Jaki odkurzacz Zelmer Jupiter? Polecane modele

image

Na rynku pojawia się coraz więcej różnych modeli odkurzaczy w szerokiej ofercie cenowej. Oko klienta cieszą wyszukane kształty, żywe kolory, małe gabaryty urządzeń oraz bardzo dobre  parametry techniczne.

Jaki odkurzacz zelmer jupiter

Odkurzacze Zelmer Jupiter sprawdzają się wielu domach i zyskują nowych użytkowników. Sprzątanie takim sprzętem nie sprawia trudu i jest przyjemniejsze niż w  przypadku wielu innych modeli odkurzaczy. Wybór jest duży, także każdy może wybrać coś dla siebie – przede wszystkim ma możliwość zakupu za odpowiednią cenę bardzo dobrej jakości urządzenia.

Jeśli chcesz kupić odkurzacz Zelmer Jupiter i nie wiesz, jak dokonać dobrego wyboru, przeczytaj nasz krótki poradnik. Spróbujemy pomóc Ci uporządkować wiadomości związane z taką domową inwestycją, aby nie było później gorzkich rozczarowań po zakupie.

Odkurzacz zelmer jupiter workowy

Jak dobrze wiesz, masz do wyboru odkurzacze piorące, bezworkowe, workowe, wodne i pionowe. To podstawowy podział urządzeń, podkreślający główną funkcję użytkową  sprzętu. Innowacje w sprzątaniu są jak najbardziej na miejscu, jednak spora grupa ludzi pozostaje wierna (nie)zwykłym workowcom. Sprawdzone, tradycyjne, ale i unowocześniane, mają coraz więcej funkcji i są jeszcze bardziej pomocne w czyszczeniu mieszkania z kurzu. Czym się charakteryzuje odkurzacz workowy?

Przede wszystkim tym, że do jego eksploatacji potrzebne są wymienne worki – najczęściej papierowe, ale i materiałowe. Owszem, trzeba raz na jakiś czas dokonać zakupu worków, ale za to zyskuje się pewność, że żadna drobina kurzu nie dostanie się przy otwieraniu pojemnika odkurzacza do pomieszczenia. Jest to też fantastyczne rozwiązanie dla alergików, dla osób posiadających małe dzieci. Tradycyjne worki da gwarancję idealnie posprzątanego pomieszczenia.

Druga kwestia dotyczy poziomu generowanego hałasu. Wiadomo, że im ciszej pracuje urządzenie, tym lepiej, szczególnie dla starszych osób, chorych i maluchów. Zawsze szukaj takich informacji  w specyfikacji sprzętu (podawana jest ona w decybelach). Najlepiej żeby zakupiony odkurzacz hałasował poniżej 65 decybeli. Jeśli liczba będzie trochę wyższa, oscylowała w granicach do 75dB to nie ma obaw o zbyt wysoki szum podczas odkurzania.

Moc ssania – to również bardzo ważna kwestia. Jeśli odkurzacz jest słaby, nie czyści dokładnie i musisz mocno dociskać szczotkę do powierzchni, to na pewno jest to bardzo irytujące. Siła ssania jest zawsze regulowana, także na pewno nie stanie się tak, że odkurzacz będzie za mocny. Gorzej, gdyby nie dało się tej mocy „podkręcić”.

O czym jeszcze musisz pamiętać wybierając odkurzacz? Oczywiście o tym, jakie ma szczotki i nasadki w komplecie. Jeśli poszukujesz specjalistycznych dodatków, zapytaj sprzedawcy, czy dany odkurzacz jest w takie wyposażony. Nieraz może być tak, że jest ich kilka, a w zestawie nie ma tej jednej odpowiedniej dla Ciebie.

Inne potrzebne parametry, to klasa energetyczna, klasa reemisji kurzu, klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych i dywanów.

Ranking odkurzaczy zelmer jupiter

Zelmer Jupiter ZVC 425HT – Za niecałe 350 zł zyskujesz bardzo dobry odkurzacz o klasie energetycznej B, klasie reemisji kurzu  oraz  mocy silnika 880 W. Zaopatrzony w wiele funkcyjnych końcówek, przyda się każdej Pani domu, szczególnie w dużych pomieszczeniach. Końcówki można idealnie dopasować do sprzątanej powierzchni.  Co najważniejsze, urządzenie posiada wbudowany filtr oczyszczający powietrze. Szczotka z naturalnym włosiem jest bezpieczna i skuteczna dla oczyszczanej podłogi, której na pewno nie porysuje, a zostawi perfekcyjne czystą. Natomiast turboszczotka usunie z pewnością każdy najmniejszy włos i sierść zwierząt.

Zelmer Jupiter ZVC 425HA – To odkurzacz w podobnej cenie o klasie energetycznej A (także jest bardzo dobrze pod względem oszczędzania energii). Zaopatrzony jest w silnik o mocy 700 W, specjalną ssawkę do oczyszczania materacy i ma dużą pojemność worka, aż 4l. Urządzenie na pewno nie porysuje Twoich podłóg, gdyż posiada miękkie koła. Odkurzacz odznacza się również wytrzymałym wężem obrotowym (360 stopni), oplecionym jedwabną nicią. Ma także przydatny schowek na akcesoria w obudowie.

Zelmer Jupiter ZVC 427 VT – Trochę droższy, trwały i niezawodny o dużej mocy ssania. Filtruje powietrze, ma pojemny schowek Safbag na przydatne akcesoria i kilka funkcjonalnych szczotek, w tym turboszczotkę, niezastąpioną do usuwania z dywanów włosów i sierści. Idealnie wyczyści Twoje mieszkanie i na pewno Cie nie zawiedzie.

Jaki odkurzacz Zelmer Jupiter będzie dla Ciebie odpowiedni? Taki, który spełni swoją rolę w Twoim domu, będzie przystosowany do potrzeb Twojej rodziny i nie zawiedzie Cię podczas sprzątania. Wśród proponowanych modeli na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie urządzenie.