Jak skonfigurować Aero2? Czym jest? Jak korzystać z bezpłatnego internetu?

image
Aero2 jest obecnie jednym z dostępnych na terenie Polski bezpłatnych dostawców internetu bezprzewodowego. Poza darmowymi usługami firma oferuje również niezwykle konkurencyjne pakiety odpłatne. Jednak jak skonfigurować połączenie Aero2?

Informacje o dostawcy

  Aero2 deklaruje, że okala swoim zasięgiem aż 99% zasięgu Polski. Bezpłatne usługi są realizowane w ramach łączności HSPA+. Natomiast przypadku łączności LTE musimy liczyć się już z kosztami dodatkowymi. Najtańszy pakiet internetu można zakupić już za 2 złote miesięcznie, bez limitu prędkości, jednak z opcją wykorzystania do 500 MB. Średni pakiet kosztuje zaledwie 5 złotych, jednak posiada limit 3 GB, który pozwala już na bezproblemowe korzystanie z poczty, mediów społecznościowych oraz kontaktu z bliskimi. Dla osób bardziej wymagających idealnym rozwiązaniem będzie najdroższy pakiet, w  cenie 30 zł z limitem pobrania do 30 GB. Proponowane pakiety są konkurencyjne, w porównaniu z obecną ofertą operatorów internetowych. Firma Aero2 oferuje również miesięczny bezpłatny pakiet testowy z limitem 30 GB i prędkością LTE.  

Jak rozpocząć korzystanie z Aero2?

  Współpracę należy rozpocząć od zamówienia karty SIM na stronie firmowej dostawcy. Produkt można zamówić tradycyjnie lub on – line. Wysyłka karty następuje w terminie do 2 tygodni od momentu otrzymania przez firmę kompletu dokumentów. Karta zostanie dostarczona przez kuriera w dniach roboczych w godzinach od 9:00 do 17:00. Natomiast podczas dostawy należy podpisać zamówienie w dwóch egzemplarzach – po jednym dla każdej ze stron.  

Jak skonfigurować urządzenie pod Aero2?

  Jedna z najprostszych konfiguracji dotyczy połączenia z urządzeniami posiadającymi system Android – tablet lub smartfon. Wdrożenie nowego dostawcy internetu jest kilkuetapowe i nie powinno powodować utrudnień. Konfiguracja urządzenia z systemem Android składa się z następujących kroków:
  1. Włożenie karty SIM Aero2.
  2. Wyłączenie oraz ponowne uruchomienie urządzenia.
  3. Wejście w Ustawienia > Sieci komórkowe, gdzie należy wybrać transmisję danych w sieciach komórkowych oraz transmisję danych w roamingu.
  4. W kategorii Operatorzy sieci/Usługodawcy należy ustawić tryb automatyczny.
  5. Natomiast w kategorii Punty dostępowe uzupełnić następujące dane dostawcy, w tym przypadku należy określić Nazwę (np. Aero2) oraz w APN wpisać: darmowy.
Konfiguracja została ukończona. Jeśli urządzenie nie chce się połączyć z dostawcą Aero2, należy ponownie wyłączyć i włączyć sprzęt.  

Aero2 konfiguracja modemu

  Konfiguracja modemu w przypadku nowszych urządzeń jest z reguły automatyczna i nie wymaga dodatkowych czynności. Jednak w przypadku nieco starszych modeli może być wymagane wprowadzenie ustawień ręcznych. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy posiadany przez nas sprzęt jest kompatybilny z dostawcą. Konfiguracja modemu pod Aero2 jest następujące:
  1. Kartę Aero2 należy umieścić w modemie.
  2. Urządzenie trzeba podłączyć do komputera za pomocą kabla USB, a następnie włączyć.
  3. Automatycznie pojawia się dostęp do Internet Menagera/Połączeń sieciowych.
  4. W Centrum Sieci i Udostępniania należy sprawdzić, czy jest dostępne połączenie z siecią Aero2.
W przypadku, gdy nie pojawia się automatycznie przekierowanie do Internet Menagera i mamy problem z nawiązaniem połączenia, należy w pasek wyszukiwarki wkleić: 192.168.0.1, a następnie podać logi: admin oraz hasło: admin. Następnie korzystamy z opcji szybkiej konfiguracji.  

Korzystanie z bezpłatnego internetu

  Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo. Jednak jak się okazuje, możemy korzystać ze sprawdzonego dostawcy internetu, bez dodatkowych opłat. Firma Aero2 oferuje dobrą prędkość oraz sprawdzone połączenie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o stabilność łącza. Dlatego też przed wzięciem pod uwagę tradycyjnych dostawców, warto sprawdzić usługi oferowane przez Aero2.  

Polecane routery do Aero2