Jakie szkło hartowane do Galaxy S8 – jak wybrać i zamontować?

image
Samsung Galaxy S8 powinien być zabezpieczony szkłem hartowanym. Podpowiadamy, jakie szkło do Galaxy S8 wybrać i w jaki sposób je założyć.  

Szkło hartowane do Galaxy S8 – jak wybrać i zamontować?

  Samsung Galaxy S8 zwraca uwagę przede wszystkim dużym ekranem z zaokrąglonymi rogami i piękną jakością wyświetlacza. Jeśli chcesz zachować go w dobrej kondycji na długo, warto wyposażyć telefon w szkło hartowane, które zapewni mu ochronę przed pęknięciami i zarysowaniami. Jakie szkło do Galaxy S8 kupić? W naszym poradniku znajdziesz kilku wskazów. Podpowiadamy również, jak je poprawnie założyć.  

Czy Galaxy S8 się rysuje?

Następca Galaxy S7 okazuje się równie wytrzymały. Czy Galaxy S8 się rysuje? Jest raczej odporny na tego typu uszkodzenia, ponieważ producenci wyposażyli go w szkło ochronne Gorilla Glass 5, dzięki któremu dobrze znosi złe traktowanie. Warstwą ochronną pokryto również oczka kamery i diodę doświetlającą LED. W zasadzie tylko czytnik linii papilarnych został tej ochrony pozbawiony, więc jest nieco bardziej podatny na zarysowania, ale nie wpływa to negatywnie na jego działanie.   Tym niemniej warto wyposażyć ten model smartfona w szkło hartowane, ponieważ jest to produkt nie tylko chroniący ekran przed zarysowaniami, ale także nieprzyjemnymi konsekwancjami upadków. Te natomiast mogą się przydarzyć niezależnie od tego, jak odporne na zarysowania jest ekran.  

Jakie szkło do Galaxy S8?

  Pewną trudność w wyborze odpowiedniego szkła do Galaxy S8 mogą stanowić zaokrąglone brzegi telefonu. Warto więc zwrócić uwagę na to, żeby osłona zakrywała dokładnie całą powierzchnię ekranu. Inaczej produkt będzie się brzydko odznaczał, co wpłynie negatywnie na estetykę urządzenia. Ważne w odpowiedzi na pytanie: jakie szkło do Galaxy S8, jest równiez uwzględnienie odpowiedniego stopnia twardości i grubości szkła hartowanego. Szukaj więc oznaczenia 9H, które oznacza ochronę przed zarysowaniami metalowymi przedmiotami. Optymalna grubość szkła hartowanego do Galaxy S8 to z kolei ok. 0,3 mm, choć zdarzają się oczywiście cieńsze.   Co ważne, źle dobrane (za grube, niedopasowane albo po prostu niskiej jakości) szkło hartowane może nie tylko obniżyć jakośc wyświetlacza, przekłamując kolory, ale także zmniejszyć jego wrażliwość na dotyk.  

Jak założyć szkło hartowane na Galaxy S8?

  Bez obaw – to łatwiejsze zadanie niż mogłoby się wydawać. Zakładanie szkła hartowanego na Galaxy S8 należy zacząć od dokładnego oczyszczenia ekranu najpierw mokrą, a później suchą ściereczką. Wykonuj prezcyjne ruchy w jednym kierunku, a unikniesz smug i pozostawienia śladów. Kolejnym krokiem powinno być przyłożenie szkła hartowanego i wypozycjonowanie go tak, żeby nie zakrywało żadnych otworów. Po wstępnych przymiarkach można już odkelić folię zabezieczającą i przyłożyć szkło do ekranu. Wówczas powinno przykleić się samo, likwidując jednocześnie wszelkie bąbelki powietrza. Wystarczy lekko docisnąć na środku.

Polecane szkła hartowane do Galaxy s8