Jakie słuchawki do Playerunknown’ Battlegrounds? Polecane modele

image
Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek do PUGB? Wśród coraz to nowszych urządzeń wypuszczanych na rynek, możesz czuć się nieco zagubiony, dlatego podpowiadamy jakie słuchawki do Playerunknown’s Battlegrounds najlepiej wybrać.

Jakie słuchawki do PUGB

Każdy miłośnik rozgrywek w sieci powie, że słuchawki okazują się jednym z najistotniejszych urządzeń. Przy zakupie napotykamy na szereg wątpliwości, a najgorsza sytuacja, w jakiej możemy się znaleźć, to kiedy nie znamy się na oferowanych przez producentów sprzętach gamingowych. Wybór słuchawek w dzisiejszych czasach okazuje się naprawdę ogromny i niekiedy ciężko jest określić, które okażą się najlepsze. Miłośnicy Playerunknown’s Battlegrounds spędzają wiele godzin przed ekranem komputera. Dlatego najważniejsze staje się znalezienie słuchawek, które zapewnią im najwyższą jakość słuchanego dźwięku.

Na co zwracać uwagę wybierając słuchawki do Playerunknown’s Battlegrounds?

Wszystkie osoby, które zdecydowały się na zakup nowych słuchawek do Playerunknown’s Battlegrounds, ale nie do końca wiedzą na co zwracać uwagę, przedstawiamy kilka niezbędnych parametrów.

Pasmo przenoszenia

Ten parametr oznacza zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki, jaki wyrażany jest w Hz. Są to wszystkie niskie oraz wysokie dźwięki, które nasze słuchawki potrafią odtworzyć. Tradycyjne modele posiadają zakres od 20 HZ do 20000 Hz, jest to zakres częstotliwości, który słyszy większość ludzi.

Zniekształcenia harmoniczne

Wyrażone są przez parametr TDP (ang. Total Harmonic Distorsion), który przedstawia współczynnik wszelakich zniekształceń, jakie wynikają z nieliniowości głośników umieszczonych w słuchawkach. Okazują się niezwykle dokuczliwe, gdy ich procentowa wartość jest wysoka. Normalne słuchawki posiadają dopuszczalny zakres 0,1%-0,5%, natomiast urządzenia wykorzystywane w specjalistycznych studiach nagraniowych nie mogą przekraczać 0,01%.

Poziom natężenia dźwięku

SPL (ang. Sound Pressure Level) inaczej nazywane jest jako poziom ciśnienia akustycznego. Wyraża się go w decybelach (dB) oraz jest to po prostu głośność słuchawek. Jeśli parametr będzie wyższy, głośniej będziemy słyszeli dźwięk w naszych słuchawkach. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada około 100 dB, co przy dłuższym słuchaniu może być szkodliwe dla naszego słuchu.

Redukcja szumów

Słuchawki mogą również redukować niepożądane szumy, jakie docierają do ucha osoby słuchającej. Stosuje się wtedy dwie metody wygłuszające- aktywną i bierną. Metoda bierna polega na samej konstrukcji słuchawki, która obejmuje całe ucho odcinając tym samym dopływ dźwięków z zewnątrz. Niektóre posiadają także specjalne silikonowe uszczelki, które zamykają kanał słuchowy. Metoda aktywna polega z kolei na zamontowaniu małego mikrofonu w obudowie słuchawki lub kablu, który najpierw odbiera dźwięki z zewnątrz, a następnie przesyła je do procesora. Sama funkcja eliminacji szumów jest elektronicznym układem, którego zadaniem jest wychwycenie szumów pochodzących z otoczenia oraz wygenerowanie fali dźwiękowej z fazą zupełnie odwrotną do wychwyconych szumów.

Membrana

Membrana to jeden z podstawowych elementów, jakie wchodzą w skład konstrukcji słuchawek. Bezpośrednio odpowiada za jakość reprodukowanego dźwięku w słuchawkach. Pod wpływem przepływu prądu w stałym polu magnetycznym membrana porusza się. Zazwyczaj wykonywana jest z tworzywa sztucznego, a niekiedy z papieru. Specjalistyczne słuchawki posiadają membranę stworzoną z mikrofibry, która wyróżnia się mniejszą wagą oraz gęstym splotem.

Odpowiednia długość przewodu

Przy wybieraniu słuchawek do Playerunknown’s Battlegrounds warto zwracać uwagę na długość kabla, w jaki zaopatrzone zostały słuchawki. Krótki kabel niestety będzie znacząco ograniczał np. możliwość odwrócenia się od swojego komputera. Co więcej, wpływa zasadniczo na komfort prowadzonej rozgrywki. O wiele wygodniejsze okazują się być słuchawki bezprzewodowe, jednak w wielu przypadkach powodują zakłócenia oraz ich cena jest znacznie wyższa.

Karta dźwiękowa USB

Niektórzy gracze mają zastosowaną słabą kartę dźwiękową w swoich komputerach, wpływa ona na niską jakość odtwarzanego dźwięku. Część z oferowanych modeli słuchawek gwarantuje możliwość odtwarzania dźwięku w jakości 5.1 oraz 7.1. Zapewnia to lepsze oddanie przestrzeni w brzmieniach.

Rodzaje słuchawek dla graczy

  • Pierwszą kategorią słuchawek dla graczy są modele zamknięte. Szczelna, dobrze wytłumiona komora pokrywa całą małżowinę uszną. Poduszki, z których wykonane są słuchawki zazwyczaj zrobione są ze skóry bądź innego materiału, który cechuje dobre tłumienie i redukowanie przepływającego powietrza.
  • Druga kategoria to słuchawki otwarte. W tych modelach poduszki przylegają do uszu ale ich nie zakrywają. Konstrukcja tego typu słuchawek zazwyczaj wykonana jest z miękkich, tekstylnych poduszek, a nie skórzanych jak w przypadku słuchawek zamkniętych. Słuchawki otwarte wypuszczają część dźwięku, co wpływa na uzyskanie wyższej czystości brzmienia.
  • Ostatnią grupą są słuchawki półotwarte, które łączą w sobie cechy zarówno słuchawek otwartych, jak i zamkniętych. Często występują pod postacią dużych muszli oraz wyróżnia je przyzwoita wentylacja. Nacisk, jaki powodują na ucho jest znacznie mniejszy niż w przypadku słuchawek otwartych. Izolacja jest jednak na zdecydowanie niższym poziomie w porównaniu do słuchawek zamkniętych.

Zalety i wady różnych rodzajów słuchawek:

RODZAJ SŁUCHAWEK ZALETY WADY
OTWARTE Ucho jest dobrze wentylowane Dobrze rozchodzący się naturalny dźwięk Ucho nie ulega szybkiemu męczeniu się Słabe tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz Dyskomfort dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu
ZAMKNIĘTE Wysoki poziom izolacji dźwięków pochodzących z zewnątrz Dobry balans odtwarzanego dźwięku Wysoka dynamika Ograniczona wentylacja ucha Możliwie wystąpienie uczucia zmęczenia uszu przy wielogodzinnym użytkowaniu
PÓŁOTWARTE Wystarczający balans dźwięku Prawidłowa wentylacja ucha Nie pojawia się efekt zmęczenia uszu Nie ma całkowitej izolacji od dźwięków pochodzących z zewnątrz

Najpopularniejsze słuchawki dla graczy Playerunknown’s Battlegrounds

Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu przybliżyliśmy istotną specyfikę słuchawek i odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie słuchawki do Playerunknown’s Battlegrounds wybrać. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele, jakie znajdują się w ofercie sklepu morele.net.
  1. Słuchawki Sharkoon Shark Zone H10- to słuchawki stereo, które posiadają zamkniętą budowę, wyposażone zostały w pilot umieszczony na kablu oraz przycisk wyciszenia mikrofonu. Wysokiej jakości pałąk oraz miękkie, gąbczaste poduszki zapewniają niesamowity komfort użytkowania. Można je w bardzo łatwy sposób podłączyć wykorzystując do tego dwa złącza mini jack 3,5 mm. Co więcej, posiada 40 mm membranę, SPL na poziomie 92 dB oraz 2,5 metrowy kabel. Koszt tego modelu to 119 złotych.
  2. Słuchawki Sharkoon Skiller SGH1- to kolejny bardzo popularny model, który wyróżnia się niezwykle lekką budową o zamkniętej konstrukcji. Większą przyjemność noszenia zapewnia specjalna sprężynowa obudowa. Modularne okablowanie umożliwia również działanie kompatybilne ze smartfonami. Zostały wyposażone w pilot wbudowany na kable z opcją wyciszenia mikrofonu. Cena tego urządzenia to również 119 złotych.
  3. Słuchawki HyperX Cloud Black- to kolejny model, który jest niezwykle popularny w sklepie morele.net. Słuchawki zostały stworzone z myślą o graczach, którzy na rozgrywkach spędzają wiele godzin dziennie. Poduszki wykonane zostały ze specjalnych pianek, które charakteryzuje pamięć kształtu. Komfort wielogodzinnego użytkowania zapewniają nauszniki wykonane ze sztucznej skóry. Słuchawki wyróżnia zastosowany standard Hi-Fi, który wpływa na doskonałą jakość dźwięku. HyperX to również niesamowite wzornictwo, które widać na zewnętrznych częściach poduszek. Model kosztuje niecałe 290 złotych.

Polecane słuchawki do PUGB