Jaki koc elektryczny? Czym jest? Czy jest niebezpieczny?

image
W tym artykule omówimy koc elektryczny. Dowiesz się tutaj co to za urządzenie, dlaczego warto go używać oraz w czym może nam pomóc Chociaż teraz możemy cieszyć się, piękną – i ciepłą – złotą jesienią, to nie możemy zapominać o tym, że wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Jak pokazały ostatnie lata, zima w Polsce potrafi być naprawdę surowa, a temperatura w niektórych regionach kraju może spaść znacznie poniżej 20°C. Jak zatem przygotować się na nadchodzące mrozy? Nasza odpowiedź brzmi: koc elektryczny!  

Czym jest koc elektryczny?

  Z wyglądu przypomina zwykły koc. Zazwyczaj produkowany jest w stonowanych barwach – brązu lub beżu. W dotyku również jest tak samo miękki i przyjemny jak normalny koc. Czym zatem koc elektryczny, różni się od normalnego koca? W przeciwieństwie do popularnego koca, koc elektryczny posiada kabel którym podłączamy go do prądu, specjalny regulator do ustawiania temperatury oraz elastyczny wkład znajdujący się wewnątrz koca, który jest praktycznie niewyczuwalny, ale sprawia że koc jest nieco bardziej sztywny. Tak więc, koc elektryczny podłączamy normalną wtyczką do prądu, ustawiamy temperaturę grzania i możemy napawać się przyjemnym ciepłem, które daje nam koc. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kanapowego fana serialów, dobrej książki, a także dla osób starszych – ale o tym powiemy za chwilę.  

Czy koc elektryczny może poparzyć?

  Wiele osób obawia się że koc elektryczny może ich poparzyć. Takie przekonanie niekiedy funkcjonuje w społeczeństwie, jednak jest zupełnie nieprawdziwe. Każdy produkt tego typu, musi mieć odpowiednie atesty oraz spełniać odpowiednie normy, dlatego nie warto jest kupować go ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Dodatkowo, każdy koc posiada czujnik temperatury, który sprawia że koc nagrzewa się do pewnego stopnia, a następnie wyłącza i stygnie, by po chwili włączyć się ponownie. Jest to w pełni bezpieczne urządzenie, które daje nam wiele korzyści. A jakie to korzyści?  

Czy koc elektryczny można prać?

  Z uwagi na fakt, że jest to przedmiot dnia codziennego, to czy można go prać w pralce? Na rynku jest wiele modeli, więc ciężko o jednoznaczną odpowiedź, ale generalnie tak. Można prać albo cały koc po łatwym odpięciu kabla zasilającego, lub też po wyjęciu maty grzewczej znajdującej się wewnątrz koca. Wszystko zależy od specyfiki danego modelu i szczegółowe informację zawsze można znaleźć w instrukcji dołączonej do produktu.  

Dlaczego warto wybrać koc elektryczny

  Powodów do zakupu koca elektrycznego jest naprawdę wiele. Po pierwsze stanowi on świetnie źródło ciepła, które jest idealne na jesienne i zimowe wieczory. Po drugie, takim kocem możemy się nie tylko przykryć, ale także możemy się na nim położyć, przykrywając się kołdrą. Takie wykorzystanie koca sprawia, że przez całą noc na nasze plecy będzie oddziaływało przyjemne ciepło, które rozluźni nasze napięte i zmęczone po całym dniu plecy. Właśnie takie właściwości koca sprawiają, że bardzo dobrze wpływa on na wszelkiego rodzaju nerwobóle i stany przemęczenia, a także wzmacnia efekty kosmetycznej pielęgnacji i odnowy skóry. Tak więc koc elektryczny jest dobrym rozwiązaniem, nie tylko dla zimowych zmarzluchów, ale także dla osób starszych, które często zmagają się z różnego rodzaju nerwobólami i napięciami mięśni. Według nas, koc elektryczny jest bardzo praktycznym i użytecznym przedmiotem dnia codziennego, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Polecane koce elektryczne