Jaki smartfon z dużą baterią? Ranking top 6

image
Wiele osób zastanawia się zapewne, jaki smartfon z dużą baterią kupić. W dzisiejszych czasach, długo działający telefon jest na wagę złota. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy jego kupnie.

Bateria w smartfonie

Baterie, które znajdują się w naszych smartfonach posiadają skrót Li-Ion (nieraz można spotkać się z określeniem litowo-jonowa). Jest to grupa ogniw, które wyróżniają się możliwością wielokrotnego ładowania. W trakcie czynności ładowania jony litu poruszają się  w ruchu od katody, czyli elektrody dodatniej, do anody- elektrody ujemnej. W czasie rozładowywania naszej baterii, występuje zjawisko zupełnie odmienne. Baterie litowo-jonowe są najpopularniejszym ogniwem stosowanym nie tylko w smartfonach, ale urządzeniach elektrycznych w ogóle. Ich sukces wynika ze świetnego stosunku energii do wagi baterii. Pomimo, że są niewielkich rozmiarów można je stosować naprawdę bardzo długo.

Co wpływa na zużycie baterii w smartfonie?

Samo używanie smartfonu do sms-owania czy prowadzenia rozmów nie wpłynie na jego drastyczne zużycie baterii. Nowe urządzenia posiadają kilkurdzeniowe procesory oraz parocalowe wyświetlacze, które zdecydowanie przyczyniają się do skrócenia czasu naszej pracy. Zużycie baterii zależy od kilku aspektów. Zalicza się do nich duży wyświetlacz, zainstalowane i używane aplikacje, procesor czy używanie modułu GPS.

W jaki sposób można wydłużyć żywotność baterii w smartfonie?

Nie ważne, jaki model smartfona posiadasz, praktycznie większość dostępnych urządzeń w dość krótkim czasie ulega rozładowaniu. Oprócz kupienia nowego smartfona z dużą baterią, należy wspomnieć o sposobach, które wpływają na zwiększenie żywotności baterii w smartfonie.
  1. Wyłączenie Bluetooth, GPS, NFC, Wi-Fi i transmisji danych- oczywiście wskazówka dotyczy osób, które posiadają te funkcje włączone, ale po prostu z nich nie korzystają. Korzystając z Wi-Fi, wyłącz transmisję danych i na odwrót. Wyłączenie tych modułów znacznie wpłynie na zwiększenie żywotności baterii w smartfonie.
  2. Odinstalowanie aplikacji, których się nie używa- warto przejrzeć swój telefon pod kątem aplikacji, które zainstalowaliśmy wcześniej, ale z nich nie korzystamy. Zwykłe pozbycie się zapomnianych aplikacji może czasem zdziałać cuda.
  3. Zahibernowanie aplikacji- warto poszukać odpowiednich narzędzi, które pozwolą na skuteczne zahibernowanie aplikacji. Dotyczy to takich programów, które uruchamiają się bez powodu oraz skracają czas baterii w telefonie.
  4. Zoptymalizowanie głównego ekranu- już samo ustawienie prostej tapety, która sama w sobie nie zawiera żadnych animacji, może korzystnie wpłynąć na żywotność akumulatora. Dynamiczne oraz nasycone kolorami tapety źle oddziałują na nasz smartfon, skracając pozostały czas jego pracy.

Jaki smartfon wybrać z dużą baterią?

Producenci prześcigają się w tworzeniu urządzeń, które będą wydajniejsze, robiły lepsze jakościowo zdjęcia czy posiadały wyświetlacz o szerokiej gamie kolorów. Nowej generacji smartfony zostały wyposażone w pamięć operacyjną RAM, której nawet nie jesteśmy w pełni wykorzystać. Posiadają bogate zaplecze zawarte w ultracienkiej obudowie. Jeżeli nam zależy na smartfonie z dużą baterią, powinniśmy zwracać również uwagę na pozostałe istotne elementy jak wyświetlacz, procesor czy pamięć wewnętrzna.

Ranking smartfonów z dużą baterią

Dla osób, które zastanawiają się, jaki smartfon z dużą baterią będzie dla nich odpowiedni, przedstawiamy ranking urządzeń. Posiadają one nie tylko pojemne baterie ale również doskonałe wnętrze.
  1. Smartfon Xiaomi Redmi Note 4 3/32 GB- telefon dzięki obudowie wykonanej z anodyzowanego aluminium gwarantuje niesamowitą wytrzymałość oraz wysoki komfort jego użytkowania. Posiada inteligentną technologię ekranu, który samodzielnie określa swoją lokalizację oraz dostosowuje jasność wyświetlacza do otoczenia oraz pogody. Wyświetlacz o rozdzielczości Full HD posiada wysoką jasność ekranu, a także możliwość obniżenia refleksji do 75%, dzięki zastosowaniu laminacji GFF. Procesor najnowszej generacji MTK Helio X20 posiada 10 rdzeni, które dostarczają niesamowitych wrażeń. Smartfon pracuje na baterii o pojemności 4100 mAh. Cena modelu wynosi niecałe 820 złotych.
  2. Smartfon Xiaomi Mi Max 2 64 GB- jeden z nowszych modeli od Xiaomi posiada wyświetlacz o przekątnej 6,44 cala i zaledwie 7,6 mm grubości. Wyświetlacz został wyposażony w inteligentną technologię podświetlania ekranu, która pozwala na swobodne użytkowanie w czasie słonecznych dni. Posiada 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 625, który pracuje na bazie 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Smartfon jest niezwykle wytrzymały, gdyż zastosowano w nim bardzo pojemną baterię 5300 mAh. Pozwala to na niemal dwudniowe użytkowanie smartfona. Cena tego urządzenia wynosi około 1170 złotych.
  3. Smartfon Kruger & Matz LIVE 5+ 4/64 GB- urządzenie zostało wyposażone w 8-rdzeniowy procesor MTK 6750T, który wspierany jest 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080, który pozwala na oglądanie filmów w jakości Full HD. Niepodważalną zaletą LIVE 5+ jest bateria niesamowitej pojemności 6000 mAh, której ładowanie trwa bardzo krótko, gdyż telefon posiada funkcję szybkiego ładowania. Smartfon kosztuje zaledwie ok. 910 złotych.
  4. Smartfon Huawei Mate 9 Pro DS- Design Mate 9 Pro posiada kunsztownie zaokrąglony ekran 2K w rozmiarze 5,5 cala. Procesor Kirin 960 został wzbogacony o inteligentny i samouczący się algorytm, dzięki któremu wyróżnia się zawrotną szybkością. Smartfon posiada baterię o pojemności 4000 mAh oraz inteligentną metodę zarządzania energią. Zgodnie z informacją podaną od producenta, może działać nawet dwa dni przy normalnym użytkowaniu. Dzięki innowacyjnej technologii, jaka została zastosowana - HUAWEI SuperChage – telefon można naładować w zaledwie 20 minut i cieszyć się jego całodniową pracą. Koszt tego modelu wynosi ok. 3460 złotych.
  5. Smartfon HP Elite X3- wysokiej klasy smartfon marki HP wyróżnia się mocą komputera, wszechstronnością tabletu oraz funkcjonalnością telefonu. To pierwsze urządzenie 3w1 dla klientów biznesowych. Sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 820, który bazuje na Windows 10 Mobile. Posiada zintegrowaną technologię Microsoft Miracast, która pozwala na wyświetlanie slajdów czy filmów video na większym ekranie. Wysoką jakość dźwięku gwarantują wmontowane głośniki Be&O Play oraz mikrofon z redukcją szumów. Smartfon posiada baterię o pojemności 4150 mAh, co zapewnia maksymalny czas czuwania do 500 godzin oraz 33 godziny prowadzonych rozmów. Cena modelu wynosi ok. 3610 złotych.