Jak przenieść wiadomości WhatsApp z iPhone’a na Androida 2017

image
Czy zastanawiasz się nad przeniesieniem wiadomości zapisanych w komunikatorze WhatsApp z iPhone’a na urządzenie z Androidem 2017? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić migrację historii zapisanych w Messengerze WhatsApp na Twojego smartfona. Na pewno zgodzisz się z nami, że takie przenosiny treści z jednego urządzenia na inne urządzenie, nigdy nie są łatwym zadaniem. Nie podejmujesz działania, bo wiesz, że czeka Cię wiele instalacji, tworzenie kopii zapasowych, przywracanie treści i ich przenoszenie, w celu zabezpieczenia zachowanych treści i korzystania z nich, tak jak do tej pory. Istnieje szereg różnych darmowych programów, dostępnych w Sieci, za pomocą których dokonasz takiej migracji, ale musisz przygotować się na to, że przenosiny niektórych aplikacji nie będą wcale takie łatwe. Możesz spotkać się np. z utrudnieniem przenosin wiadomości z Messengera WhatsApp, kiedy użyjesz do tego jednego z darmowych, ogólnodostępnych programów. Transfer wiadomości zapisanych na czacie tej aplikacji okaże się niemożliwy.

Pierwszy krok

Co będzie Twoją pierwszą, priorytetową czynnością, kiedy zdecydujesz się na zmianę iPhone’a na smartfona z systemem Android? Przede wszystkim instalacja na nowym urządzeniu wszystkich aplikacji wykorzystywanych na starym telefonie (kontakty, zdjęcia, muzyka i inne).

Zapala się czerwona lampka – i  co wtedy?

W sytuacji wystąpienia trudności trzeba będzie przenieść wszystkie ważne treści manualnie (ręcznie) albo za pomocą specjalnego narzędzia, tzw. kopii zapasowej. W tym poradniku zapoznasz się z trzema najlepszymi metodami migracji treści zapisanych w WhatsApp z iPhone’ a na Androida 2017, które powinny być dla Ciebie proste i intuicyjne w obsłudze. Jak przenieść historię czatów WhatsApp z iPhone’a na Androida, jak transferować te wiadomości  bez komputera i jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp z iPhone’a na Androida – to tylko niektóre, z  powszechnie wyszukiwanych terminów w Internecie. Dużo ludzi zmaga się z tym problemem, nie wiedząc, co i jak robić, aby dokonać bezpiecznej migracji treści z systemu do systemu. Dlatego proponujemy Ci ten krótki przewodnik po meandrach transferu, który wykonasz prawie we wszystkich modelach telefonów. Wystarczy wybrać jedną, najbardziej odpowiednią dla siebie metodę, wykonać kopię zapasową i przywrócić w prosty sposób historię czatu WhatsApp.

Tylko jak to zrobić?

Przejdźmy do pierwszego sposobu migracji wiadomości na Twojego smartfona.

Transfer wiadomości z iPhone’a na Androida za pomocą funkcji „Email chat”

Dla wielu użytkowników telefonów z Androidem jest to najprostsza metoda. Na czym ona polega? Jest bardzo prosta.

Krok 1

Przede wszystkim otwórz ustawienia Messengera WhatsApp na iPhonie, a następnie włącz „Ustawienia czatu”. Kolejnym krokiem będzie wybór opcji "Email Czat" z listy, którą zobaczysz na ekranie telefonu iPhone.

Krok 2

Teraz musisz wybrać rodzaj historii wiadomości, które chcesz dołączyć do przeniesienia. Na ekranie telefonu pojawi się okienko pop-up, które powiadomi Cię o wykonywanej akcji. Możesz wygenerować wiadomość email, dołączając media, takie jak: video, fotografie, gify – po wciśnięciu funkcji „With media” (czyli - dołącz media) lub rezygnując z tego i pozostając przy samej wiadomości tekstowej.

Krok 3

Teraz zostaje Ci tylko wysłać wygenerowaną wiadomość mailową pod wskazany adres.

Krok 4

Zaloguj się na swoje konto e-mail na urządzeniu z Androidem oraz otwórz historię czatu WhatsApp, z wiadomości jaką otrzymasz na skrzynkę. Za pomocą tej metody odzyskasz wszystkie wiadomości z czatu WhatsApp, a także wiadomości mailowe wymieniane z bliskimi Ci osobami. Jedyny problem, jaki się tu pojawi, to brak możliwości synchronizacji tych maili z aplikacją zainstalowaną na Androidzie. Jeśli chcesz, aby wiadomości były zsynchronizowane, zerknij na kolejną metodę migracji treści z iPhone’a na Androida, przedstawioną poniżej.

Przesyłanie wiadomości z iPhone’a na Androida za pomocą tworzenia kopii zapasowej

Jest to bardzo bezpieczna metoda, dlatego wielu użytkownikom przypadła do gustu i coraz więcej posiadaczy smartfonów jej używa. Aby wykonać kopię zapasową i przesłać ją na swojego Androida, musisz kierować się poniższymi wskazówkami:

Krok 1

Wejdź do aplikacji WhatsApp na swoim iPhonie i wykonaj kopię zapasową. Przejdź do ustawień i z listy, która się wyświetli, wybierz opcję „Chat back up” -„Czat kopia zapasowa”.

Krok 2

Będą tu uwidocznione ostatnie kopie zapasowe. Jeśli chcesz wykonać nową archiwizację, możesz to zrobić wciskając przycisk „Back up now” - „Utwórz kopię teraz”.

Krok 3

Po wykonaniu kopii chatu odinstaluj Messengera z telefonu iPhone oraz zainstaluj go na nowym urządzeniu z Androidem.

Krok 4

Po zainstalowaniu najnowszej wersji WhatsApp Messengera na Twoim smartfonie, wprowadź numer telefonu komórkowego. W ciągu kilku sekund zobaczysz okienko informujące Cię o znalezieniu kopii zapasowej. czatu.

Krok 5

Po prostu kliknij przycisk ”Restore” - „Przywróć”. Kopia zapasowa zostanie zapisana na Twoim smartfonie.

Transfer wiadomości WhatsApp z iOS na Androida za pomocą przywracania kopii zapasowej.

Jeżeli uważasz, że transfer wiadomości z aplikacji WhatsApp przy pomocy komputera, jest najlepszym i najłatwiejszym sposobem, pomożemy Ci przeprowadzić taką właśnie migrację.

Krok 1

Po pierwsze podłącz iPhone’a do komputera i upewnij się, że iTunes nie jest uruchomiony.

Krok 2

Następnie otwórz wiersz polecenia i wyszukaj za jego pomocą folder WhatsApp

Krok 3

Kiedy zlokalizujesz to miejsce, skopiuj plik do swojego komputera

Krok 4

W tym celu połącz smartfona kablem USB z komputerem i wklej czat z pliku kopii zapasowej na urządzenie z Androidem.

Krok 5

Otwórz Messengera na smartfonie. Wtedy pojawi się monit do przywracania kopii zapasowej. Kliknij przycisk „Restore” - „Przywróć” i zostaną zapisane wszystkie wiadomości z czatu WhatsApp.

Podsumowując

Jak widzisz, transfer wiadomości z systemu do systemu, nie jest wcale trudnym i czasochłonnym procesem. Za pomocą tych trzech prostych i niezawodnych metod przeniesiesz wszystkie cenne dla Ciebie wiadomości z jednego telefonu do drugiego. Jeśli będziesz postępować według podanych wskazówek, to bez problemu poradzisz sobie z każdym typem transferu danych.

Polecane smartfony z Androidem