Komputer Morele CHALLENGER BOOSTED (OC) G6080 recenzja, specyfikacja

image
Dobry komputer dla gracza powinien wyróżniać się ponadprzeciętną wydajnością. Jednak dzisiaj nie tylko wydajność jednostki ma znaczenie, ale również jej potencjał do OverClockingu, czyli tak zwanego podkręcania. Ten proces może podnieść wydajność sprzętu nawet kilkukrotnie, jak na tym polu sprawdza się CHALLENGER BOOSTED (OC) G6080? Jak wygląda jego ogólna wydajność?

Wydajność w podstawowej konfiguracji

Zanim zajmiemy się tematem overclocking, trzeba zastanowić się jak sprawdza się ten komputer po wyjęciu z pudełka. Czy pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić by cieszyć się wysoką wydajnością jest podkręcenie? Absolutnie nie. CHALLENGER BOOSTED (OC) G6080 pokazuje swoją moc o razu po odpaleniu najnowszych tytułów. Na obecnym komputerze masz problem z odpaleniem gry Wiedźmin 3 Dziki Gon? Dla tego komputera to nie problem, na najwyższych detalach średnia ilość klatek waha się w granicach 90 klatek. O grach takich jak CS:GO, DOTA 2, czy też Overwatch nie trzeba się rozpisywać. Ten komputer radzi sobie z nimi świetnie, wyciągniecie ponad 140 klatek na sekundę przychodzi mu z łatwością.

Overclocking

Tego tematu nie będzie trzeba poruszać przez najbliższe kilka lat. Na tym komputerze z pewnością można uruchomić większość najnowszych tytułów, a obecne premiery nie wskazują na tytuły, które mogłyby mu zagrozić. Jednak jeżeli coś takiego się pojawi, to swobodnie można go podkręcić. Procesor, który ma w sobie ta jednostka można podkręcić nawet do 5GHz! Dlatego właśnie ten zestaw jest idealny dla każdego, nawet najbardziej wymagającego gracza. Osoby, które chcą twardych dowodów, powinny zerknąć na konfigurację:
Procesor Intel Core i5-7600K
Karta graficzna GeForce GTX 1080 8 GB
Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK
Karta dźwiękowa Realtek ALC892
Pamięć RAM 16 GB DDR4 o taktowaniu 3000MHz
Dysk twardy 1 TB HDD i 256 SSD
Zasilacz 600W
Obudowa BeQuiet! Pure Base 600 Window Orange
Jak widać podzespoły stoją na najwyższym poziomie i zapewnią one wysokie osiągnięcia w grach przez najbliższe kilka lat.

Wygląd

Wydajność w przypadku gier zawsze jest na pierwszym miejscu, jednak komputer dla gracza powinien też ciekawie wyglądać. Śmiało można to powiedzieć o CHALLENGER BOOSTED (OC) G6080. Boczna ściana komputera jest wykonana z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu można podziwiać piękne wnętrze komputera. Jeżeli dodatkowo wyposaży się wnętrze komputera w Ledy, to efekt wizualny jest przepiękny. Mimo, że jest to komputer stworzony z myślą o graczach, to wzbudzą zachwyt u większości osób.

Gotowy zestaw do natychmiastowego użytku

W społeczności graczy przyjęło się, że najlepszy komputer, to taki do którego komponenty dobierało się samemu. Jednak CHALLENGER BOOSTED (OC) G6080 pokazuje, że gotowy zestaw komputerowy może stać na bardzo wysokim poziomie. Możesz zamówić go przez internet, a po ty, gdy odbierzesz go od kuriera wystarczy po prostu podpiąć monitor i pozostałe urządzenia, zainstalować system i cieszyć się nowym komputerem. To bardzo dobra informacja, że rynek komputerów stacjonarnych idzie w tę stronę i można znaleźć coraz lepsze gotowe zestawy.

Wideorecenzja

Polecane komputery Morele