Laptop Asus S510UQ-BQ576T i5-8250U recenzja, specyfikacja

image
Decydując się na zakup laptopa o klasycznym wyglądzie, dobrych parametrach i  atrakcyjnej cenie, warto postawić na Asusa S510UQ-BQ576T.

Wstęp

W dzisiejszych czasach komputer jest nieodłącznym elementem życia, prawie każdego człowieka. Tym samym staje się niezbędnym atrybutem w edukacji, pracy, a także w czasie wolnym. Jeśli zatem chcielibyśmy posiadać ultramobilnego laptopa, o standardowych wymiarach, produkt Asus wydaje się, być idealnym wyborem.

Specyfikacja Asus S510UQ-BQ576T i5-8250U

Procesor Intel Core i5-8250U (4 rdzenie, od 1,6 do 3,4 GHz)
Pamięć RAM 4 GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce 940MX
Rozdzielczość ekranu 1920x1080 pikseli
Złącza 2 porty USB (2.0),HDMI
Rodzaj matrycy matowa
Przekątna ekranu 15,6
Waga 1,7
Kolor Srebrny, czarny
Materiał obudowy Aluminium

Niezwykła lekkość

Asus S510UQ-BQ576T jest standardowej wielkości laptopem, jednak charakteryzuje się niezwykle niską wagą. Lekkość urządzenia pozwala na swobodne transportowanie komputera na co dzień. Zaledwie 1700 gramów sprawia, że producent pozostawia konkurencję daleko w tyle.

Klasyczna elegancja

Metalowa obudowa sprawia, że komputer jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, przynajmniej z zewnątrz. Niestety wewnętrzna strona okazuje się zdecydowanie wrażliwsza na nacisk podczas użytkowania. Na zdecydowany plus zasługuje wygląd komputera. Srebrny kolor nadaje laptopowi niezwykle eleganckiego wyglądu, natomiast czarna klawiatura i dodatkowe wstawki pozwalają na zachowanie ciekawego charakteru. Tym samym laptop będzie idealny dla osób, które cenią wygląd urządzenia.

Doskonały obraz

Komputer został wyposażony w sprawdzoną kartę graficzną – NVIDIA GeForce 940MX, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą jakoś obrazu. Urządzenie pozwala na oglądanie grafiki HD z możliwością obsługi biblioteki multimedialnej DirectX 12. Zastosowana karta graficzna charakteryzuje się wydajnością nawet 77% większą niż w poprzednich modelach.

Matowa matryca

Zastosowanie matowej matrycy pozwala na swobodne korzystanie z komputera w plenerze nawet podczas słonecznej pogody. Dodatkowo rozwiązanie pozwala na dłuższe korzystanie z komputera bez efektu „zmęczonych oczu”.

Moduł TPM

Asus zdecydował się na zastosowanie w S510UQ-BQ576T, modułu TPM. Dzięki temu laptop posiada rozbudowaną możliwość zabezpieczenia folderów. Usprawnienie pozwala na maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa danych.

Czujnik spadania

Asus S510UQ-BQ576T został wyposażony w czujnik spadania, dzięki temu podczas upadku, komputer zabezpiecza głowice dysków twardych. Tym samym urządzenie doskonale chroni pliki przed uszkodzeniem, w razie zrzucenia komputera.

Zalety laptopa ASUS S510UQ-BQ576T

 • Stylowy wygląd
 • Metalowa obudowa
 • Kompaktowe wymiary
 • Lekkość
 • Czujnik spadania
 • Moduł TPM

Wady laptopa ASUS S510UQ-BQ576T

 • Brak możliwości łatwego wyjęcia akumulatora
 • Wąska ramka ekranu, wrażliwa na nacisk
 • Tylko 2 porty USB 2.0
 • Krótki czas pracy na jednym ładowaniu
 • Wbudowana kamera o słabej rozdzielczości

Podsumowanie

Asus S510UQ-BQ576T posiada wiele wad oraz zalet. Wybór urządzenie powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a także tego, w jaki sposób wykorzystujemy laptopa. Jeśli jednak poszukujemy budżetowego laptopa o przyzwoitych parametrach powinniśmy postawić na Asusa S510UQ-BQ576T. Urządzenie powinno spełniać wymagania standardowego użytkownika podczas codziennych wyzwań. Niestety nie możemy liczyć na to, że komputer będzie nam towarzyszył przez wiele lat, gdyż może się okazać, że jego wykonanie nie będzie wystarczająco solidne.\

Polecane laptopy Asus