LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W tym poradniku dokładnie porównamy monitory marki LG z niższej półki cenowej. Czy warto kupić jeden z nich?

Monitory LG – modele

Wśród monitorów marki LG nie brakuje profesjonalnych i wielozadaniowych sprzętów. Czy tańsze modele mogą zaskoczyć nas możliwościami? Bierzemy pod lupę model LG 24MK600M-B oraz LG 25UM58-P. Dokładnie przeanalizujemy ich możliwości techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design urządzeń. Dzięki temu oszacujemy stosunek jakości do ceny. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – technikalia

Dokładna analiza danych technicznych z pewnością pozwoli nam dokonać rozsądnego zakupu. Do najważniejszych elementów specyfikacji należy zaliczyć rozdzielczość ekranu oraz długość przekątnej. Graczom bardzo zależy na uzyskaniu dobrej częstotliwości odświeżania i szybkiego czasu reakcji. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje monitorów, które poprawią komfort użytkowania. Dane techniczne zamieściliśmy w poniższej tabeli.
Parametry i technologie  LG 24MK600M-B LG 25UM58-P 
Przekątna ekranu 23,8 cala 25 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Konstrukcja Odłączana podstawa Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Waga 3,1 kg 4 kg
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS IPS
Format 16:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Safe
  • Black Stabilizer
  • Game Mode
  • Flicker Safe
  • OSD
  • Reader Mode
Monitor LG 24MK600M-B charakteryzuje się 23,8-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Ekran podświetlany jest diodami LED. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji na działanie użytkownika to 5 ms. Te parametry czynią urządzenie gotowe do pracy zarówno w domu, jak i biurze. Obraz pełen jest kolorów i szczegółów. Model LG 25UM58-P charakteryzuje się ekranem o przekątnej 25 cali. Zarówno częstotliwość odświeżania, jak i czas reakcji nie różnią się od modelu przedstawionego powyżej. Natomiast wyższa jest rozdzielczość, która pozwoli na uzyskanie jeszcze bardziej szczegółowego widoku na ekranie. Docenią to szczególnie gracze oraz miłośnicy kina, którzy zachwycają się licznymi efektami specjalnymi. Na pokładzie monitorów zainstalowano atrakcyjne funkcje dodatkowe. Technologia Flicker Safe gwarantuje brak efektu migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Black Stabilizer pozwala dostrzec obiekty nawet podczas ciemnych scen. Z kolei Reader Mode dostosuje kolory tak, aby były jak najbardziej zbliżone do kartki papieru.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – design

Monitor LG 24MK600M-B charakteryzuje się klasycznym formatem 16:9. Na dużą uwagę zasługuje niemal bezramkowa konstrukcja, dzięki czemu użytkownik skupi większą uwagę na oglądanych treściach. Stabilność gwarantuje podstawa w kształcie półokręgu. Model LG 25UM58-P wyróżnia się szerokim ekranem w formacie 21:9, co wpisuje się w kanony nowoczesnego designu. W tym przypadku również możemy liczyć na bardzo cienkie ramki i rewelacyjną stabilność. Każde z urządzeń wygląda nadzwyczaj elegancko. Wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują i tworzą stylową kompozycję. Sprzęty są również wytrzymałe, gdyż konstrukcję oparto na bardzo solidnych materiałach.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – czy warto?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto zainteresować się przedstawionymi monitorami? Zdecydowanie tak. To wielozadaniowe sprzęty, które potrafią bardzo wiele. Urządzenia różnią się między sobą rozdzielczością, długością matrycy, dodatkowymi funkcjami oraz designem. Jednak każdy z nich prezentuje naprawdę wysoką jakość i z pewnością zaskoczą wielu użytkowników.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – cena

Koszt zakupu monitora LG 24MK600M-B wynosi 599 zł. Natomiast za model LG 25UM58-P zapłacimy 799 zł. To tanie, lecz nadzwyczaj funkcjonalne urządzenia. Stosunek ceny do jakości stoi, więc na rewelacyjnym poziomie. Doskonały wybór, jeżeli poszukujesz taniego sprzętu, który właściwie użytkowany, wystarczy na lata.