Jaki wodoszczelny aparat jednorazowy, ranking top 6

image
Profesjonalny aparat wodoszczelny nie może być zakupem nieprzemyślanym, gdyż warto mieć na uwadze, że wydatek takiego urządzenia jest dosyć spory. Każdy kto zastanawia się nad kupieniem takiego aparatu może swoją przygodę z podwodnym fotografowaniem rozpocząć od wodoszczelnego aparatu jednorazowego.

Dla kogo wodoszczelny aparat jednorazowy?

Wodoszczelny aparat jednorazowy sprawdzi się na rodzinną wyprawę nad wodę czy egzotyczne wakacje, wszędzie tam gdzie w pobliżu znajduje się przejrzysta woda, do której będzie można wejść i odkrywać co głęboko skrywa. Co więcej, taki aparat doskonale nada się również w sytuacjach, kiedy grozi zachlapaniem czy zalaniem. Nie straszna będzie już więcej ulewa. Wodoszczelny aparat jednorazowy to doskonały pomysł dla tych, którzy raz na jakiś czas mają okazję zbadać podwodne tereny, fotografując faunę oraz florę. Nie muszą wtedy inwestować w drogi sprzęt, który będzie rzadko używany, jednorazowe urządzenie w sposób idealny znajdzie wtedy swoje zastosowanie.

Czy warto kupić jednorazowy aparat wodoszczelny?

Jednorazowy aparat wodoszczelny jest doskonałą alternatywą dla profesjonalnych aparatów, którymi można wykonywać zdjęcia pod wodą. Każdy miłośnik podwodnej natury może z dużą łatwością takim aparatem się posługiwać. Choć wydawać by się mogło, że takie urządzenie jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w rzeczywistości tak nie jest. Otóż, jednorazowy aparat wodoszczelny jest urządzeniem analogowym, który sprawdzi się w rękach dorosłego podczas  wakacji czy wycieczki, gdzie ma możliwość poznania świata skrywanego pod taflą wody. Najważniejszą zaletą takich modeli jest ich stosunkowo niska cena w porównaniu do profesjonalnych aparatów podwodnych. Ponadto, takie aparaty posiadają funkcje intuicyjnego wykonywania zdjęć, co umożliwia na ich wygodną i komfortową obsługę nawet przez małe dzieci. Minusem jednorazowych aparatów wodoszczelnych jest to, że ogranicza je stosunkowo niewielka liczba możliwych do wykonania zdjęć, które potem trzeba jeszcze wywołać.

Jaki wodoszczelny aparat jednorazowy wybrać?

Kiedy nie wiemy, jaki jednorazowy wodoszczelny aparat wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Choć jest urządzenie jednorazowego użytku o stosunkowo niskiej cenie, zazwyczaj do ok. 70 zł, to należy mimo wszystko sprawdzić, jakie parametry nam oferuje. W pierwszej kolejności należy zorientować się, jaką wodoszczelność posiada aparat. Im będzie ona większa, tym głębiej można będzie zejść z aparatem w celu wykonania interesujących nas zdjęć. Najtańsze jednorazowe aparaty wodoszczelne oferują wodoszczelność na poziomie 5 metrów, optymalna będzie jednak taka, która wynosi minimum 10 metrów. Lepsze urządzenia posiadają wodoszczelność sięgającą nawet 15 metrów. W związku z tym, że za jednorazowy aparat wodoszczelny płacimy tylko raz, warto więc sprawdzić, jaką oferuje on liczbę wykonanych zdjęć. Im więcej możliwych zdjęć do wykonania, tym więcej zabawy niesie za sobą użytkowanie takiego urządzenia. Większość modeli oferuje 27 ekspozycji możliwych do zarejestrowania. Przy wybieraniu jednorazowego aparatu wodoszczelnego warto również sprawdzić, czy urządzenie posiada odpowiedni pasek, dzięki któremu nie zgubi nam się w czeluściach wody oraz jego używanie będzie wygodne i komfortowe. Droższe modele oferują także wykonanie zdjęć w wysokiej jakości, taką informację bynajmniej podaje nam producent. Nie należy jednak oczekiwać wykonanych super jakościowo zdjęć z aparatu rzędu kilkudziesięciu złotych. Kolejną istotną rzeczą, jaka powinna przyciągać uwagę zainteresowanego zakupem jednorazowego aparatu wodoszczelnego, jest obudowa. Tańsze modele nie posiadają obudowy wykonanej w najwyższej dbałości, przy większym stuknięciu mogą one nawet ulec uszkodzeniu. Dlatego przy wybieraniu urządzenia, warto sprawdzić całą konstrukcję aparatu. Najlepszym rozwiązaniem będą takie aparaty, które posiadają obudowę wzmocnioną specjalną wstrząsową gumą. Wodoszczelny aparat jednorazowy Kodak Sport Camera- urządzenie doskonałe dla wszystkich miłośników nurkowania, których zachwyca podwodny świat. Pozwala na wykonywanie zdjęć do głębokości aż 15 metrów, taka wodoszczelność pojawia się na poziomie profesjonalnych aparatów wodoszczelnych. Został wykonany w dbałości o najmniejsze szczegóły, dzięki temu cała konstrukcja jest solidna oraz niezwykle wytrzymała. Pracę w trudnych warunkach umożliwia specjalna wstrząsoodporna powłoka gumowa. Dodatkowo urządzenie posiada osłonę przeciwsłoneczną, a także obiektyw, który jest odporny na zarysowania. Zdjęcia, jakie zostaną wykonane na powierzchni, będą bez śladów jakichkolwiek odblasków słonecznych. Wysoką jakość zdjęć umożliwia specjalny film Kodak Ultra Max o czułości ISO 800 (27 klatek), dzięki niemu użytkownik ma możliwość zarejestrowania wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć. Koszt tego modelu wynosi około 70 złotych.