Jaki laptop do Blendera? Wymagania sprzętowe

image
Blender jest unikalnym oprogramowaniem, mającym szeroki i bogaty wpływ na rozwój współczesnej grafiki komputerowej. To właśnie dzięki niemu powstają tak liczne i idealnie dopracowane elementy trójwymiarowe, obecne we wszelkiego rodzaju grach komputerowych i animacjach wszelkiego typu, nie tylko tych reklamowych, ale także filmowych. Do operowania tym programem potrzebny jest wysokiej jakości komputer. Wiedzą o tym wszyscy studenci grafiki komputerowej, którzy uczą się profesjonalnego działania w dziedzinie animacji. Dzięki naszym sugestiom dowiecie się, jaki laptop do blendera sprawdzi się najlepiej i czy warto dokupić do wybranego laptopa tablet graficzny.

Oceniamy technicznie, jaki laptop do blendera wygrywa!

Minimalne wymagania, jakie ma blender, nie są trudne do osiągnięcia. Dobrze będzie zasięgnąć rady sprawdzonego informatyka. Może znajdziecie kogoś takiego wśród swoich znajomych? W idealnym laptopie do blendera liczy się przede wszystkim procesor. Świetnie odnajduje się Dual Core lub Quad Core. Karta graficzna powinna mieć sporą rozdzielczość, ponieważ wtedy wszelkie elementy graficzne, projektowane z największą dbałością, będą szybko renderowane. Karta graficzna 512 MB z rozdzielczością 1280x768 jest na początek bardzo dobrym rozwiązaniem. Laptop powinien być kompatybilny z nowoczesnymi tabletami graficznymi, bo dzięki nim możliwe jest swobodne tworzenie postaci w formie grafiki 2D i bezpośrednie eksportowanie ich do programu trójwymiarowego.

Łatwe do spełnienia wymagania programu blender.

Pamięć dyskowa przyda się, gdy chcemy całą dokumentację graficzną gromadzić w jednym miejscu, czyli na sprzęcie, na którym pracujemy na co dzień. 8 GB na pewno będzie przyzwoitą wartością pojemności pamięci. Najlepszym systemem do komputerów przeznaczonych do prac graficznych jest Windows Vista. W dobie dostępności nowoczesnych sprzętów w sklepach informatycznych blender wymagania nie są zbyt trudne do osiągnięcia. Dlatego rynek zapełnia tak wiele udanych produkcji dla graczy.

Ranking laptopów do blendera