Jaki pad do Xbox One X wybrać? Ranking

image
Dobierz idealne akcesoria do nowej konsoli Xbox One X. Zobacz, jaki pad do Xbox One X wybrać i które z kontrolerów są kompatybilne z nową konsolą.

Pad do Xbox One X – jaki wybrać, ranking

Wraz z premierą nowej konsoli Xbox One X pojawiły się pytania graczy dotyczące kompatybilności kontrolerów: jaki pad do Xbox One X wybrać, czy modele z konsoli Xbox One i 360 będą odpowiednie? W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na te nurtujące pytania. Ponieważ w gąszczu dostępnych modeli łatwo się pogubić, przygotowaliśmy też ranking padów do Xbox One X.  

Jaki pad do Xbox One X wybrać?

  Dobra wiadomość dla miłośników konsoli Microsoftu jest taka, że oryginalne urządzenie dla Xboxa są kompatybilne z nową konsolą. Produkty te cechuje duża estetyka wykonania trwałość i komfort użytkowania. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które różnią poszczególne modele od siebie. Zatem jaki pad do Xbox One X będzie odpowiedni? Na szczególną uwagę zasługuje model, który pojawił się na rynku wraz z premierą nowej konsoli – Xbox Wireless, który umożliwia łączność przez Bluetooth. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, a w dodatku pad ma duży zasięg, bo aż 12 metrów.   Dla nowej konsoli odpowiednie będą również kontrolery z pierwszej i drugiej generacji padów do Xbox One oraz kontroler do Xbox One S. Wśród wymienionych warto wybrać zwłaszcza pady z drugiej generacji Xbox One, ponieważ mają one wbudowane gniazdo minijack, dzięki któremu można do nich podłączyć słuchawki.   Na szczególną uwagę zasługuje również kontroler Xbox One Elite. To co prawda droższa propozycja, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Pad można dowolnie dostosować do kształtu dłoni, co pozwala uzyskać wysoką dokładność i komfort gry. Xbox One Elite łączy się z konsolą bezprzewodowo, co również stanowi spore ułatwienie.  

Ranking padów do Xbox One X

  Na początku zestawienia – ranking padów do Xbox One X warto wymienić kontroler, który trafił na rynek w 2016 roku, a mianowicie Gamepad Microsoft Xbox One Wireless Controller 2016. Ten bezprzewodowy pad ma zasięg do 9 metrów i cechuje się przede wszystkim komfortem użytkowania i precyzją. Dzięki wibracjom, wyczuwalnym nawet opuszkami palców, gracz może niemal na własnej skórze poczuć każde uderzenie i szarpnięcie. Ulepszone drążki i nowy pad kierunkowy sprawiają, że jest to przy tym urządzenie niezwykle precyzyjne.   Warto też zwrócić uwagę na klasyczną propozycję od firmy Microsoft w przystępnej cenie – Gamepad Microsoft Kontroler do Xbox One. To co prawda pad działający przez przewód, ale jest bardzo wygodny w użytkowaniu i cieszy się niesłabnącym uznaniem graczy. Jest tak między innymi za sprawą opływowego kształtu i uchwytów pokrytych chropowatym tworzywem, które zapewnia stabilność. Na korzyść pada działa również 3,5 mm wejście słuchawkowe. Nawet połączenie przez kabel ma swoje plusy, ponieważ dzięki niemu kontroler działa bez konieczności zakupu baterii.   W naszym rankingu nie mogło również zabraknąć kontrolera Xbox One Elite. Znalazł się jednak dopiero na trzecim miejscu ze względu na swoją dość wysoką cenę. Jego niebywałym atutem jest to, że powstawał we współpracy z profesjonalnymi graczami, dzięki czemu sprawia, że możesz w pełni wykorzystać swój potencjał podczas rozgrywki. Pad można dostosowywać do własnych potrzeb i preferencji. Zapewnia błyskawiczną reakcję i większą precyzję.   Na koniec warto przypomnieć jeszcze, że twórcy konsoli Xbox One X zadbali o swoich stałych fanów, zapewniając, że wszystkie pady do Xbox One są kompatybilne z nowym sprzętem i wszystkimi akcesoriami, jakie były dla niej dostępne. Warto również pamiętać, że ulubione tytuły kupione z myślą o Xbox One również będą działy na nowej konsoli. Co nie zmienia jednak faktu, że pełnię możliwości nowego Xbox One X możesz wykorzystać, grając w tytuły zaktualizowane do nowej wersji.

Polecane pady do Xbox One X