Jakie szkło hartowane do Samsunga Galaxy S7 – jak wybrać i założyć?

image
Zobacz, jakie szkło do Galaxy S7 najlepiej wybrać, i jak je założyć. W poradniku znajdziesz także opienie na temat odporności telefonu na zarysowania.  

Szkło hartowane do Samsunga Galaxy S7 – jak wybrać i założyć?

Być może nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na obniżanie estetyki telefonu, ale nie da się ukryć, że szkło hartowane znacznie wydłuża żywotność ekranu smartfona i pomaga go zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Konia z rzędem temu, kto nigdy nie upuścił telefonu. Większości z nas to się jednak zdarza, dlatego zdecydowanie warto zdecydować się na zakup szkła hartowanego. Jakie wybrać do modelu Samsung Galaxy S7? Podpowiadamy w artykule. Dowiesz się również, jak założyć szkło hartowane na Galaxy S7.  

Czy Galaxy S7 się rysuje?

  Poszukiwania odpowiedniego zabezpieczenia dla ekranu smartfona warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie, czy jest podatny na zarysowania. Pozwoli to bowiem dobrać odpowiednią twardość szkła zabezpieczającego. W świetle wielu recenzji użytkowników można stwierdzić z dużą dozą stanowczości, że Samsung Galaxy S7 jest odporny zarówno na zarysowania, jak i odkształcenia. Nieco gorsza jest wytrzymałość czytnika linii papilarnych, ale i tak należy ją ocenić wysoko.   Zatem, czy Galaxy S7 się rysuje? Raczej nie. Jednak inwestycja w szkło zabezpieczające pozwoli uratować ekran telefonu przed konsekwencjami upadków na twarde powierzchnie. To natomiast może się wydarzyć zawsze, zwłaszcza jeśli używasz telefonu w trakcie chodzenia. Co innego bowiem folia ochronna na ekran, która zabezpiecza przed powstawaniem rys, a co innego szkło hartowane, które tworzy solidną warstwę ochronną dla telefonu.  

Jakie szkło do Galaxy S7?

  Jakie szkło do Galaxy S7? Przede wszystkim zakrywające cały ekran. Ta cecha zasługuje na podkreślenie ze względu na zaokrąglone brzegi telefonu. Warto zwrócić na to szczególną uwagę przy wyborze, ponieważ tylko w pełni przylegające do powierzchni ekranu szkło może spełniać swoją ochronną funkcję. Po drugie dobrze jest przed zakupem upewnić się, że szkło hartowane do Samsunga Galaxy S7 ma strukturę niezmieniającą czułości ekranu na dotyk, a także bardzo zbliżoną w dotyku do samego ekranu. Przy dłuższym użytkowaniu staje się to irytujące, ale – co ważniejsze – źle dobrana powłoka ochronna może zmniejszyć funkcjonalność smartfonu, na przykład ograniczając jego wrażliwość na dotyk, co przekłada się na dłuższy czas reakcji urządzenia. Zwróć również uwagę na jakość hartowania i stopień twardości szkła – zadowalające efekty przynosi twardość 9H. Nie mniej istotna jest również grubość powłoki ochronnej: z jednej strony zapewniająca bezpieczeństwo ekranu, ale z drugiej – niewpływająca negatywnie na wygląd telefonu i jakość wyświetlacza. Dobrze też, jeśli do zestawu dołączone są ściereczki do oczyszczenia powierzchni ekranu przed montażem oraz naklejki ułatwiające wypozycjonowanie szkła hartowanego. Dzięki tym prostym akcesoriom zakładanie powłoki ochronnej na telefon staje się dużo łatwiejsze.  

Jak założyć szkło hartowane na Galaxy S7?

  Po wyborze odpowiedniego produktu i upewnieniu się co do jego wymiarów, można przystąpić do montażu. To czynność wymagająca precyzji, w trakcie której należy pamiętać, że odklejone i ponownie założone szkło hartowane zdecydowanie traci na jakości, dlatego najlepiej zamocować je poprawnie od razu. Zacząć trzeba oczywiście od dokładnego wyczyszczenia powierzchni ekranu. Najlepiej mokrą, a następnie suchą ściereczką, wykonując ruchy w tym samym kierunku. Jeśli do zestawu dołączono naklejki pozycjonujące korzystamy z ich pomocy, żeby właściwie ułożyć szkło hartowane. Teraz wystarczy już tylko odkleić folię zabezpieczającą i dokładnie, delikatnym ruchem położyć szkło na powierzchni ekranu. Przykleja się zwykle samo, nie pozostawiając bąbelków powietrza.   Jeśli ciągle nie masz pewności, jak założyć szkło hartowane na Galaxy S7, zawsze możesz skorzystać z pomocy serwisu.

Polecane szkła do Galaxy S7 Edge