LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G-B – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W naszym zestawieniu naprzeciw siebie stają dwa monitory marki LG. Czy warto rozważyć zakup jednego z nich?

Monitory LG – modele

W tym poradniku porównamy ze sobą monitor LG 29UM59A-P oraz LG 29UM69G-B. Oba sprzęty należą do średniej półki cenowej. Czy prezentują wysoką jakość? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie sprawdziliśmy parametry techniczne oraz kwestie związane z designem urządzeń. Przekonaj się, jak wygląda stosunek ich jakości do ceny. Warto zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi szczegółami, aby dokonać rozsądnego wyboru.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – technikalia

Nie da się ukryć, że to dane tecniczne najczęściej decydują o zakupie danego sprzętu. Do najważniejszych parametrów należy długość przekątnej ekranu oraz jego rozdzielczość. Gracze również zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Z kolei użytkownicy, którzy często pracują przy komputerze, zachwyceni będą technologiami ochrony wzroku. Dokładną specyfikację prezentowanych monitorów zamieściliśmy w poniższej tabeli.
Parametry i technologie  LG 29UM59A-P LG 29UM69G 
Przekątna ekranu 29 cali 29 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 1 ms / 5 ms
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Obrotowa podstawa monitora
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS IPS
Format 21:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1080 (UWHD) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Blue Light Filter
 • Flicker Safe
 • FreeSync
 • Game Mode
 • PIP
 • Flicker Safe
 • FPS Mode
 • FreeSync
 • Game Mode
 • Motion Blur Reduction
Każdy z tych modeli charakteryzuje się ekranem o przekątnej 29 cali i rozdzielczością na poziomie 2560 x 1080 pikseli. Oznacza to wysokiej jakości obraz pełen drobnych szczegółów. Czas reakcji monitora LG 29UM59A-P wynosi 5 ms. W przypadku modelu 29UM69G to 1 ms, co gwarantuje błyskawiczne działanie na polecenie użytkownika. Sprzęty zostały wyposażone w matrycę typu IPS, która zapewnia świetne odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Warto zwrócić uwagę na szereg funkcji dodatkowych, jakie zainstalowano na pokładzie urządzeń. Blue Light Filter redukuje emisję szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Flicker Safe niweluje efekt migotania obrazu. Z kolei Motion Blur Reduction znacznie zmniejszy rozmycie ekranu w grach. Monitor LG 29UM69G został zaprojektowany głównie z myślą o graczach. Natomiast największy potencjał modelu 29UM59A-P wykorzystamy w typowym użytkowaniu domowym, a także w biurach. Są to jednak sprzęty wielozadaniowe, które poradzą sobie przy wielu zastosowaniach.

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – design

Monitor LG 29UM59A-P wyróżnia się cienkimi ramkami oraz konstrukcją opartą na podstawie w kształcie półokręgu. Szeroki ekran w formacie 21:9 zapewni bardzo duże pole robocze. Dostęp do przycisków funkcyjnych jest szybki i nie sprawia kłopotów. Podobny wygląd przybrał ekran monitora LG 29UM69G. W tym przypadku również wyróżniają się cienkie ramki oraz szeroki wyświetlacza w identycznym formacie. Za stabilność konstrukcji odpowiada podstawa w kształcie litery “V”. Każdy z monitorów prezentuje wysoką jakość wykonania. Ich obudowy skonstruowane zostały z bardzo solidnych materiałów. Wszystkie elementy designu doskonale do siebie pasują. Urządzenia będą niezwykle atrakcyjnie prezentować się na naszych biurkach.

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – czy warto?

Monitory mają wiele wspólnych cech specyfikacji technicznej. Do ich najmocniejszych punktów należy zaliczyć wysoką rozdzielczość ekranu oraz znakomitą częstotliwość odświeżania. Z uwagi na błyskawiczny czas reakcji, nieco lepiej w grach prezentuje się LG 29UM69G. Natomiast na pokładzie LG 29UM59A zainstalowano wiele technologii, które znajdą zastosowanie w pracy biurowej. Każdy z monitorów będzie świetnym wyborem, który zachwyci milionami żywych kolorów.

UM59A-P VS LG 29UM69G – cena

Za monitor LG 29UM59A-P zapłacimy 849 zł. Koszt zakupu modelu 29UM69G-B wynosi 899 zł. W obydwu przypadkach stosunek jakości do ceny stoi na bardzo wysokim poziomie.