LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W tym poradniku porównujemy dwa monitory marki LG z wyższej półki cenowej. Czy urządzenia warte są zakupu?

Monitory LG – modele

Monitory marki LG od wielu lat pojawiają się na rynku. Tym razem bierzemy pod lupę LG 34UM69G-B oraz LG 32UD59-B. Oba sprzęty śmiało można zaliczyć do kategorii premium. Czy warte są swojej ceny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie przeanalizowaliśmy dane techniczne monitorów oraz kwestie związane z designem. To z pewnością ułatwi wybór i pozwoli cieszyć się z udanego zakupu. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o każdym z tych sprzętów.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – technikalia

Przyjrzyjmy się szczegółom technicznym na temat obydwu sprzętów. Do parametrów, na które należy zwrócić uwagę, niewątpliwie należy rozdzielczość obrazu oraz długość przekątnej ekranu. Dla graczy bardzo istotna będzie również częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Użytkowników długo pracujących przy komputerze, ucieszą technologie, mające na celu ochronę wzroku. Poznaj bliżej oba monitory i przeanalizuj poniższą tabelę.
Parametry i technologie  LG 34UM69G-B LG 32UD59-B
Przekątna ekranu 34 cale 31,5 cala
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 60 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS VA
Format 21:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1080 (UWHD) 3840 × 2160 (UHD 4K)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • Flicker Safe
 • Powłoka antyrefleksyjna
 • Motion Blur Reduction
 • FreeSync
 • Anti-glare
 • Flicker Safe
 • Anti-glare
 • Black eQualizer
 • FreeSync
Monitor LG 34UM69G-B charakteryzuje się 34-calowym ekranem, podświetlanym diodami LED. Możemy liczyć na jakość UWHD dzięki rozdzielczości na poziomie 2560 x 1080 pikseli. Gracze będą bardzo zadowoleni z powodu błyskawicznego czasu reakcji, który wynosi 1 ms. Kolejnym atutem jest możliwość wyświetlenia 75 klatek obrazu w ciągu jednej sekundy. Na pokładzie urządzenia znajduje się matryca typu IPS, która zapewnia świetne odwzorowanie kolorów. LG 32UD59-B to model wyposażony w nieco mniejszy wyświetlacz o przekątnej długości 31,5 cala. Ekran podświetlany diodami LED oferuje bardzo wysoką rozdzielczość 4K. Oznacza to, że każdy szczegół obrazu będzie doskonale widoczny. Częstotliwość odświeżania stoi na dobrym poziomie i wynosi 60 Hz. Czas reakcji to 4 ms. Matryca typu VA gwarantuje wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. Każdy ze sprzętów wyposażono w dodatkowe technologie, które w znaczący sposób poprawią komfort użytkowania monitorów. Technologia Flicker Safe odpowiedzialna jest za eliminację efektu migotania obrazu. FreeSync niweluje problemy związane ze zrywaniem animacji, co świetnie sprawdzi się podczas zabawy w grach. Z kolei funkcja Anti-glare gwarantuje ochronę przed odbijaniem się światła od wyświetlacza.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – design

Model LG 34UM69G-B wyróżnia przede wszystkim bardzo szeroki ekran, który usytuowany został na solidnej podstawie. Urządzenie charakteryzuje się cienkimi ramkami, co zdecydowanie poprawi wygodę grania. Czarny monitor zawiera charakterystyczne akcenty czerwieni, dzięki czemu wpisuje się w nowoczesną i oryginalną stylistykę. Monitor LG 32UD59-B przyjął klasyczny format – 16:9. Tutaj również możemy liczyć na cienkie ramki, stabilność konstrukcji i ergonomię. Przywiązanie do estetyki wykonania podkreśla podstawa w kształcie półokręgu. Każdy z monitorów wyposażony został w szerokie możliwości regulacji wysokości i kąta nachylenia. Dzięki temu użytkownik może perfekcyjnie dostosować położenie ekranu do swojego wzroku.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – czy warto?

Prezentowane w poradniku monitory wyróżniają się całą gamą zalet. Najmocniejszymi punktami LG 34UM69G-B są: bardzo duży ekran, błyskawiczny czas reakcji oraz znakomita częstotliwość odświeżania. Te parametry z pewnością zachwycą graczy. To właśnie przy wirtualnej rozrywce sprzęt znajdzie największe zastosowanie. Głównym przeznaczeniem LG 32UD59-B jest wielozadaniowość przy pracy biurowej, chociaż w domowym użytkowaniu również sprawdzi się znakomicie. Jego ogromnym atutem jest rozdzielczość 4K, dzięki której możemy zobaczyć realistyczny obraz w wielu filmach. Zdecydowanie warto zainteresować się tymi sprzętami.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – cena

Za model LG 34UM69G-B zapłacimy 1999 zł. Koszt monitora LG 32UD59-B wynosi 1399 zł. W obydwu przypadkach stosunek jakości do ceny stoi na bardzo wysokim poziomie.