Jakie żelazko Braun? Ranking polecanych modeli

image

Jakie żelazko wybrać, abyśmy byli zadowoleni z zakupu? W poniższym rankingu dowiesz się, jakie modele firmy Braun będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

Żelazko powinno sprostać naszym wymaganiom, czyli powinno w szybki sposób pomóc nam uporać się z zagnieceniami na naszych ubraniach. Jednak problem pojawia się podczas jego zakupu, gdy zaczynamy dostrzegać różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.

Żelazka różnią się od siebie dysponującą mocą, ciśnieniem wypuszczanej pary, a także rodzajem materiału, z którego została wykonana stopa. Oprócz tego, żelazka oferują wiele funkcji, które w zależności od naszych potrzeb będą nam przydatne lub całkowicie zbędne. Poniższy ranking przedstawia kilka modeli urządzeń prasujących, które są najczęściej polecane przez specjalistów i wybierane przez kupujących.

  • Żelazko Braun TexStyle 7 TS785STP

Jak sugeruje producent, żelazko poradzi sobie z najbardziej uporczywymi zagnieceniami. Posiadacze tego modelu potwierdzają te słowa. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie ma moc 2400 W, a para wyrzucana jest z wielką siłą (210 g/min) z trzech aktywnych obszarów – zarówno w pionie, jak i poziomie. Czubek żelazka z strefą wyrzutu pary pozwala na precyzyjne usunięcie zagnieceń nawet z trudno dostępnych miejsc. Użytkownicy tego żelazka chwalą funkcję Textile  Protector, która umożliwia dokładne i bezpieczne prasowanie delikatnych oraz cienkich tkanin.

Szafirowa stopa grzejna jest trwała i odporna na zarysowania. Od tradycyjnej, wykonanej stali nierdzewnej różni ją to, że jest czterokrotnie twardsza i zapewnia gładki poślizg po tkaninach. Żelazko posiada także system usuwania kamieni zapewniający czystość urządzenia oraz ograniczoną ilość powstającego kamienia.

Kolejne zalety to duży zbiornik na wodę o pojemności 400 mililitrów, blokada kapania, wygodna otwarta rączka, szybkie nagrzewanie stopy oraz inteligentny system Auto-off, który wyłącza nagrzewanie zapewniając pełną ochronę tkanin przed ewentualnym przypaleniem. Cena tego żelazka to niecałe 300 zł.

  • Żelazko Braun TexStyle 5 TS 545 S

Kolejne żelazko także należy do serii TexStyle. Ten model również został wyposażony w szafirową stopę grzejną zapewniającą doskonałe rezultaty prasowania. Ma nieco mniejszą moc, która wynosi 2000 W. Dwa aktywne obszary pary to nieco mniej niż miał poprzednio wymieniony model, lecz także gwarantuje zadowalające efekty prasowania.

Każde zagniecenie będzie zlikwidowane dzięki wyrzutowi pary do 130 g/min. Pojemność zbiornika to 300 mililitrów, które powinno wystarczyć podczas standardowego prasowania. Zaletami tego urządzenia jest także ergonomiczna rączka oraz odpowiednio długi, 2-metrowy przewód zasilający.  Żelazko można kupić za cenę około 260 zł.

  • Żelazko Braun TS365A

Te urządzenie to połączenie ergonomii oraz funkcjonalności. Moc żelazka to 2200 W zapewnia zadowalające efekty prasowania. Stopa grzejna wykonana z ceramiki daje możliwość gładkiego sunięcia po różnych rodzajach tkanin.

Każde zagniecenie bez problemu zostanie zlikwidowane poprzez użycie wyrzutu pary do 120 g/min. Bezpieczeństwo podczas prasowania zapewnia system Auto-off, który uruchamia się po 8 minutach pozostawienia żelazka w pozycji pionowej lub po 30 sekundach w pozycji poziomej. Żelazko jest wspomagane ochroną przed osadzaniem kamienia, dzięki czemu urządzenie jest czyste oraz sprawne przez długie lata. Aby zakupić ten model należy za niego zapłacić około 180 zł.