Jakie szkło hartowane do Xiaomi Redmi 4X – jak wybrać i założyć? 

image
Zobacz, jakie szkło do Redmi 4x wybrać i jak je poprawnie założyć. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czy ekran Xiaomi Redmi 4x się rysuje. 

Szkło hartowane do Xiaomi Redmi 4x – jak wybrać i założyć?

Telefony chińskiej marki Xiaomi stają się coraz popularniejsze nie tylko w krajach środka, ale na całym świecie. Głównym powodem, dla którego są tak cenione przez użytkowników jest dobry stosunek ceny do jakości – oferują całkiem dużo za bardzo niską cenę. Niestety mają jednak swoje wady. Na przykład mało odporny na zarysowania ekran, który nie jest fabrycznie zabezpieczony szkłem hartowanym. To sprawia, że konieczne staje się samodzielne kupno takiej ochrony i jej założenie. Jakie szkło do Redmi 4x? Jak założyć szkło hartowane na Redmi 4x? Podpowiadamy w artykule.  

Czy Redmi 4x się rysuje?

  Szkło hartowane do Redmi 4x okazuje się tym cenniejsze, że telefon nie został fabrycznie zabezpieczony powłoką ochronną na przykład Gorilla Glass czy Asahi Dragontrail. Jeśli więc kupiłeś nowy smartfon od Xiaomi i zastanawiasz się, czy Redmi 4x się rysuje, to odpowiedź brzmi – niestety tak. Koniecznie więc zafunduj mu dodatkową ochronę w postaci szkła hartownego. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie szkło do Redmi 4x wybrać.  

Jakie szkło do Redmi 4x?

  Wybierając szkło hartowane do Xiaomi Redmi 4x, zwróć przede wszystkim uwagę na to, żeby zakrywało całą powierzchnię ekranu i nie odznaczało się przy brzegach. Sprawdź więc wymiary osłony. Warto też dopasować szkło hartowane do koloru obudowy telefonu – to rozwiązanie bardziej estetyczne. Przyjrzyj się również stopniowi twardości i grubości szkła hartowanego. Ta zapewniająca odpowiednią ochronę to twardość 9H i grubość ok. 0,3 mm. To bardzo ważne, ponieważ źle dobrane szkło hartowane może obniżyć jakość wyświetlacza i zmienić jego wrażliwość na dotyk.  

Jak założyć szkło hartowane na Redmi 4x?

  Montaż szkła hartownego jest łatwiejszy niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli skorzystasz z produktu z pomocnymi naklejkami do pozycjonowania. Zacząć trzeba jednak od bardzo dokładnego i skrupulatnego oczyszczenia powierzchni ekranu. Najlepiej wykorzystać w tym celu najpierw mokrą, a później suchą ściereczką. Pamiętaj o wykonywania ruchów w jednym kierunku, co zapobiega powstawaniu smug. Na dokładnie wyczyszczony ekran można już przykładać szkło hartowane. Jak założyć szkło hartowane na Redmi 4x? Delikatnym ruchem należy odkleić folię zabezpieczającą i przyłążyć idealnie dopasowane szkło. Przykleić powinno się samo, dzięki czemu nie powstaną pęcherzyki powietrza. Wystarczy docisnąć je lekko na środku i poczekać aż dokładnie przylegnie.

Polecane szkła hartowane do Xiaomi Redmi 4X