górnej części, dostęp do znajdujących się tam produktów jest cięższy. Natomiast gdy zamrażalnik usytuowany jest w dolnej części, wówczas wygodniejszy dostęp do przetrzymywanej tam żywności jest wygodniejszy. Jest on także dużo bardziej przestrzenny. Z drugiej strony osoby starsze, mające problem ze schylaniem się, mogą to rozwiązanie uznać za mniej dogodne.