Jaka kierownica do PlayStation 4? Ranking 5 najlepszych modeli

image
Kierownica do PlayStation 4 przyda się każdemu kto dużo gra i chce czerpać z tego jak najwięcej radości. Nie tylko dzieci będą zadowolone z takiego prezentu, ale i dorośli zapewne nie raz zasiądą do pasjonujących rozgrywek, używając kierownicy do PlayStation 4.

Ranking 5 najlepszych kierownic do PlayStation 4

Korzyści z zakupu kierownicy

Kierowanie samochodem po zapierających dech w piersiach torach rajdowych przyniesie o wiele więcej radości i realistycznych od czuć. Buksujące koła, ostry skręt i próby utrzymania przyczepności auta na zakrętach, omijanie przeszkody – gracz to wszystko odczuwa tak, jakby siedział w prawdziwym samochodzie. Kierowanie wirtualnym autem za pomocą kierownicy pozwala też na szybsza reakcję i precyzyjną kontrolę tego, co się dzieje na drodze. Mocne wrażenia gwarantowane.

Jaka kierownica do PlayStation 4

Na co zwracać uwagę, aby zakup był trafiony i spełniał najważniejsze funkcje niezbędne do gamingowych rozgrywek? Jaka kierownica do PlayStation 4 będzie najlepsza? Pomożemy Ci dokonać wyboru. Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Niektóre kierownice pokryte są gumą w całości inne w części a droższe zostały pokryte miękką w dotyku skórą. Wszystko zależy od preferencji, indywidualnych upodobań. Niektóre kierownice do palystation4 sprzedawane są z dodatkami, np. pedałami hamulca i przyśpieszenia , a do innych trzeba w razie potrzeby takie urządzenie dokupić. Przykładowo do modelu Thrutmaster FerrariT300Alcantara-Edition dołożone zostały pedały: hamulec, gaz i sprzęgło. Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaka kierownica do PlayStation4 będzie najlepsza, zwróć uwagę na wymienione poniżej czynniki. Przede wszystkim na to, jaki silnik ma kierownica, co będzie po prostu… słychać podczas gry. Niektóre mechanizmy są głośniejsze, a inne pracują zdecydowanie ciszej. Nie każdemu jednak przeszkadza duży hałas generowany podczas kręcenia kółkiem., a cena zazwyczaj jest wtedy o wiele mniejsza. Ważny jest także ergonomiczny kształt różnych przycisków i uchwytów co znacznie ułatwia obsługę kierownicy podczas emocjonujących wyścigów samochodowych, kiedy szybkość ruchów i płynność jest pożądana. Ważna jest też ilość przycisków funkcyjnych i ich rozmieszczenie na kierownicy. W modelach bez dołączonych pedałów sprzęgła manetki do zmiany biegów znajdują się za kierownicą. Przy wyborze kierownicy zwróć uwagę na mechanizm mocujący sprzęt do stołu – czy jest stabilny i łatwy w montażu. Dla niektórych znaczenie ma też średnica kierownicy – sprawdź więc przed zakupem rozmiar, przymierzając dłonie do kolejnych modeli. Jedni wolą mniejsze kierownice, a drudzy gustują w większych, toporniejszych.

Ranking kierownic do PlayStation4

Kierownica ThrustmasterT300Ferrai GTE– jest to sprzęt z wyższej półki cenowej, więc musisz dać za niego niecałe 1400 zł. Na ten model kierownicy warto wydać trochę więcej, bo naprawdę na to zasługuje. Do zestawu producent dorzuca metalowe pedały z możliwością regulacji wysokości oraz rozstawu i oporu pedału hamulca. Co ważne, kierownica ma szeroki zakres obrotu, bo od  270 do 1080 stopni, co daje niezłe wrażenia podczas jazdy. Oczywiście możesz korzystać z kierownicy podłączając ją do drugiego komputera, bez ponownych ustawień, gdyż wszystko zostaje zapisane w pamięci.   Kierownica Thrustmaster T80 – to o wiele tańszy model od poprzedniego, a co za tym idzie, mniej funkcjonalny. Jednak nie jest wcale najgorzej, gdyż posiada niezbędne funkcje dla gracza amatora i każdego, kto mniej wymaga od tego rodzaju sprzętu. Taki model na pewno będzie cieszył graczy z mniejszą zasobnością portfela . W zestawie dostaniesz również podstawowe pedały gazu i hamulca. Promień skrętu kierownicy wynosi 270 stopni, co dla wielu graczy jest wystarczające. Manetki zmiany biegów znajdują się na kierownicy, na której znajduje się także 11 przycisków funkcyjnych. Wykonana jest w technologii pozwalającej na linearny opór oraz autocentrowanie Kierownica ThrustmasterT300RS – z proponowanych w naszym rankingu kierownic do PlayStation4 jest to model najdroższy, bo kosztuje ponad 1600 zł. Tutaj w komplecie otrzymasz pedały gazu, sprzęgła i hamulca, czyli cały zestaw. Kierownica wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, obręcz została pokryta gumą, co zapobiega poceniu się dłoni i ześlizgiwaniu z obręczy. Niebieski pasek ulokowany na kole służy, do kontrolowania kalibracji kierownicy. Oprócz tradycyjnych przycisków znajdziesz w tym modelu także takie: Se (Share) i ST (options), d-Pad oraz PS. Łopatki do zmiany biegów wykonane są z metalu, są zaokrąglone i duże, co ułatwia dobry chwyt dłonią. Kierownica jest wyjmowana, dlatego można ją w razie potrzeby łatwo wymienić.