Jaka pralko-suszarka Bosch? Polecane modele

image

Nie każdy wie, ze istnieje takie cos jak pralko-szuszarka. Innie wiedzą, ale nie są do tego sprzętu w ogóle przekonani. Trzecia grupa ludzi używa takich urządzeń i bardzo sobie chwali ich funkcjonalność.

Jaka pralko-suszarka Bosch

Pralko-suszarka, to po prostu pralka z funkcją suszenia w jednym. Jeśli masz małą łazienkę, albo nie lubisz zastawiać pomieszczeń kilkoma urządzeniami i preferujesz urządzanie wnętrza w sposób bardziej ekonomiczny, takie zakup pralko-suszarki będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Przed zakupem musisz zwrócić uwagę nie tylko na parametry dotyczące prania, ale też suszenia, aby wybór urządzenia nie przyniósł Ci później rozczarowań w trakcie użytkowania. Dopasuj je idealnie do swoich potrzeb i ciesz się funkcjonalnością innowacyjnej pralko-suszarki firmy Bosch, która oferuje swoim klientom urządzenia charakteryzujące się wysokimi standardami jakości i estetyki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Ładowność bębna – jeśli chodzi o pranie, to wsad bębna oscyluje w granicach od 3 do 10 kg,natomiast suszeniu można poddać od 2,5 do 6 kg ubrań. Kieruj się więc przede wszystkim pojemnością bębna do prania, aby nie kupić pralki o zbyt małej pojemności. Jeśli masz większą rodzinę, pierzesz dużo większych rzeczy (koce, poduszki, kołdry) na pewno 3 kg nie starczą.

Klasa efektywności energetycznej – podawana jest w oznaczeniach od A do G, a czasem w dodatkowych oznaczeniach wyrażonych plusikami, np. A+++. Im więcej plusów przy literce A, tym więcej energii zaoszczędzisz, używając danego modelu pralko-suszarki. Jednak na polskim rynku są to zazwyczaj oznaczenia wyrażone tylko literką A z dodatkowymi plusikami.

Hałas –jeśli chcesz, aby urządzenie nie generowało nieprzyjemnego, zbytniego hałasu, poszukaj takiej pralko-suszarki, która zagwarantuje cichszą pracę, dzięki zastosowanym innowacyjnym technologiom. Zwróć uwagę na silnik, np. czy jest on indukcyjny, pracujący na pewno ciszej i oszczędniej oraz jest o  wiele trwalszy niż inne napędy.

Klasa efektywności wirowania oraz szybkość wirowania – to również istotne cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia. Najlepiej jeśli dany model ma możliwość regulacji ilości obrotów, wtedy można go spokojnie dostosować do pranych materiałów.

Oprócz tego ważne są też programy doprania i suszenia, które ułatwiają dobór odpowiednich parametrów do rodzaju ubrań i efektów, jakie chcesz osiągnąć. Wiele z nich jest w ogóle niepotrzebnych, ale są i takie, które na pewno Ci się przydadzą.

Zawsze czytaj więc dokładnie specyfikacje danego urządzenia, aby wybrać najbardziej optymalną  pralko-suszarkę do swoich potrzeb. Ważne są np. funkcje zabezpieczające podczas prania i suszenia, dotyczące oszczędności energii czy efektywności prania i suszenia. Można spotkać programy służące do konkretnego typu prania np. ubranek dla dzieci czy ubrań sportowych. To samo dotyczy procesu suszenia.

Ranking pralko-suszarek Bosch.

Pralko-suszarka WVG30441EU – bardzo zgrabna i  wysokiej jakości pralko-suszarka Bosch, z którą każde pranie i suszenie będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Ma głębokość 59 cm, klasę energetyczną A, wsad pralki 8 kg a do suszarki 5 kg. Jest bardzo oszczędna i ma wyjątkowo cichy silnik indukcyjny. Posiada program HygienaPlus oferujący wstępne suszenie w wysokiej temperaturze i zabijające wszelkie bakterie. Poziom hałasu prana  wynosi 52dB, natomiast podczas wirowania 74 dB. Jest to urządzenie, które dostosujesz idealnie do swoich potrzeb. Należy jeszcze dodać, że stworzona jest z myślą o alergikach.

Jaka pralko-suszarka Bosch będzie dla Ciebie najlepsza? Zrób dokładny research i dobierz odpowiednie parametry techniczne oraz dopasuj zakup pod względem wyglądu i designu. Przemyślana inwestycja w pralko-suszarkę przyniesie Ci wiele satysfakcji i pomoże w codziennym dbaniu o dom.