Który monitor warto wybrać? Dell P2419H vs Dell P2719H. Oto poradnik

image
Który monitor warto wybrać? Dell P2419H vs Dell P2719H. Oto poradnik

Monitory Dell – modele

Dziś zajmiemy się monitorami marki Dell z dosyć wysokiej półki cenowej. Różnice pomiędzy nimi są bardzo nieznaczne, jednak warto mieć je na uwadze. Wszystkie niuanse techniczne, kwestie designu oraz cenę urządzeń omówiliśmy w naszym poradniku. Sprawdź, jak prezentują się możliwości obydwu sprzętów. Zarówno model P2419H, jak i P2719H posiadają całą gamę wspólnych zalet. Już teraz możemy powiedzieć, że sprzęty znajdą szeroką gamę odbiorców. Warto sprawdzić, jakie jest ich najlepsze przeznaczenie.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell P2419H vs Dell P2719H – technikalia

Najważniejszymi aspektami przy wyborze monitora są oczywiście jego możliwości techniczne. Dokładnie sprawdziliśmy oba modele pod tym kątem, a najważniejsze informacje zamieściliśmy w poniższej tabeli. Warto ją dokładnie przeanalizować i sprawdzić, czy któryś z monitorów Dell spełni nasze oczekiwania.
Parametry i technologie Dell P2418D Dell P2719H
Przekątna ekranu 23,8 cala 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 8 ms 8 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Konstrukcja pozwala wygodnie zarządzać okablowaniem
  • Funkcja Comfortview, która redukuje szkodliwe promienie niebieskiego światła
  • Szeroki zakres regulacji pozycji ekranu
  • Konstrukcja pozwala wygodnie zarządzać okablowaniem
  • Funkcja Comfortview, która redukuje szkodliwe promienie niebieskiego światła
  • Szeroki zakres regulacji pozycji ekranu
Jak łatwo zauważyć, oba monitory prezentują się bardzo podobnie. Jedyną, choć znaczącą różnicą jest długość przekątnej ekranu. Wszystkie pozostałe elementy są dla obydwu sprzętów wspólne. Przyjrzyjmy się im bliżej. Mamy do czynienia z monitorami LED, które często są standardem w naszych domach i biurach. Częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz oznacza możliwość wyświetlania przez monitor 60 obrazów na sekundę. To dobry parametr, choć gracze często szukają lepszych rozwiązań. Podobnie jest w przypadku czasu reakcji, który wynosi 8 ms. Świetną właściwością jest za to rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Pozwala na bardzo atrakcyjny i ostry obraz z zachowaniem wielu detali. Największą zaletą sprzętów jest ich ergonomia oraz szereg funkcji pomocnych przy długotrwałej pracy. To bardzo atrakcyjne monitory biurowe, które potrafią zredukować szkodliwe promieniowanie i zadbać o komfort naszego wzroku. Dodatkową funkcją jest możliwość wygodnego ukrycia kabli w tylnej części sprzętu. Ponadto pozycje urządzeń możemy dowolnie konfigurować.

Dell P2419H vs Dell P2719H – design

Chociaż design monitorów nie jest ich najważniejszym elementem, te sprzęty mają się czym pochwalić. Stylowe, cienkie ramki nadają urządzeniom eleganckiego charakteru. Natomiast kwadratowa podstawa zapewnia dużą stabilność. Cała kompozycja prezentuje się świetnie, a same monitory sprawiają wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Z pewnością będą bardzo dobrze wyglądały na naszym biurku.

Dell P2419H vs Dell P2719H – czy warto?

Pora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie – Czy warto kupić monitor Dell P2419H lub Dell P2719H? Do pracy, czy codziennego użytkowania – zdecydowanie tak. Urządzenia wykonane są solidnie i cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dużym atutem jest wysoka rozdzielczość i rewelacyjna ergonomia. Stworzone zostały z myślą o osobach, które dużo czasu spędzają przed ekranami. Ich szerokie zastosowanie pozwoli zyskać bardzo duże grono odbiorców o różnych oczekiwaniach.

Dell P2419H vs Dell P2719H – cena

Ile kosztują monitory Dell? Za model P2419H zapłacimy 715 zł, natomiast za P2719H – 885 zł. Różnica w cenie to tak naprawdę koszt powiększenia ekranu. Dodatkowe cale przekątnej mogą przynieść bardziej komfortową pracę oraz zapewnić większą wygodę przy oglądaniu filmów lub graniu w gry. Jednak nie każdy użytkownik potrzebuje dużego ekranu, więc wybór w dużej mierze zależy od osobistych preferencji. Oba sprzęty są świetne i cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.