Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ recenzja, specyfikacja

image
Laptop Lenovo Legion Y520-15 to sprawne i wydajne urządzenie, które sprawdza się doskonale jako gamingowy sprzęt dla wymagających graczy. Sprawdź, w czym tkwi fenomen tego urządzenia.

Wygląd Lenovo Legion Y520-15

Laptop Lenovo Legion Y520-15 wyglądem przypomina wcześniejszy model Y700. Jednak ten prawie w całości został wykonany z plastiku, a nie aluminium. Aluminiowa pozostała listwa znajdująca się między klawiaturą, a zawiasem ekranu. Sama klapa stworzona została z plastiku imitującego włókno węglowe. Na obudowie występują charakterystyczne żłobienia. W tym modelu nie ma już szyby pokrywającej matową matrycę, teraz jest ona rzeczywiście matowa. Panel roboczy pokryty został gumowym plastikiem miłym w dotyku. Niestety tworzywo przyciąga o wiele bardziej ślady po palcach niż aluminium. Błyszczący materiał został zastosowany jako wstawka w otoczce płytki dotykowej. Ekran jest trzymany solidnie przez umieszczony pojedynczy zawias, a po jego bokach znajdują się maskownice głośników. W przypadku tego urządzenia, jego maksymalne odchylenie ekranu wynosi 140 stopni. Na plus można zaliczyć brak przysłoniętych wylotów układu chłodzenia.

Klawiatura, płytka dotykowa i głośniki

Laptop wyposażony został w charakterystyczną klawiaturę wyspową z czerwonym nadrukiem. Ponadto posiada niezwykle przydatne, dwustopniowe podświetlenie. W porównaniu do wcześniejszych modeli, to urządzenie nie ma już tak ściśniętych klawiszy strzałek, są one nawet większe. Część numeryczna została natomiast pomniejszona. Cała klawiatura wyróżnia się cichą pracą i dosyć miękką fakturą. Minusem jest tutaj zdecydowanie słabo wyczuwalny punkt centralny, który sprawia, że klawisze wymagają różnej siły nacisku w zależności od tego czy palce trafiają w nie centralnie. Plusem natomiast jest to, że klawiatura nie ugina się podczas pisania. Płytka dotykowa jest niewielka, ale nie przeszkadza to w wygodnym użytkowaniu. Sam poślizg na matowej powierzchni jest bardzo dobry. Kliknięcie przycisków jest słabo wyczuwalne, co można uznać za jedyną niedogodność. System audio, jaki zamontowany został w laptopie tworzą dwa głośniki firmy Harman Kardon. Umieszczone zostały po dwóch bokach zawiasu, który trzyma ekran.

Ekran Lenovo Legion Y520-15

Laptop Lenovo Legion Y520-15 wyposażony został w wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Przekątna ekranu wynosi 15,6 cala, a matowa matryca wykonana została w technologii IPS. Wyświetlacz zdecydowanie wystarczy dla typowego użytkownika laptopa oraz gracza. Osoby, które poszukują urządzenia zdolnego do doskonałego edytowania grafiki powinny rozejrzeć się za innym modelem. Matowa powłoka pozwoli na pracę na zewnątrz, gdyż skutecznie będzie odbijała promienie słoneczne, jakie mogłyby się pojawić na naszym ekranie.

Dane techniczne Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ

MODEL Lenovo Legion Y520-15IKBN
PROCESOR Intel Core i5-7300HQ
PAMIĘĆ 4 GB RAM, DDR4 2133 MHz
DYSK TWARDY Dysk SATA 1000GB
KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce GTX 1050
WYŚWIETLACZ 15,6”, 1920 x 1080 (Full HD)
PORTY 1x HDMI 2x USB 3.0 1x czytnik kart pamięci 1x wejście słuchawkowe 1x USB 2.0 1x RJ-45 (LAN) 1x USB Typu-C
BATERIA 3-komorowa, 4050 mAh, Li-Ion
DŹWIĘK Wbudowane głośniki stereo Harman Kardon, 2 wbudowane mikrofony
KAMERA 720p
WYMIARY 2,58 cm x 38 cm x 26,5 cm, 2,4 kg

Zalety Lenovo Legion Y520-15:

  • Atrakcyjna i stylowa obudowa
  • Sztywna i solidna konstrukcja
  • Poprawiony zawias matrycy
  • Brak zasłaniania wylotów układu chłodzenia
  • Matowa matryca odbijająca światło
  • Podświetlenie klawiatury

Wady Lenovo Legion Y520-15:

  • Dławienie procesora na wysokich obrotach
  • Przeciętne działanie płytki dotykowej
  • Słabo wyczuwalny punkt centralny w klawiaturze

Podsumowanie

Dla wszystkich tych, którzy poszukują narzędzia jednocześnie do pracy, jak i codziennego rozrywkowego użytku, Lenovo Legion Y520-15 doskonale się sprawdzi. Niezwykle wydajny procesor, wyświetlacz IPS w rozdzielczości Full HD gwarantują niesamowite doznania. Laptopa możesz wziąć także na zewnątrz, matowa matryca odbije promienie słoneczne.

Polecane laptopy Lenovo