LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
Zapraszamy na dokładne porównanie dwóch profesjonalnych monitorów marki LG. Sprawdź, czy warte są zakupu.

Monitory LG – modele

Monitory mogą pełnić wiele zastosowań. Od droższych sprzętów wymaga się najnowszych technologii i wyraźnego obrazu, bogatego w szczegóły. Czy monitory LG 27UD88-W i LG 34UC79G-B spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie zbadamy szczegóły techniczne urządzeń, a także przyjrzymy się, jak prezentuje się ich design. Zapoznaj się z obszerną analizą obydwu sprzętów. Dzięki temu wybór będzie dużo łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

 LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – technikalia

Parametry techniczne to zdecydowanie najważniejsze kwestie przy zakupie monitorów. Bardzo istotną rolę oprócz samego rozmiaru przekątnej pełni rozdzielczość ekranu. Gracze oczekują także wysokiej częstotliwości odświeżania oraz szybkiego czasu reakcji. Użytkownicy długo pracujący przy komputerze, docenią technologię ochrony wzroku, jakie często stosują producenci w swoich monitorach. W poniższej tabeli znajdziesz szczegółowe porównanie obydwu urządzeń.
Parametry i technologie  LG 27UD88-W LG 34UC79G-B 
Przekątna ekranu 27 cali 34 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 144 Hz
Czas reakcji 5 ms 1 ms
Konstrukcja Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia Regulacja kąta pochylenia
Waga 6 kg 8,57 kg
Funkcja Pivot Tak Nie
Typ matrycy IPS IPS
Format 16:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 3840 × 2160 (UHD 4K) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe zalety
  • Flicker Safe
  • FreeSync
  • Black eQualizer
  • AMD FreeSync
  • Dynamic Action Sync
  • Black Stabilizer
Monitor LG 27UD88-W został wyposażony w 27-calowy ekran o imponującej rozdzielczości 4K. Oznacza to, że obraz będzie niezwykle realistyczny i pełen drobnych szczegółów. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji 5 ms. To przyzwoite parametry, lecz gracze mogą czuć się odrobinę zawiedzeni. Głównym przeznaczeniem tego sprzętu jest zastosowanie biurowe i typowy użytek w domu. Żywe kolory potrafią zachwycić. Żaden drobiazg na ekranie nie umknie uwadze użytkownika. Typowo gamingowym sprzętem jest monitor LG 34UC79G-B. Jego duży 34-calowy ekran zapewni bardzo dużą przestrzeń roboczą. Na dużą uwagę zasługuje również błyskawiczny czas reakcji – 1ms oraz rewelacyjna częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Rozdzielczość ekranu to UWHD, czyli 2560 x 1080 pikseli. Obraz będzie dobrze nasycony szczegółami, co zobaczymy zwłaszcza w grach. Każdy z monitorów podświetlany jest diodami LED, a wykorzystana matryca to IPS. Do jej największych zalet należą szerokie kąty widzenia oraz wysoki kontrast. Na pokładzie monitorów nie zabrakło ważnych funkcji dodatkowych. Flicker Safe eliminuje efekt migotania obrazu, a FreeSync zapewnia brak jego drgań. Black eQualizer i Black Stabilizer to opcje, które pozwolą na dobrą widoczność nawet podczas ciemnych scen.

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – design

Monitor LG 27UD88-W charakteryzuje się bardzo cienkimi ramkami, dzięki czemu użytkownik skupi wzrok wyłącznie na treści ekranu. Został on usytuowany na solidnej podstawie w kształcie półokręgu. Sprzęt wyróżnia się funkcją PIVOT, czyli możliwością obrotu ekranu i uzyskania pozycji pionowej. LG 34UC79G-B to również niemal bezramkowy monitor o formacie 21:9. Tak szeroki ekran usytuowano na podstawie w kształcie litery “V”. Urządzenie wpisuje się w nowoczesne trendy dzięki zakrzywieniu wyświetlacza oraz czerwonym akcentom na obudowie. Każdy z monitorów bardzo dobrze będzie prezentował się na naszym biurku. Wszystkie elementy doskonale do siebie pasują. Warto również wspomnieć, że sprzęty są wytrzymałe i wykonane z solidnych materiałów konstrukcyjnych.

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – czy warto?

Każdy z monitorów spełni wiele zastosowań. Jednak głównym przeznaczenie modelu LG 27UD88-W jest standardowe użytkowanie w pracy i biurze. Sprzęt zachwyca znakomitą rozdzielczością ekranu. Potencjał monitora LG 34UC79G-B najbardziej wykorzystają gracze, którzy mogą liczyć na szereg funkcji, które zapewnią im komfort zabawy. Oba urządzenia prezentują bardzo wysoką jakość. Wybór konkretnego modelu będzie oczywiście zależał od tego, do jakich czynności będzie wykorzystywany.

 LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – cena

Koszt monitora LG 27UD88-W wynosi 2099 zł. Za model LG 34UC79G-B zapłacimy 1979 zł. Stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie. Mamy do czynienia z profesjonalnymi sprzętami, których możliwości potrafią zaskoczyć.