Jaka mikrofalówka Samsung? Polecane modele

image

Kuchenka mikrofalowa znajduje się prawie w każdym domu. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia, inni wciąż od niej stronią, woląc tradycyjne przygotowywanie potraw. Jedno jest pewne – mikrofalówki bywają niezastąpione, kiedy trzeba coś szybko odgrzać, podgrzać czy odmrozić.

Jaka mikrofalówka Samsung

Na rynku jest wiele modeli kuchenek mikrofalowych, mających swoją unikalną specyfikę i przeznaczenie. Jedni szukają sprzętu do zabudowy, inni urządzenia wolnostojącego . Zarówno jedni jak i drudzy po dokładnym researchu na pewno dostaną to, czego szukają. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, wytworzonych przez siebie produktów. Mnogość funkcji i elegancki design plus niezbyt wygórowana cena, pozwalają na szeroki wybór sprzętu dla każdego klienta z indywidualnymi potrzebami.

Czym się kierować przy zakupie mikrofali

Wygląd – niby nie ważne, a bardzo ważne. Dobry sprzęt powinien się ładnie prezentować i uzupełniać linię mebli (kuchennej zabudowy). Oprócz koloru trzeba zwrócić uwagę na wielkość mikrofali. Jeśli masz małą kuchnię i mało miejsca, urządzenie o dużych gabarytach nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Lepiej kupić kuchenkę mikrofalową o uniwersalnej pojemności do 30 l, która ma funkcję rozmrażania i podgrzewania. Niestety, zazwyczaj urządzenia służące do przygotowywania ciast, zup, grillowania są zdecydowanie większe.

Funkcje – jeśli masz więcej miejsca, to warto zainwestować w  sprzęt, który posiada wyżej wymienione funkcje. Nie każdy wie, że kuchenki mikrofalowe mogą służyć do gotowania czy pieczenia ciast. W niektórych z nich można  przyrządzić potrawę na chrupko (Crisp), ugotować coś na parze, grillować, przyrumienić z wierzchu czy podpiec od spodu.

Dodatki – funkcjonalnym dodatkiem jest np. blokada rodzicielska, dzięki której Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy, próbując otworzyć drzwiczki urządzenia. Innym ciekawym dodatkiem jest możliwość ustawienia planowanego czasu przyrządzania potrawy (na określoną godzinę). Niektóre mikrofale same się oczyszczają, poprzez wytworzenie ciśnienia pary z wody znajdującej się w dołączonym pojemniku.

Sterowanie - Tańsze kuchenki mikrofalowe sterowane są mechanicznie, czyli za pomocą dwóch tradycyjnych pokręteł. Jedno z nich służy do ustawiania mocy grzania, a drugie do regulacji czasu. Droższe urządzenia obsługiwane są elektrycznie, czyli użytkownik wybiera typ potrawy i sposób obróbki, a mikrofalówka sama ustawia określone parametry przyrządzania dania. Jest jeszcze sterowanie inteligentne, ale przypisane jest do najwyższej półki cenowej. Mikrofalówka oprócz wyboru typu obróbki potrawy, robi wszystko sama.

Moc – Generalnie panuje taka zasada - im mniej funkcji urządzenia, tym mniej mocy. Do zwykłego rozmrażania i odgrzewania wystarczy najniższy pobór prądu, czyli ok. 700 W. Niektóre sprzęty to nawet 2000 watowe kombajny, służące prawie do wszystkiego. Jeśli chcesz np. mieć możliwość grillowania, najmniejsza moc potrzebna do tego typu obróbki potrawy, to zazwyczaj 800-1300 W. Zastanów się więc, co chcesz przyrządzać i jak często, aby wybór klasy energetycznej był jak najlepszy.

Ranking mikrofalówek Samsung

Kuchenka mikrofalowa Samsung GE 83X – To bardzo ciekawy model kuchenki mikrofalowej, którą kupisz za ok. 350 zł. Posiada funkcję grilla i rozmrażania, ma moc 80-0 W i pojemność 23 l. Co ważne, sterowana jest elektronicznie. Dzięki zastosowanemu w niej systemowi TDS (trzy źródła emisji fal) wszystkie potrawy w niej przyrządzane będą idealnie  i równomiernie przygotowane, a co najważniejsze - ekologicznie i oszczędnie. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy, elegancki design - czarne lustro harmonijnie współgrające z całością, dotykowy ekran z opisem funkcji oraz śledzący ruchy palca wyświetlacz, to wyjątkowe cechy wyjątkowej mikrofali, które ułatwią Twoją pracę w kuchni.

Kuchenka mikrofalowa Samsung GE 73M – To również dosyć tania kuchenka mikrofalowa o pojemności 20 l i mocy 750 W. Sterowana jest elektronicznie, ma funkcję grilla i rozmrażania. Charakteryzuje ją mały pobór energii, nawet 40% w trybie czuwania (to najmniejszy pobór w tym trybie na świecie). Jej wnętrze wykonane jest z emalii ceramicznej, dzięki czemu jest odporna na zarysowania i jej wnętrze o wiele dłużej zachowuje estetyczny wygląd. Oferuje również funkcję TDS, czyli równomierne i idealne przygotowanie każdej potrawy.

Kuchenka mikrofalowa Samsung FW 87 SUST – Trochę droższy model Samsunga (ok. 600 zł) o mocy 800 W i pojemności 23 l. Można gotować w niej na parze, czyli przyrządzić pyszne i zdrowe potrawy – szybko i bezpiecznie. Jej wnętrze, tak jak w ww. modelu, zrobione jest z emaili ceramicznej, dzięki czemu kuchenka jest odporna na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, typu zarysowania. Natomiast ścianki pokryte są specjalnym materiałem pochłaniającymi zapachy oraz działającym antybakteryjnie. Funkcja AutoMenu pomoże dobrać odpowiednie danie i, ustawi parametry przyrządzenia. Samsung FW87 SUST to wyjątkowo inteligentne i ułatwiające życie urządzenie.

Zanim dokonasz wyboru urządzenia, dobrze się zastanów, jaka mikrofalówka Samsung będzie dla Ciebie najlepsza. Wymienione wyżej parametry i funkcje pozwolą Ci dopasować sprzęt do Twojej kuchni i potrzeb całej rodziny.