Jaki telewizor 55 cali wybrać? Top 5 najlepszych telewizorów!

image
Zastanawiasz się, jaki telewizor 55 cali będzie dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź nasz ranking telewizorów 55 cali i wybierz sprawdzony odbiornik. W artykule podaliśmy aspekty i parametry, na jakie należy zwrócić uwagę przed podjęciem zakupowej decyzji. Wierzymy, że nasz ranking telewizorów 55 cali ułatwi Ci zakupy. Zapraszamy.

Telewizor 55 cali – wymiary ekranu a przekątna

  By móc obliczyć wymiary ekranu telewizorów 55 cali należy znać prawo Pitagorasa, przekątną i stosunek proporcji ekranu. Telewizory o przekątnej 55 cali posiadają szerokość oscylującą w granicach 121,7 cm oraz wysokość na poziomie 68,6 cm. Do uzyskanych wielkości należy doliczyć również wysokość i szerokość obudowy telewizora.

Parametry telewizorów 55-calowych

  Przed podjęciem zakupowej decyzji, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów i parametrów 55-calowych telewizorów. Należą do nich: typ matrycy, rozdzielczość ekranu, obecność systemu Smart TV oraz porty i interfejsy.  

Telewizor 55 cali– typ matrycy telewizora

  Z racji tego, iż 55-calowe telewizory do duże ekrany, warto zadbać o odpowiednią jakość matrycy. Obecnie najpopularniejszymi na rynku są matryce LCD oraz OLED. Te pierwsze są o wiele tańsze, jednak oferują gorszy kontrast, mniejsze kąty widzenia, kiepskie odwzorowanie kolorów – zwłaszcza czerni, a przede wszystkim nierównomierne podświetlenie i rozprowadzenie barw. Telewizory wyposażone w matryce OLED są w stanie zaoferować wyświetlane obrazy o lepszej jakości. Doskonale odwzorowują niemal pełny gamut barw, w pełni i jednolicie podświetlają piksele, a także oferują szersze kąty widzenia i większy kontrast. Naturalnie tego typu technologia jest również o wiele droższa od telewizorów LCD.  

Telewizor 55 cali – rozdzielczość ekranu

  Obecnie zakup telewizora oferującego rozdzielczość HD Ready mija się z celem – zwłaszcza w przypadku dużych telewizorów. Jeśli szukasz ostrego obrazu o dobrej jakości, warto pomyśleć o rozdzielczości Full HD, a nawet 4K (Ultra HD). Obecnie zdecydowana większość 55-calowych telewizorów oferuje jakość Full HD. Urządzenia z wyższej półki będą wyposażone w matryce 4K.

Telewizor 55 cali – Smart TV

  Kupując nowy telewizor, warto pomyśleć o systemie Smart TV, który znacząco rozszerza funkcjonalność odbiornika. Przed podjęciem decyzji warto się zastanowić, czy faktycznie zamierzasz korzystać z tego typu platformy. O ile Smart TV może okazać się przydatne podczas oglądania filmów z serwisów VOD, strumieniowania z urządzeń mobilnych, czy przeglądania sieci, o tyle w większości niskobudżetowych rozwiązań systemy Smart TV są dość ubogie w funkcjonalności, a ich działanie dalekie jest od płynnego i zadowalającego. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, lepszym pomysłem może okazać się zakup telewizora niewyposażonego w system Smart TV.  

Jaki telewizor 55 cali do 3000 zł?

  Wybierając 55-calowe telewizory do 3000 złotych, będziesz ograniczony do niskobudżetowych i średniobudżetowych rozwiązań. W podanym budżecie kupisz odbiornik oferujący rozdzielczość Full HD, kilka portów HDMI, USB i podstawowy system Smart TV.  

Jaki telewizor 55 cali do 3500 zł?

  Z nieco większym budżetem możesz rozglądać się za telewizorami oferującymi jakość 4K, matryce LCD i z nieco bardziej rozbudowaną ilością złączy i interfejsów. W budżecie do 3500 złotych otrzymasz odbiornik z przyzwoitym i funkcjonalnym systemem Smart TV.  

Jaki telewizor 55 cali do 4000 zł?

  Za 4 tysiące złotych kupisz przyzwoity 55-calowy telewizor z wyższej półki. Tego typu odbiorniki zaoferują Ci jakość UHD, matrycę IPS, aktywny HDR, oraz bogaty gamut barw. Naturalnie, telewizory w podanym budżecie zaoferują świetną jakość obrazu i zaawansowany system Smart TV. Jeśli poszukujesz naprawdę dobrego 55-calowego telewizora, za 4 tysiące złotych kupisz godny polecenia odbiornik.  

Telewizor 55 cali ranking

  Nadal nie wiesz, co kupić? Poniżej prezentujemy Ci nasz ranking telewizorów 55-cali. Znajdziesz tu najpopularniejsze i najlepsze telewizory z poszczególnych przedziałów cenowych. Koniecznie sprawdź nasz ranking przed zakupem nowego telewizora.  

Ranking 5 telewizorów 55 cali